شرایط استفاده از پلتفرم دونِیت:
چکیده

این متن با هدف اطلاع شما از خدمات دونِیت برای شما، موسسات، سازمانها و جنبش هایی که از اهداف آن‌ها پشتیبانی می‌کنید تنظیم گردیده و در آن از شما به عنوان کاربر درخواست‌هایی داریم. شالوده‌ی شرایط استفاده را می‌توانید در سه بند زیر مطالعه فرمایید:

-دونِیت کردن؛ ما گرداننده وبسایتی هستیم که برای موسسه های خیریه و پروژه های خیریه و عام‌المنفعه مستقل دریافت پول را از طریق پرداخت اینترنتی و پرداخت بر بستر شبکه های موبایلی انجام می دهیم. به همین خاطر، این موسسات و یا افرادی که صاحب پروژه در دونِیت هستند، مبلغی معادل 7 درصد کل مبلغ جمع‌آوری شده، تنها بعد از اتمام موفقیت آمیز کمپین به دونِیت پرداخت می کنند.

از آنجا که این مبالغ با درخواست هرکدام از این موسسه ها و افراد به حسابشان واریز می گردد، لذا امکان بازگشت مبلغ پرداختی توسط کاربر زمانی از سوی دونِیت میسر است که هنوز مبلغ پرداختی شما به حساب کمپین واریز نشده باشد.

بنابراین، در این شرایط باید با خیریه یا فردی که صاحب کمپین است، ارتباطات لازم را جهت بازپسگیری مبلغ پرداختی خود ایجاد کنید.

پس از انتخاب مبلغ و ثبت اطلاعات خود، به درگاه امن پرداخت اینترنتی منتقل می شوید و پس از اینکه فرایند پرداخت را تکمیل کردید مبلغ از حساب بانکی شما کسر شده و به حساب بانکی "دونِیت" واریز می شود.

این مبلغ در حساب دونِیت تا پایان موفق و یا ناموفق بودن کمپین باقی می ماند. در صورت توفیق، مبلغ جمع‌آوری شده پس از کسر 7 درصد کمیسیون به حساب بانکی صاحب کمپین واریز می گردد.

در صورت عدم توفیق، مبالغ دریافت شده برای کمپین مذکور، به عنوان اعتبار به حساب "کاربری" حامیان باز می گردد.

اعتبار دونِیت را می توان جهت کمک به دیگر کمپین‌های موجود در وبسایت استفاده کرد، و یا با ثبت درخواست تسویه حساب، بخشی یا تمام آن را برداشت کرد. به عبارتی، امکان بازپرداخت مستقیم، پس از واریز وجه وجود ندارد.

به ازای هر درخواست تسویه حساب، دونِیت 500 تومان به عنوان کارمزد از مبلغ برداشتی کسر می کند. در نظر داشته باشید که کارمزد بانکی بر اساس نوع پرداخت توسط "بانک" کسر می شود.

حریم خصوصی شما برای ما بسیار اهمیت دارد. شما می توانید سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران دونِیت را نیز مطالعه کنید.

اگر شما صفحه کمپینی در دونِیت راه‌اندازی کنید، و یا از هرگونه سرویس دیگری که ارائه می کنیم استفاده کنید، به یاد داشته باشید که استفاده از این سرویس ها برای تمامی مردم ایران و جهان در نظر گرفته شده است. هرگونه محتوای نژادپرستانه، قوم‌ستیزانه و نامعقول که باعث توهین به یک قشر خاص، ملیت و اقوام شود، نابخشودنی بوده و موجب تعلیق و یا حذف حساب کاربری فرد خاطی، بدون اطلاع قبلی خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که کل محتوایی که از سوی صاحبان کمپین ارائه می شوند، نباید تحت مالکیت شخص ثالث باشند. دونِیت حق خود می داند که در صورت مشاهده چنین محتوایی آنرا بدون اطلاع قبلی حذف کند. در صورت نیاز به استفاده از چنین محتوایی، رضایت نامه بانی آن باید به دونِیت ارائه شود.

نسخه کامل شرایط استفاده از پلتفرم دونِیت

دیباچه

دونِیت و 2nate نام‌های تجاری نهاد "دونِیت، پلتفرم جمع سپاری مالی" است. از این پس، کلمه‌ "دونِیت" به وبسایت دونِیت اطلاق می شود. نهاد دونِیت بر روی دامنه 2nate.com فعالیت می کند اما به آن محدود نمی شود. این متن فقط بر استفاده شما از وبسایت و سرویس‌های مربوط به وبسایت حاکم است. لذا از شما درخواست می شود آنرا با دقت و کامل مطالعه فرمایید. اگر تمایلی به پیروی از این شرایط ندارید، امکان استفاده از وبسایت دونِیت را نخواهید داشت.
شرایط استفاده از سرویس ممکن است دچار تغییراتی شود. این مسئولیت شماست که هر بار پس از مراجعه به وبسایت دونِیت، آنرا بازبینی کنید. آخرین نسخه این متن بر استفاده آینده شما از وبسایت دونِیت حاکم خواهد بود.

در رابطه با خیریه ها، کمپین‌ها و سازمان‌های عام‌المنفعه در وبسایت دونِیت

وبسایت دونِیت و سرویس‌های مرتبط با آن به شما امکان "دونِیت کردن" و "دونِیت گرفتن" به و برای کمپین های مربوط به جنبش های مثبت اشخاص، سازمان‌ها و خیریه ها را می دهد. این پروژه ها می توانند شامل کمپین های خیریه، جنبش های مثبت بدون اهداف خیریه و پروژه‌های عام‌المنفعه باشند. تمامی اشخاص حقیقی صاحب پروژه و موسسات و سازمانهای صاحب کمپین با دونِیت تفاهم نامه‌ای امضا کرده اند که در آن به دونِیت اجازه داده‌اند تا از طرف آنها برای کمپینهایشان پول جمع‌آوری کند. تمامی کمپین ها در دونِیت به صلاحدید دونِیت قرار گرفته‌اند. اما دونِیت مسئولیت فعالیتهای اشخاص و سازمان ها را بر عهده نمی‌گیرد. یک موسسه خیریه و یا عام‌المنفعه باید مجوز مربوط با فعالیت های خود را دارا باشد تا بتواند به عنوان خیریه رسمی در دونِیت فعالیت کند. کمپین هایی که توسط خیریه ها و سازمانهای عام المنفعه در دونِیت راه اندازی می شوند، با مسئولیت ارگان مربوطه و توسط یک رابط حقیقی اجرا می شوند که از موسسه و یا سازمان مجری کمپین انتخاب شده اند. دونِیت تنها به عنوان واسطه ای میان عموم مردم و این سازمان ها عمل می کند و مشکلاتی که خارج از حیطه فعالیت دونِیت ممکن است بوجود بیاید، باید با پیگیری کاربر رسیدگی شوند.

اشخاص حقیقی که به دنبال راه اندازی کمپینی برای هدفی خاص هستند، مدارک هویتی خود را باید قبلا ارائه داده باشند. کمپین های اینچنینی ممکن است بدون نظارت هیچ سازمان خاصی راه اندازی شوند. لذا اشخاصی که به این کمپین ها کمک می کنند با مسئولیت و صلاحدید خود این کار را انجام داده اند و دونِیت هیچ مسئولیتی در رابطه با مصرف سوء مبالغ جمع‌آوری شده توسط صاحبان این کمپین ها را نمی پذیرد.

امکان وجود شباهت های اسمی میان موسسات و کمپین ها وجود دارد. این مسئولیت کاربر است که مطمئن شود به کمپین مورد علاقه خود کمک می کند.

مبالغ دریافتی کمپینها و اشخاص

مبالغ حمایت شده از کمپین ها و مبالغ کمک شده به اشخاص تنها در صورتی قابل بازگشت است که به حساب کمپین یا شخص واریز نشده باشد. در این صورت پس از ثبت درخواست، مبلغ به عنوان اعتبار به حساب "دونِیت" کاربر باز می گردد.

در شرایطی که مبلغ پرداختی از حساب "بانکی" دونِیت به حساب "بانکی" کمپین یا شخص منتقل شده باشد، کاربر برای بازپسگیری مبلغ باید با رابط کمپین یا شخص دریافت کننده کمک مرتبط شود. اگر کمپین به مبلغ هدف نرسد، مبلغ حمایت شده توسط کاربران به عنوان اعتبار به حساب کاربری آنها باز می گردد که از آن می توانند برای کمک به دیگر کمپین های دونِیت استفاده کنند و یا با ثبت درخواست تسویه حساب بخشی یا کل آن را پس از کسر کسورات برداشت کنند. این کسورات شامل:

 • 500 تومان کارمزد به ازای هر تسویه حساب که توسط دونِیت برداشت می شود.
 • کارمزد انتقال وجه که طبق تعرفه بانک، توسط بانک بر حسب نوع انتقال(کارت به کارت، حواله اینترنتی) برداشت می شود.

استفاده از کمک های انجام شده

دونِیت تضمینی بر نوع استفاده از کمک های انجام شده به کمپین ها و اشخاص نمی کند. همچنین دونِیت هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه نارضایتی ناشی از نوع استفاده از این کمک ها اتخاذ نمی کند. کمپین ها در وبسایت دونِیت با ارائه مدارک هویتی و قانونی لازم اجرا می شوند و دونِیت در صورت تخطی صاحبان کمپین و درخواست مراجع قانونی و قضایی نهایت همکاری را برای پیگرد قانونی این اشخاص انجام خواهد داد. هر کاربر بر مبنای منطق و اختیار خود به کمپین های دونِیت کمک می کند، لذا نارضایتی احتمالی ناشی از آن نیز مسئولیت شخص وی می باشد و برای پیگیری کمک صورت گرفته باید با صاحب کمپبن و یا رابط کمپین مرتبط شود. پس از انجام کمک ها و واریز مبلغ جمع آوری شده به حساب شخص یا موسسه صاحب کمپین، هرگونه رسیدگی به مشکلات احتمالی از حیطه وظایف دونِیت خارج است.

جدا از امکان کمک به هر کمپین، امکان دریافت کمک شخصی برای هر کدام از کاربران، و حمایت مستقیم به موسسات از طریق صفحه پروفایل آنها وجود دارد. در زمینه حمایت های انجام شده به صورت "مستقیم" به اشخاص و موسسات در نظر داشته باشید که این افراد به هر شکل که تمایل داشته باشند، می توانند از مبالغی که به این شکل جمع آوری شده، استفاده کنند. اگر شما تمایل دارید که مبلغ حمایت مستقیم شما به شکل خاصی مصرف شود باید مستقیما با شخص و یا رابط موسسه مرتبط شوید و درخواست خود را مستقیما به وی اعلام کنید. این وظیفه دونِیت نیست که استفاده شخص و یا موسسه از مبلغ حمایتی شما به صورت مستقیم را پیگیری کند. شما با حمایت مستقیم، عواقب ناخوشایند احتمالی آن را می پذیرید.

امکان ساخت کمپین فقط برای کاربرانیست که مرحله احراز هویت را گذرانده باشند. خیریه ها و موسسات عام المنفعه نیز قبل از ایجاد هرگونه کمپین ابتدا می بایست مدارکی بر مبنای فعالیت خود به عنوان موسسه و یا خیریه رسمی ارائه دهند. اما دونِیت هیچ مسئولیتی در قبال استفاده سوء از مبالغ جمع آوری شده توسط آنها را قبول نمی کند.

دونِیت با هدف ایجاد پلتفرم جمع سپاری مالی برای موسسات خیریه، عام المنفعه، و اشخاص حقیقی که هدف ایجاد جنبشی مثبت برای بهبود شرایط اجتماعی گروهی از افراد دارند راه اندازی شده است. صاحبان کمپین در دونِیت، هدف خود را با شفافیت کامل بیان خواهند کرد اما دونِیت تضمینی بر صحت آن و یا حتی استفاده از مبالغ جمع آوری شده برای اهداف ذکر شده توسط این اشخاص نمی دهد. اگر شکی از سوی کاربر در رابطه با هرکدام از کمپین های موجود در دونِیت وجود دارد، باید مستقیما با صاحب کمپین و یا رابط حقیقی آن تماس بگیرد و از وی اطمینان لازم را کسب کند.

این مسئولیت کاربر است که مطمئن شود کمپینی که به آن کمک می کند، همان کمپینی است که تمایل کمک به آن را دارد.

مبالغ دریافتی دونِیت

دونِیت، 7 درصد از مبلغ هر کمپین "موفق" را به عنوان کمیسیون برداشت می کند. کمپین موفق به کمپینی اطلاق می شود که در مدت زمان تعریف شده، به عین و یا بیشتر از مبلغ هدف خود رسیده باشد. بدیهی است که کمپینهایی که نتوانند در مدت زمان تعریف شده به مبلغ هدف خود برسند به عنوان کمپین ناموفق تلقی شوند. مبالغ دریافت شده توسط کمپین های نا موفق به صورت کامل به عنوان "اعتبار مالی در دونِیت" به حساب کاربری حامیان مرجوع خواهد شد. البته این مورد برای کمپین های منعطف قابل تعمیم نیست. کمپین های منعطف کمپین هایی هستند که توسط خیریه های ثبت شده بر روی دونِیت راه اندازی می شوند. مبلغ جمع آوری شده توسط این کمپین ها فارغ از رسیدن به مبلغ هدف در زمان معین، پس از کسر کمیسیون 7 درصدی از مبلغ "جمع آوری شده"(همچنین مبلغ 500 تومان به ازای انجام هر تسویه حساب) به خیریه پرداخت می شود.

در صورت استفاده غیر مجاز از کارت

وقتی پرداختی با استفاده از کارت بانکی صورت می گیرد، نهایی و غیر قابل نزاع است. اگر متوجه استفاده مشکوک از کارت بانکی خود شدید، سریعا به تغییر رمز دوم خود اقدام کنید و یا جهت مسدود کردن کارت مراتب را به شعبه بانک صادر کننده کارت بانکی خود اطلاع دهید.

پاسداری از رمز عبور حساب کاربری دونِیت

این مسئولیت کاربر است که پس از انتخاب رمز عبور برای حساب کاربری امن خود، محرمانگی آن را حفظ کند. در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مشکوک در حساب کاربری سریعا جهت تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.

حریم خصوصی کاربران

سیاست های دونِیت در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران بخشی از شرایط استفاده از سرویس های دونِیت است. شما به تبعیت از قبول کردن شرایط استفاده از پلتفرم دونِیت(همین متن)، چگونگی استفاده دونِیت از اطلاعات شخصی خود، تحت این سیاست را تایید می کنید. شما می توانید سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران را نیز مطالعه کنید.

رفتار کاربران

شما باید همواره از سرویس های وبسایت دونِیت با مسئولیت و قانون مداری استفاده کنید و از اینکه محتوای ارائه شده توسط شما به مالکیت معنوی شخص و یا اشخاص دیگر خدشه وارد نمی کند مطمئن شوید. شما باید موارد ذیل را حین استفاده از دونِیت رعایت کنید:

استفاده از سرویس ها و ابزارهای تحلیل گر

شما نباید محتوای نژادپرستانه و قوم ستیزانه و هر محتوایی که باعث هتک حرمت شخص و یا اشخاص خاصی شود ارائه کنید. دونِیت به صورت مستمر محتوای وبسایت را بازبینی نمی کند، اما در صورت مشاهده چنین محتوایی حق خود می داند که بدون اطلاع قبلی آنها را حذف کند. طبیعتا با شخص و اشخاصی که چنین رفتاری از آنها سر میزند برخورد قانونی می شود. همچنین با متون و پرونده های چندرسانه ای که ممکن است از دیدگاه اشخاص توهین آمیز نباشد ولی از دیدگاه دونِیت نا مناسب باشد، چنین برخوردی انجام می شود. این متون می توانند شامل محتوای افترا آمیز، گمراه کننده، فریبنده و یا هر محتوایی که از دیدگاه دونِیت نامناسب است، باشند. در صورت مشاهده چنین محتوایی لطفا با [email protected] مرتبط شوید.

اگر شما صاحب کمپینی در دونِیت هستید، مسئولیت شماست که مطمئن شوید محتوای شما گمراه کننده و افترا آمیز نبوده و حق مالکیت شخص ثالثی را پایمال نمی کند. اگر از محتوایی که تحت مالکیت معنوی شخصی دیگر است استفاده می کنید، باید رضایت نامه کتبی بانی را به دونِیت ارائه دهید. در نظر داشته باشید که در صورت ایجاد شبهه در خصوص پایمال شدن حق مالکیت معنوی شخص ثالث، دونِیت وظیفه خود می داند که بدون اطلاع قبلی محتوای مورد بحث را حذف کند. در صورت مشاهده موردی مشکوک از این قبیل، با [email protected] مرتبط شوید.

جدا از موارد مربوط به محتوای صفحه کمپین و بخشهای دیگر، شامل سیستم ارتباط میان کاربران و بخش دیدگاه های وبسایت، شما به عنوان کاربر وبسایت حق دستکاری وبسایت دونِیت را ندارید.


علاوه بر موارد فوق، شما به عنوان کاربر نباید

جعل هویت کنید و یا خود را با استفاده از اطلاعات شخصی فردی دیگر معرفی کنید یا خود را به دروغ به عنوان شخصی وابسته به موسسه یا ارگانی خاص معرفی کنید.

هرگونه رفتاری که "اسپمینگ" تلقی شود انجام دهید.

هرگونه تبلیغ و یا ترویج مسایل نامربوط به کمپین ها و موارد نامربوط به سرویس های دونِیت انجام دهید.

موجب تداخل و یا از هم گسیختگی سرویس دهی دونِیت به کاربران از طریق اشاعه هرگونه اسکریپت مخرب و یا exploit حفره های امنیتی احتمالی شوید.

هر گونه اطلاعات مربوط به یک حامی را بدون رضایت وی به هر صورت نشر دهید.

دونِیت حق خود می داند که در هر زمان در صورت عدم رعایت موارد فوق دسترسی کاربر را از سرویس سلب، و هر صفحه بحث برانگیز را بدون اطلاع قبلی حذف کند. ایجاد یک صفحه کمپین در دونِیت به هیچ عنوان به معنای تایید فعالیت های شخص و یا سازمان صاحب کمپین توسط دونِیت و جنبش مربوط به کمپین نمی باشد. دونِیت حق و وظیفه خود می داند که در صورت درخواست بانی جنبش مربوط به هر کمپین ایجاد شده در دونِیت، آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

لینک ها

قرارگیری یک لینک در وبسایت دونِیت ابدا به معنای تائید فعالیت ها و محتوای وبسایت مذکور توسط دونِیت نمی باشد. رابطه کاربر با وبسایت های لینک شده در دونِیت و هرگونه تراکنش احتمالی انجام شده توسط کاربر در آنها مسئولیت شخص کاربر است.

علائم تجاری

نام دونِیت، 2nate، 2nate.com، و لوگوی دونِیت و هر اسم انتخاب شده برای هرکدام از سرویس های ارائه شده توسط دونِیت نباید در ارتباط با سرویس ها و فعالیت هایی غیر از فعالیت های دونِیت یا به شکلی که باعث ابهام و بی اعتبار کردن نام دونِیت شود، استفاده شود. تمامی نامها و لوگو های قابل مشاهده در دونِیت که مربوط به موسسه ها و خیریه های عضو دونِیت، همکاران و حامیان دونِیت می شوند تحت مالکیت آن ها بوده و با رضایت آنها در وبسایت قرار گرفته اند و نباید بدون اجازه بانی آنها به هر نحوی مورد استفاده قرار گیرند.

حق نشر

تمامی محتوای وبسایت، تحت مالکیت دونِیت، خیریه ها و سازمانهای عضو دونِیت، کمپین های دونِیت و ارائه دهندگان اصلی آن می باشد. استفاده شخصی و غیر تجاری از این محتوا در صورت عدم دستبرد و تغییر در آن ها بلامانع بوده و هرگونه استفاده دیگر بدون اجازه دونِیت یا بانی حقوق نشر محتوای مورد بحث امکان پذیر نیست. هر گونه سوال در این رابطه و درخواست مجوز را به [email protected] ارسال کنید.

تغییرات در سرویس

دونِیت نهایت سعی خود را برای ارائه مستمر خدمات خود به کاربران می کند، اما این حق را برای خود حفظ می کند که در هر زمان در صورت لزوم بخشی یا کل سرویس های خود را قطع، متوقف و اصلاح کند. هرگونه سرویس و قابلیت جدید افزوده شده به دونِیت نیز تحت این شرایط مورد استفاده قرار می گیرد، مگر اینکه به طور اخص در رابطه با آن استثنا قائل شود.
در صورت عدم رعایت این شرایط از سوی کاربر، دونِیت می تواند در هر زمان سرویس دهی به افراد خطاکار را بدون اطلاع قبلی قطع کند. شما می توانید در هر زمان استفاده از دونِیت را متوقف کنید. این شرایط بر استفاده قبلی شما از دونِیت همچنان حاکم خواهد بود.
شرایط استفاده از پلتفرم دونِیت و هر گونه مشکل قضایی که برای شما به تبعیت از عدم رعایت شرایط آن بوجود آید تحت حاکمیت قانون هستند.

محدودیت و سلب مسئولیت

نهاد "دونِیت، پلتفرم جمع سپاری مالی" مسئولیت مرگ و جراحت ناشی از عواقب کلاهبرداری های احتمالی صورت گرفته از طریق استفاده نادرست و غیر قانونی از دونِیت را نمی پذیرد، اما نهایت همکاری را با مراجع قضایی در صورت بروز مشکلات قانونی انجام خواهد داد. شما در صورت استفاده از دونِیت ریسک استفاده از آن را نیز به اختیار خود قبول کرده اید. دونِیت ارائه خدمات مستمر و دسترسی امن به خدماتش را به کاربران تضمین نمی کند. خدمات دونِیت در صورت "در دسترس بودن خدمات" و همانگونه که هست ارائه می شوند. دونِیت و سرویس های مرتبط با آن ممکن است بخاطر شرایطی که تحت کنترل ما نیستند، موقتا یا بطور کلی از دسترس خارج شوند. بر این اساس، بجز حقوق و تضمین هایی که در این شرایط و ضوابط ذکر شده اند، تا جایی که قانون اجازه می دهد دونِیت هیچ تضمین و شرایطی در رابطه با وبسایت و سرویس های مربوط به آن ارائه نمی دهد. دونِیت در هر زمان که لازم باشد، اعمال مربوط به نگهداری های وبسایت را انجام می دهد. در این مدت ممکن است وبسایت برای استفاده در دسترس نباشد. همچنین در شرایط استثنایی دیگر نیز امکان عدم دسترسی کاربران به خدمات و سرویس های دونِیت وجود دارد.

دونِیت، طبق این متن در قبال ضرر های احتمالی تحمیل شده بر کاربران تنها در شرایطی مسئول خواهد بود که بخاطر سهل انگاری و پایمال کردن این شرایط و ضوابط توسط دونِیت متضرر شده باشند. مجموع خسارتی که دونِیت در این شرایط باید به کاربر بپردازد از مجموع مبلغ "دونِیت شده" توسط کاربر در 12 ماه قبل از متحمل شدن ضرر توسط کاربر بیشتر نخواهد شد.

خسارتی که دونِیت به شما پرداخت خواهد کرد تحت هیچ شرایطی شامل ضرر های مربوط به هر کدام از کسب و کار های شما و یا ضرر های شخصی ناشی از استفاده از وبسایت دونِیت نخواهد شد. این ضرر ها می توانند شامل موارد ذیل باشند، اما به آنها محدود نمی شوند:

 • نابودی اطلاعات
 • از دست دادن سود
 • از دست دادن قرارداد
 • از دست دادن فرصت کار
 • از دست دادن فروش
 • از دست دادن درآمد
 • از دست دادن حسن نیت
 • از دست دادن معامله
 • از دست دادن موقعیت شغلی و یا اجتماعی

بروز رسانی قوانین و شرایط استفاده

دونِیت در هر زمان که لازم باشد محتوای وبسایت را تغییر می دهد. این مسئولیت شماست که هر بار پس از ورود به وبسایت با مرورگر خود دوباره وبسایت را Reload کنید تا آخرین نسخه وبسایت و این شرایط و ضوابط را دریافت کنید.

هیچ چیزی در این شرایط و ضوابط مانع حقوق قانونی شما از روش درست استفاده از وبسایت و سرویس های مرتبط با آن نمی شود.