لرزشگیر دیجیتالی آنجل

هرکسی که نیاز به ثبت تصاویر صاف و بدون لرزش داشته باشد، از قبیل فیلم سازان، مستند سازان، خبرنگاران و همه ی کسانی که به نحوی نیاز به یک لرزشگیر قدرتمند و کوچک و سبک دارند، میتوانند از این محصول استفاده کنند.

هنوز هیچی

از 4,350,000 تومان

45 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

لرزشگیر دیجیتالی آنجل

سلام.
 سعید شهریاری هستم. حدود 11 ساله که در زمینه انیمیشن سه بعدی و جلوه های ویژه بصری فعالیت میکنم. پروژه های اخیری که فعالیت داشتم سریال تلوزیونی کیمیا، تنهایی لیلا و رهایی و ... بوده.
ایده ی این پروژه حدوداً اوایل سال 95 به ذهنم رسید و از اون زمان تا بحال مشغول طراحی صنعتی و انجام تغییراتی بودیم که همه ی کاربران بتونن از این محصول با هر سطحی از دانش به راحتی استفاده بکنن.

 

معرفی پروژه :
بطور ساده و خلاصه میشه گفت لرزشگیر آنجل، تلفیقی از روش لرزشگیری نرم افزاری و سخت افزاریست که در آن نیازی به پردازش تصویر نیست به همین خاطر سرعت و دقت بسیار بالایی دارد.

 

طرز کار دستگاه چطور است؟
بدنه دستگاه آنجل را در قسمت فلش هات شو دوربین نصب کنید ، تکمه ضبط تصویر را فشار دهید، تکمه ضبط اطلاعات دستگاه آنجل را فشار دهید، با یک وسیله مانند کلاکت یک صدای کوتاه ایجاد کنید (این صدا بعداً به ما کمک میکند که اطلاعات دستگاه و تصاویر ضبط شده را باهم هماهنگ کنیم) سپس وقتی ضبط تصویر به اتمام رسید، دوربین و دستگاه آنجل را با فشار یک تکمه متوقف میکنیم.
به سراغ نرم افزار آنجل می رویم و فقط کافیست مدل دوربین و زاویه لنزی که بر روی دوربین استفاده کردیم را در نرم افزار وارد کنیم و سپس تصاویر ضبط شده و اطلاعاتی که دستگاه آنجل بر روی حافظه ی میکرو اس دی خود ذخیره کرده را پشت سره هم وارد نرم افزار میکنیم، بعد از گذشت چند ثانیه (یا چند دقیقه ، بستگی به طول تصاویر ضبط شده دارد) تصویر شما لرزشگیری شده با مقداری کراپ (میزان کراپ تصویر بستگی به میزان لرزشگیری دارد و توسط کاربر قابل تنظیم است) حاضر است.
 

این سیستم در مقایسه با سیستم های پیشین که از موتور یا بازوهای فنری برای کاهش لرزش ها استفاده میکنند ، مزایایی دارد که به شرح زیر است:
1- نیازی به کالیبراسیون ندارد.
2- نیازی به بالانس دوربین نیست.
3- محدودیت وزن ندارد. هر دوربین و هر لنزی با هر وزنی قابل استفاده است.
4- در حین ضبط فیلم قادر خواهید بود اجزاء مختلف دوربین را لمس کنید (در لرزشگیرهای مکانیکی بخاطر انتقال لرزشها ، امکان برقراری تماس مستقیم با دوربین وجود ندارد)
5- امکان قرار دادن دستگاه آنجل درون قاب ضدآب و استفاده آن در زیر آب وجود دارد.
6- تنها لرزشگیری است که به علت اندازه کوچکش میتوان در ضبط تصاویر 360 درجه از آن استفاده کرد.
7- مصرف باتری بسیار اندکی دارد.
8- وزن بسیار کمی دارد که در ضبط تصاویر هوایی کمک میکند دستگاه پرنده ، مدت زمان بیشتری پرواز کند.

9- امکان انتخاب میزان لرزشگیری در هر نقطه از فیلم. (به عنوان مثال حالتی را فرض کنید که در ابتدای فیلم موزیک آروم است و نباید لرزشی در تصویر وجود داشته باشد ولی به مرور زمان ریتم آهنگ تغییر میکند و افزایش لرزش در تصویر میتواند هماهنگی بین موزیک و تصویر ایجاد کند، کاربر میتواند به راحتی با ایجاد کلید در نرم افزار، میزارن حذف لرزشهارا در نقاط مختلف فیلم تنظیم کند و میتواند انتخاب کند که این مقدارها با شیب به یکدیگر تبدیل شوند یا به یکباره ایجاد شوند)

نقاط ضعف :

1- بسته به میزان لرزشها و میزان لرزشگیری (که کاملاً از طریق کاربر قابل تنظیم است) بخشی از حاشیه تصویر را برش میدهد (زاویه دید محدودتر میشود)
البته ما چندین روش برای رفع این مسئله در نظر داریم که تاکنون یکی از روش هارو بصورت عملی در نرم افزار قرار دادیم و سعی داریم روش های دیگه را هم در آینده نزدیک اجرا کنیم و درون نرم افزار قرار بدیم.

2- بسته به نوع حرکت دوربین و شدت لرزش ها، میبایست سرعت شاتر دوربین افزایش داده شود. البته لزومی به انجام اینکار نیست ولی انجام آن باعث بهتر شدن عملیات لرزشگیری میشود.

3- هماهنگ کردن اطلاعات دستگاه با تصویر بصورت خودکار انجام میشود ولی در مواردی که صدای محیط زیاد باشد، ممکن است در سیستم هماهنگ سازی خودکار مشکل ایجاد شود که در این موارد، کاربر میبایست از روش های دستی که در یک ویدیوی آموزشی شرح خواهیم داد، کاره هماهنگ سازی را انجام دهد.

 

این پروژه برای چه کسانی مفید خواهد بود؟
هرکسی که نیاز به ثبت تصاویر صاف و بدون لرزش داشته باشد، از قبیل فیلم سازان، مستند سازان، خبرنگاران و همه ی کسانی که به نحوی نیاز به یک لرزشگیر قدرتمند و کوچک و سبک دارند، میتوانند از این محصول استفاده کنند.

 

این طرح تا کجا پیش رفته؟
نمونه ی اولیه دستگاه ساخته و در شرایط مختلف و با دوربین های مختلف (مارکها و مدلهای مطرح موجود در بازار) آزمایش شده و در همه شرایطی موفق آمیز بوده که ویدیوی تست ها در کانال تلگرامی دستگاه (@Angel_Stabilizer) موجود هست.

 

حمایت ها کجا هزینه خواهند شد؟
در حال حاضر سخت افزار و نرم افزار دستگاه طراحی و تولید (بصورت تکی) شده ولی برای تولید انبوه و کاهش هزینه های تولید ، بطوریکه برای مصرف کننده به صرفه باشد، نیاز به یکسری تغییرات در طراحی و خرید دستگاه های ماشین کاری هست که مایلیم از طریق تخفیف ها و هدایایی که در نظر گرفتیم این مبلغ را جذب کنیم.

 

قیمت تمام شده ی دستگاه چقدر خواهد بود؟
برآورد قیمت ما بر اساس تولید تکی حدوداً 700 هزارتومان هست که سعی داریم با تولید انبوه اونو به حدود 500 هزارتومان برسونیم. ولی حتی قیمت 700 هزارتومان هم در مقایسه با نمونه های مکانیکی دستگاه که از حدود 4 میلیون تومن شروع میشه (به عنوان مثال شرکت Ronin محصولی داره به اسم Ronin Mini که تحمل وزن 3.6 کیلوگرم داره، 899 دلار قیمت داره. که همونطور که در همین مطلب عرض کردم، دستگاه ما مزایایی داره که در هیچیک از نمونه های خارجی نیست. هدف ما فقط کاهش قیمت نبوده. بلکه میخواستیم محصولی بسازیم که در کاربری و نحوه ی استفاده هم مزایای رقابتی داشته باشیم.

حمایت از این پروژه چه نتایجی خواهد داشت؟
با حمایت از این پروژه میتوانید صاحب یک (یا چند، بسته به میزان حمایت) از این محصول شوید. همچنین نام شما در نرم افزار این محصول ، در قسمت حامیان پروژه درج خواهد شد و از آنجایی که بخشی از درآمد حاصل از این پروژه در امور خیرخواهانه شرکت داده خواهد شد، شما نیز بخشی از این فعالیت های خیرخواهانه خواهید بود. ضمن اینکه باعث رونق کسب و کار و ایجاد شغل برای چندین هموطن خود خواهید شد.

 

طرح اولیه دستگاه :


 

با سپاس ویژه از همکاران خوب سایت دونیت.

حمایت برنزی

مبلغ 50,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 100 از 100 مانده

ضمن سپاس ویژه از حمایت شما و درج نام شما به عنوان حامی پروژه در نرم افزار محصول، یک تقدیر نامه ی رسمی برای شما ارسال خواهد شد و 10% تخفیف برای خرید محصول دریافت خواهید کرد.


زمان تحویل: اردیبهشت 1397 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

حمایت نقره ای

مبلغ 250,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 50 از 50 مانده

ضمن سپاس ویژه از حمایت شما و درج نام شما به عنوان حامی پروژه در نرم افزار محصول، یک تقدیر نامه ی رسمی برای شما ارسال خواهد شد و 50% تخفیف برای خرید محصول دریافت خواهید کرد.


زمان تحویل: اردیبهشت 1397 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

حمایت طلائی

مبلغ 450,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 25 از 25 مانده

ضمن سپاس ویژه از حمایت شما و درج نام شما به عنوان حامی پروژه در نرم افزار محصول، یک نسخه از دستگاه به همراه تقدیر نامه ی رسمی برای شما ارسال خواهد شد.


زمان تحویل: اردیبهشت 1397 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

حمایت الماسی

مبلغ 850,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 10 از 10 مانده

ضمن سپاس ویژه از حمایت شما و درج نام شما به عنوان حامی پروژه در نرم افزار محصول، دو نسخه از دستگاه به همراه تقدیر نامه ی رسمی برای شما ارسال خواهد شد.


زمان تحویل: خرداد 1397 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی