پادکست وقت خواب

پادکست وقت خواب

وقت خواب پادکستی است که با هدف رفع بی خوابی و مشکل خواب عزیزان بوجود آمده است. این پادکست به هیچ عنوان منبع درآمد نداشته و فعالیت اعضای تیم آن به شکل رایگان (خیریه) می باشد. حال برای تامین هزینه های دوره ای این پادکست به کمک شما نیازمندیم.

افزودن به علاقه مندی ها

360,000 تومان

از 350,000 تومان

موفق شد! :)

8 نفر

حامی پروژه

103%
103% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عضویت در دونیت، اگر پروژه‌ای که از آن حمایت کرده‌اید، نتوانست مبلغ مورد نظر را تامین کند، مبلغ پرداختی شما به «کیف پول شما در دونیت» بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

پادکست وقت خواب

معرفی اجمالی :

پادکست وقت خواب پادکستی فارسی زبان بوده و به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان حوصله سر بر ، و در عین حال آرامش بخش باشد. این پادکست ، با هدف رفع بی خوابی و مشکل خواب عزیزان بوجود آمده است.

روش کار :

معمولا (طبق آمار) اکثر کسانی که با بی‌خوابی روبرو هستند ، کسانی اند که در زندگی روزمره خود ، تحت فشار و استرس هستند ، یا دغدغه های گوناگونی دارند که شمارشان از دست این عزیزان خارج است. در این پادکست ، برای این که دغدغه ها و آشفتگی ها از ذهن شما خارج شوند ، گوینده در مورد موضوعاتی صحبت میکند که معمولا برای عموم اهمیت چندانی نخواهند داشت. یا اگر هم مهم باشند ، چندان تاثیری در زندگی روزمره ندارند. و به خاطر همین صحبت ها ، شما به صورت ناخودآگاه ، از تفکر درباره‌ی دغدغه‌های خود دست کشیده و به صحبت‌های کم اهمیت گوینده توجه میکنید. که این یعنی قدم اول ، به قول گوینده ، “مشکلاتون یادتون رفت!”

قدم دوم این است که در نوع صحبت ، از تکنیک های خواب آور همچون پرش به موضوع دیگر بدون اطلاع قبلی ، با تن آرام صحبت کردن ، اشتباه بیان کردن بعضی کلمات از قصد ، و چندین عمل دیگر استفاده میشود تا ذهن شما بیشتر درگیر صحبت های پادکست شده و تا جای ممکن ، کمتر توان بازگشت به افکار آشفته را داشته باشد.

در قدم یا مرحله سوم ، نوعی موسیقی آرامش بخش ، به صورت نامحسوس ، به عنوان موسیقی پس زمینه به صدای صحبت های گوینده اضافه میشود و به آرامش بخش بودن پادکست ، کمک میکند.
در این بخش از پادکست ، صحبت های گوینده ، از پیش تعیین شده نیستند و به صورت فی‌البداهه میباشند ، که این امر به حوصله سر بر بودن صحبت ها می افزاید و باعث شدید تر شدن و محسوس بودن “پرش موضوعی” میشود.

در قدم چهارم و مرحله‌ی آخر (با این فرض که شما هنوز به خواب فرو نرفته باشید) ، گوینده دست از صحبت کشیده و صدای موسیقی آرامش بخش پس زمینه افزایش داده میشود تا از اینجا به بعد اگر صحبت ها باعث بیدار ماندن شما شده اند ، این مسئله برطرف شود. یا به زبان ساده ، “این دفعه فقط با موسیقی امتحان کنیم.”

توجه داشته باشید که این مسئله به این معنا نیست که اصل توان پادکست در موسیقی بوده و صحبت های گوینده کاملا بیجا و بیهوده باشند! بلکه طبق گفته بعضی از شنوندگان پادکست وقت خواب ، صحبت ها ، یکی از بهترین نکات خواب آور پادکست هستند. اما ما ، متفاوت بودن افراد را در نظر گرفته ایم و از این رو ، تصمیم گرفتیم که نیمه‌ی اول پادکست حاوی صحبت های حوصله سر بر بوده ، و نیمه دوم آن فقط ارائه دهنده‌ی موسیقی آرامش بخش باشد … بر این باوریم که پادکست وقت خواب ، با این روش ، حداکثر بازده را خواهد داشت.

درباره موسس پروژه :

موسس این پروژه ، پوریا قربانی ؛ آهنگساز ، تنظیم کننده ، طراح صدا ، تدوینگر صدا ، گوینده پادکست. و همچنین یک صداپیشه ی مبتدی می باشد.

وضعیت فعلی پروژه :

وقت خواب از مهر ماه سال 1395 شروع به کار کرد ... متوقف شد ... و مجددا از مهر ماه سال 1396 به فعالیت خود ادامه داد.

تیم فعال این پروژه در حال حاضر از 5 عضو تشکیل شده است :

 • پوریا قربانی (گوینده)
 • پرهام (گوینده)
 • طاها چ (گوینده)
 • مهدی م. میرزایی (طراح گرافیک)
 • فرشته (نویسنده)

تا به اینجای کار همه ی هزینه های پروژه ی وقت خواب را موسس پروژه (پوریا) متحمل می شد. اما به دلیل این که رفته رفته هزینه ها سنگین تر می شوند ، تیم وقت خواب نیاز به حمایت مالی دنبال کنندگان این پادکست دارد ؛ چرا که در صورت عدم پرداخت هزینه های دوره ای پادکست نه تنها تیم پادکست توان ادامه ی کار را نخواهد داشت ، بلکه علاوه بر آن نگهداری پادکست نیز غیرممکن شده و قسمت های فعلی پادکست از دسترس خارج خواهند شد.

زیرا هزینه های دوره ای پادکست ، درواقع همان هزینه های نگهداری قسمت های منتشر شده ی پادکست هستند.

هزینه های پادکست :

فاکتور های پرداختی پادکست ، به صورت زیر هستند ...

 • هزینه دوره ای (3 ماهه) سرویس هاستینگ وبسایت پادکست : 38,150 تومان
 • هزینه دوره ای (3 ماهه) دامنه وبسایت پادکست : 4,000 تومان (پرداخت سالیانه : 16,000 تومان)
 • هزینه دوره ای (3 ماهه) خدمات سرویس میزبانی فایل های صوتی پادکست : 15,000 تومان

جمع فاکتور های پرداختی سه ماهه : 57,150 تومان
که به صورت سالیانه ، معادل 228,600 تومان می‌باشد.

مابقی آن (121,400 تومان) در راه توسعه ، ارتقا سطح پادکست و تبلیغات استفاده می شود. و در غیر این صورت ، صرف خیریه خواهد شد.

از این که به موارد و نکات موجود در این متن توضیحات توجه کرده اید سپاسگزاریم -- تیم پادکست وقت خواب.

1 گزارش برای این پروژه درج شده است.

قسمت های اختصاصی

2018-06-03 00:07:12

سه قسمت مختص حامیان ، نوشته شده ، ضبط شده و آماده تحویل هستند. (موعد تحویل : انتهای دوره ی کمپین حمایت از پادکست)

 • محی سَنیسِل

  محی سَنیسِل

  تا الان 76 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • mar (حمایت میهمان)

  mar (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • Ali MoezGholami

  Ali MoezGholami

  تا الان 13 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • حامد ستاریان

  حامد ستاریان

  تا الان 57 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 4 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • شایان شلیله

  شایان شلیله

  تا الان 9 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • میلاد نکوفر

  میلاد نکوفر

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

سه قسمت اختصاصی برای حامیان

مبلغ 20,000 تومان

3

حامی

ارائه سه قسمت اختصاصی همراه با قصه شب ، فقط برای عزیزانی که از پادکست وقت خواب حمایت مالی کرده اند.

قصه ای که در این قسمت ها خوانده می شود ، داستان انحصاری پادکست وقت خواب به نام «نخاله ها در فضا» می باشد.

یک مجموعه ی سه قسمتی از این داستان تهیه شده ، اما پخش نشده است و فقط مختص دوستانی می باشد که از پادکست وقت خواب حمایت مالی می کنند. (پخش خصوصی)


زمان تحویل: شهریور 1397