بستر برون سپاری پروژه آنلاین

بستر برون سپاری پروژه آنلاین

به نظر ما مشکل اصلی ارتباط بین صنعت و دانشگاه اینه که صنایع نمی تونن پروژه هاشون رو به دست افراد درستی بسپارند و اعتماد و ارتباط دو طرفه بین دو طرف شکل نمی گیره. به خاطر همین ما به این فکر افتادیم که یه بستر مناسب و امن برای برون سپاری پروژه ها ایجاد کنیم...

10,000 تومان

از 7,500,000 تومان

45 روز

زمان باقی مانده

1 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

بستر برون سپاری پروژه آنلاین

ساینوتاپ، استارتاپی هست که قراره با حل کردن یکی از مشکلاتی که صنعت و دانشگاه دچارش هستند، به کلی آدم کمک کنه.

مشکل!

از نظر ما مشکل اصلی که باعث میشه ارتباط بین صنعت و دانشگاه شکل نگیره، اینه که صنایع نمی تونن پروژه هاشون رو به دست افراد درستی بسپارند و اعتماد و ارتباط دو طرفه بین صنعت و دانشگاه شکل نمی گیره. به خاطر همین ما به این فکر افتادیم که یه بستر مناسب و امن برای برون سپاری پروژه ها ایجاد کنیم...

 

راه حل؟

به اینصورت که صنعت مورد نظر، پروژه خودش رو تعریف می کنه و متخصصینی که تمایل دارند اون پروژه رو انجام بدند، پیشنهادات خودشون شامل زمان و هزینه و ... رو به کارفرما ارائه می دن. کارفرما با توجه به امتیازی که متخصصین در سیستم دارند، و بقیه پارامترها، اقدام به سنجیدن و انتخاب یکی از پیشنهادات می کنه.

مزیتش؟

خب شاید الان این سوال براتون به وجود بیاد که انتخاب افراد با این روش چه مزیتی داره؟ به نظر ما، اولین مزیتش اینه که تمام افراد و متخصصینی که در اون حوزه آماده قبول پروژه هستند، تو کارشون شناخته شده اند و این کاره اند؛ هویت شخصی و حرفه ای شون برای ما ثبت و اثبات شده و با توجه به تجربه های قبلی شون توی سیستم امتیاز گرفته و رتبه بندی شده اند. پس در وهله اول هم پیدا کردن فرد/افراد مورد نظر و هم اطمینان از تخصصش به دست میاد

اما این تنها مزیت این روش نیست. خیلی مواقع، نگرانی هایی در زمینه مالی وجود داره و از اون طرف راه هایی که طرفین برای مواقع اضطراری در نظر می گیرند... مخصوصا که اگر پروژه، تو زمینه نرم افزاری و انفورماتیک باشه، این راه حل ها به جاهای جالب و البته باریکی می رسه. (تو این زمینه شخصا تجربه اش رو داشتم:). ) یکی از مزیت های سیستم ما اینه که تجربه پرداخت و دریافت ایمنی رو برای طرفین به وجود میاره تا نگرانی های مالی پروژه شون رو نداشته باشند. مسائلی مثل پیش پرداخت، فازبندی پروژه، دیرکرد، عدم رضایت از کار و ... هم توی این زمینه پیش بینی شده.

بحث عدم رضایت از کار شد، یاد یک مزیت دیگه افتادم. خیلی از مواقع پیش میاد که کارفرما از کاری که تحویل داده شده راضی نیست. حالا یا به حق و یا به ناحق. در این موارد سیستم ما با داوری بین کارفرما و متخصص مشکل رو حل می کنه. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی ما قصد داریم سیستمی رو طراحی کنیم که تا جای ممکن امکان پیش نمایش پروژه به کارفرما وجود داشته باشه و کارفرما بتونه روی انجام پروژه نظارت داشته باشه. علاوه بر این نتونه با ناداوری یا بی انصافی کار متخصص رو زیر سوال ببره یا این که بخواد از زیر مسئولیت های مالیش شونه خالی کنه.

 

مدل درآمدی

مدل درآمدی ما خیلی ساده است. در حال آماده سازی یک جدول پله ای از سقف قیمت پروژه و درصد هستیم که با توجه به قیمت تعیین شده برای پروژه طبق این جدول، درصدی از کل قیمت قرارداد سهم ما خواهد بود. البته روش هایی برای درآمدزایی از طرفین (کارفرما و متخصص) هم وجود دارد که با توجه به حجم کاربران هر طرف، می توان از آن ها استفاده کرد.

قدم اول؟

همیشه هر سیستمی که طراحی میشه، دچار مشکلاتی هست که با مرور زمان و تست های گوناگون مشخص میشه. بروز اشکال توی سیستم ما به خاطر سر و کار داشتن با صنایع، می تونه خیلی دردسرساز باشه. از طرفی تا حجم قابل قبولی از متخصصین و پروژه های انجام شده در سیستم وجود نداشته باشه، صنایع به راحتی اعتماد نمی کنند و وارد سیستم نمی شوند. پس ما علاوه بر حل مشکلات و خطاهای سیستم باید سعی کنیم تا حجم کاربران و پروژه هامون رو زیاد کنیم.

ما برای این که به این هدف دست پیدا کنیم، قدم اولی برای خودمون در نظر گرفتیم. قدم اول ما اجرای این سیستم داخل دانشگاه ها و بین دانشجوهاست. کارفرماها می تونند دانشجویان و یا اساتید باشند و متخصصین هم دانشجوهایی که پروژه های مختلف دانشجویی رو انجام می دن. با انجام این قدم، می تونیم هم شبکه رو بزرگ کنیم و هم این که ایرادات سیستم رو شناسایی و برطرف کنیم. مزیت دیگه ی این کار اینه که می تونیم با تکیه بر داده هایی که از کاربران دریافت می کنیم، به مرور زمان بخش های مختلف سیستم رو تکمیل و بهینه سازی کنیم.

2نیت...

ما برای راه اندازی این سیستم، به حدود 15 میلیون تومان نیاز داریم که تقریبا نصفش رو تامین کردیم. لیست هزینه های ما به صورت زیر هست:

- طراحی وب سایت و سئو (4 میلیون تومان)

- تبلیغات و بازاریابی (4 میلیون تومان)

- استخدام افراد:

-- متخصص تولید محتوا (متنی و گرافیکی) (4 میلیون تومان برای 4 ماه) - شروع کار از حالا

-- پشتیبان آنلاین سیستم ( 3 میلیون تومان برای 3 ماه) - شروع کار از زمان راه اندازی وب سایت و به دست آوردن اولین مشتری