درخت من (جنگلکاری)

درخت من (جنگلکاری)

سلام تیم درخت من الان سالهاست که داره روی این پروژه کار میکنه و ما الان نیاز به کمک شما داریم تا بتونیم یه ایران سبز داشته باشیم پس لطفا کمکتون رو دریغ نکنید و از امروز هرروز نصف مبلغ سیگاری که میخرید و به طبیعت کمک کنید.

هنوز هیچی

از 1,000,000 تومان

90 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

درخت من (جنگلکاری)

مجموعه درخت من سعی دارد تا با ایجاد جنگل و با پوشش گیاهی متنوع در رفع الودگی هوای ایران گامی بردارد تا با کمک شما ایران را اباد کنیم. هدف ما ایجاد ایرانی سبز با حضور شماست. به ‌اینصورت که شما سرپرستی یک درخت را عهده‌دار خواهید شد و تیم درخت من تمام تلاش خود را خواهد کرد تا از درختان شما بخوبی محافظت کرده و هر زمان که قصد داشتید تا از درختتان بازدید کنید در یک فضای دلنشین از دیدن زندگی‌ای که به دستان پر مهر شما جان گرفته لذت ببرید. ما دو نوع درخت را در باغ درخت من داریم که یکی درختان تزئینی و دیگری درختان میوه میباشد که برای اطلاع از جزئیات خواهشمندیم تا شرایط را مطالعه بفرمائید.

جنگل درخت من یک جنگل مردمی میباشد و برای بهبود شرایط ایران بنا شده و برای تشکر از تمام افرادی که در این زمینه مارا یاری کرده اند ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا لحظات خوبی را در جنگل درخت من تجربه کنند. هیجان در کنار آرامش فرآیندی است که برای خواسته درخت سرپرستان برنامه ریزی شده. از آنجایی که جنگل درخت من دارای فضایی وسیع است هر دو حالت ممکن میباشد و برای زیبایی این جنگل از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. برای بخش اقامتی درخت-سرپرستان کپر هایی درنظر گرفته خواهد شد تا درخت سرپرستان در فضایی آرام و دلنشین از طبیعت لذت برده ضمن اینکه تمام شرایط راحتی ایشان را فراهم خواهیم کرد.
برای تفریحات روزانه شما و سلامت جسمی و روحی شما برنامه هایی برای شما در نظر گرفته شده که به ترتیب در فازهای مختلف به جنگل اضافه خواهد شد و درخت سرپرستان میتوانند از این امکانات استفاده کنند نظیر زیپ لاین، آفرود، تفریحات ورزشی، زمین بدمینتون و پینگ پنگ، زمین گلف، تفریحات آبی و …

 برای آرامش درخت سرپرستان بخشی از جنگل درخت من به باغات میوه تبدیل خواهد شد تا درخت پرستان برای استفاده از خدمات جنگل درخت من مطمئن باشند که محصولات جنگل درخت من کاملا ارگانیک خواهد بود.در فرایند بهره برداری از رستوران ها در فازهای مختلف فضایی برای پرورش دام هم در جنگل درخت من تعبیه خواهد شد تا درخت سرپرستان از محصولات ارگانیک استفاده کنند.

کاشت نهال

در جنگل درخت من در فاز اول نهال کاری صورت میگیرد و در فاز بعدی با کاشت بذر درختان موجود سعی داریم تا درختان جنگل را با شرایط خاص جوی پرورش دهیم و روی بذرها آزمایشاتی صورت گیرد که بیشترین حجم بهره برداری از درختان را بتوانیم دنبال کنیم.

زمان پیش بینی شده برای ایجاد جنگل درخت من

همانطور که مستحضر هستید کاشت درخت و نگهداری از درختان یک فرآیند طولانی مدت خواهد بود اما تلاش ما با استفاده از دانش روز دنیا زمانی سه تا چهار ساله را برای ما بدنیال خواهد داشت. اولین مرحله برای نگه داری از درختان صبر و باز هم صبر میباشد و بعد از این مدت تمام شرایط جنگل درخت من برای استفاده شما درخت سرپرستان آماده خواهد بود.

عقد قرار داد با دانشگاه‌ها

برای بهره برداری و آزمایش برای بهره برداری بیشتر از درختان و رشد سریع تر درختان قصد داریم تا با واحدهای مختلف دانشگاهی قراردادی منعقد نماییم تا این مدت زمان را به حداقل برسانیم و زمان بهره برداری از درختان را کمتر کنیم تا شما درخت سرپرستان هرچه سریعتر از مزایای جنگلی که با حمایت شما شکل گرفته است بتوانید از مزایای جنگل درخت من استفاده کنید.

 

در ایران طبق آمار و ارقام این امر با نام های دیگر در شهرهای مختلفی راه اندازی شده که میتوان به کاشت نهال برای تازه عروس دامادها و همچنین نوزادان تازه متولد شده با آینده ی کمربند سبز شهری برای یک استان و یا طرحی که توسط کشاورزان طبسی صورت گرفت و ۹۰ اصله درخت پسته و زیتون را به طرح شجره طیبه هدیه دادند.
این قبیل اقدامات در کشورهای دیگر نظیر چین – برزیل – هند – آمریکا – انگلیس و … در حال انجام میباشد.

اما درخت من از کجا شکل گرفت، سال ۹۴ با شرکت در استارت آپ گرین که به همت دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس و حمایت سرکار خانم دکتر ابتکار ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست شکل گرفته بود این ایده به فکر ما رسید و از همان زمان مطالعات روی این طرح کلید خورد.
پس از مدت یکسال تحقیقات روی میزان بارندگی در استان های ایران، آلایندگی های موجود در هوای استان ها ایران، زمین مناسب برای جنگلکاری، اقدامات لازم برای ایجاد راه ارتباطی میان ما و مردم، بررسی و دقت بر دلایل شکست جنگلکاری اجتماعی که قبلا شکل گرفته بوده، شناخت بازارهای هدف برای انجام این کار، ایجاد یک برنامه مارکتینگ برای افزایش حمایت مردمی، بررسی شرکتهایی که در حال حاضر در مجامع بین المللی در حال انجام این کار میباشند، ایرانیزه کردن فرآیندهای مثبت این شرکتها برای بازخورد بیشتر مردمی، جذب حمایتهای سیاسی و مردمی قبل از شروع انجام کار، مذاکره با دانشگاه ها برای انجام امور جنگلکاری بصورت علمی، مطالعه قانون های وضع شده کشوری در جهت درختکاری و اقداماتی از این دست به مرحله عملیاتی کردن این طرح رسیدیم.
قطعا این دغدغه حمایت مردمی و سازمانی زیادی را خواهد داشت و لازم به ذکر است که در این زمینه با موسسات توریستی هم صحبت شده و حمایت معنوی این موسسات هم تا به اکنون گرفته شده.
امید است تا با اجرای این طرح و ایجاد فرهنگ درختکاری در مرحله اول و سپس با ایجاد فرهنگ نگهداری محیط زیست و درخت که بسیار مهمتر و دشوارتر از مرحله اول میباشد سرزمینی سبز و هوایی پاک داشته باشیم.

اهمیت درختان برای حفظ منابع آبی

درختان منابع آبی را حفظ و فرسایش خاک را کاهش می دهند.
برگهای ریخته شده از درختان موجب تقویت مواد آلی  خاک می شوند. ریشه درختان موجب افزایش نفوذپذیری  خاک می شود.

 

هر ساله٬ ۱۰۰ درخت بالغ: ۷۷٬۰۰۰ گالون آب باران را می گیرند.

و در نتیجه :
کاهش میزان تخریب سیل های حاصل از طوفان ها.
کاهش فرسایش خاک و  رسوبات حاصله در نهرها.
افزایش ذخیره منابع آب زیر زمینی می شود که بطور قابل توجهی  بر اثر شهرسازی در حال کاهش است.
مقدار بسیار کمتری از مواد شیمیایی وارد نهر ها میشود.
کاهش فرسایش خاک حاصله از باد میشود.
بدون درختان بافت شهر نیاز بیشتری به جویبارها و کانالهای فاضلاب دارد.

هر ساله٬ ۱۰۰ درخت بالغ: ۶۰ کیلوگرم آلاینده را از طبیعت می گیرند.

درختان یکی از عوامل کاهنده آلاینده ها در سیستم فاضلاب شهری هستند٬ و به این دلیل باعث میلیون ها دلار صرفه جویی در تصفیه آب می شوند.

 

 

بیست نفر اول

مبلغ 45,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 20 از 20 مانده

با سپاس از شما بزرگواران که مارا در این امر یاری کردید برای تشکر از شما شناسنامه الکترونیکی و فیزیکی با نام شما برای درخت درست خواهد شد که شناسنامه فیزیکی به یادگار در جنگل درخت من خواهد ماند. ضمن اینکه در کنار درخت شما یک درخت میوه هم کاشته خواهد شد که اولین بار درخت میوه برای شما ارسال خواهد شد ضمن اینکه یک گلدان به پاس محبتتان برای شما ارسال خواهد شد و شما از شرایط سرپرستی سه ماهه برخوردار خواهید بود که برای اطلاعات بیشتر میتوانید سایت derakhteman را مطالعه فرمائید و عضو رایگان باشگاه مشتریان درخت من خواهید شد.


ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

سرپرستی سه ماهه

مبلغ 45,000 تومان

0

حامی

برای قدردانی از شما عزیزان یک شناسنامه الکترونیکی برای درختتان با نام شما درست خواهد شد و یک گلدان به یادگار از طرف تیم درخت من برای شما ارسال خواهد شد و شما از شرایط سرپرستی سه ماهه درخت بهره مند خواهید شد که میتوانید این شرایط را در سایت derakhteman مطالعه فرمائید.


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان

سرپرستی شش ماهه

مبلغ 90,000 تومان

0

حامی

برای قدردانی از شما بزرگواران یک شناسنامه الکترونیکی و فیزیکی درست خواهد شد که شناسنامه فیزیکی در جنگل درخت من به یادگار خواهد ماند و همچنین یک گلدان از طرف تیم درخت من برای شما ارسال خواهد شد ضمن اینکه شما از شرایط سرپرستی شش ماهه برخوردار خواهید شد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید این شرایط را در سایت derakhteman مطالعه فرمائید.


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان

سرپرستی یک ساله

مبلغ 180,000 تومان

0

حامی

برای قدردانی از شما بزرگوران یک درخت میوه هم کنار درختتان کاشته خواهد شد که بار اولین میوه ای که میدهد برای شما ارسال خواهد شد و همچنین یک شناسنامه الکترونیکی و فیزیکی با نام شما درست خواهد شد که شناسنامه فیزیکی به یادگار از شما در جنگل درخت من خواهد ماند. ضمن اینکه ازطرف تیم درخت من برای شما یک گلدان ارسال خواهد شد و شما از شرایط سرپرستی یک ساله بهره‌مند خواهید شد که میتوانید این شرایط را در سایت derakhteman مطالعه فرمائید و عضو رایگان باشگاه مشتریان درخت من خواهید شد.


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان