مستند چشمهایش (جراحی چشم های معصومه و کمک برای راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی)

قرار است که ما با حمایت شما عزیزان برای معصومه، هنرمند خرمشهری، که چشمانش را با یک بدشانسی در آغاز جنگ از دست داده است نمایشگاه صنایع دستی راه اندازی کنیم و او را پیش پروفسور خدادوست ببریم تا شاید بتوانیم پس از 37 سال نعمت دیدن را به او بازگردانیم.

هنوز هیچی

از 11,000,000 تومان

90 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

مستند چشمهایش (جراحی چشم های معصومه و کمک برای راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی)

قرار است که ما با حمایت شما عزیزان برای معصومه، هنرمند خرمشهری، که چشمانش را با یک بدشانسی در آغاز جنگ از دست داده است نمایشگاه صنایع دستی راه اندازی کنیم و او را پیش پروفسور خدادوست ببریم تا شاید بتوانیم پس از 37 سال نعمت دیدن را به او بازگردانیم.

خلاصه اهداف پروژه:

  • راه اندازی نمایشگاه جهت عرضه محصولات هنری معصومه به علاقمندان و هنردوستان
  • بردن معصومه به شیراز نزد پرفسور خدادوست جهت معاینه و جراحی چشم هایش
  • تهیه تسهیلات قرض الحسنه و حمایت های مالی برای راه اندازی نمایشگاه و جراحی چشم هایش
  • تهیه فیلم مستند از اتفاقات مهم زندگی معصومه
  • اکران فیلم و اهدای مبالغ حاصل از اکران فیلم و جوایز احتمالی به معصومه

مستند بلند چشم هایش


درباره پروژه:

معصومه مهاجر متولد سال 1344 و در خرمشهر به دنیا آمد. دختری سالم، باهوش و با استعداد هنری فوق العاده پا به جهان گذاشت. معصومه مهاجر نوجوانی که در دهه 50 بر اثر بازیگوشی و ضربه ای که به سرش وارد می شود بینایی خود را تا 40 درصد از دست می دهد. پس از این ماجرا پدر معصومه تصمیم می گیرد که برای معالجه، معصومه را پیش پروفسور خدادوست ببرد.

پروفسور خدادوست پس از معاینه وی برای چند ماه بعد وقت جراحی تعیین می کند. سه روز مانده به عمل جراحی جنگ ایران و عراق شروع می شود و صدام خرمشهر را خمپاره باران می کند. یکی از خمپاره ها به خانه همسایه آنها برخورد و بر اثر آن 18 نفر شهید می شوند. معصومه نیز در این حادثه سرش به دیوار برخورد می کند، دیدش را به طور کامل از دست می دهد و از به دست آوردن بینایی اش نا امید می گردد.

معصومه چند سال بعد پدر مادر خود را به علت کهولت سن از دست می دهد و حالا خود باید بر روی پاهایش بایستد. او در دهه 80 با مردی که او نیز پیر و از کارافتاده است ازدواج می کند. آقا ناصر همسر معصومه خانم نیز از یک چشم نابیناست و چشم دیگرش نیز به خوبی نمی بیند. اما همین قدر هم برای اینکه کارهایشان را انجام دهد و آشپزی کند کافیست.

چندین سال است که معصومه قلاب بافی و انواع بافندگی دیگر را که به صورت حرفه ای فرا گرفته بود آموزش می دهد، به گونه ای که تا کنون برای بیش از 7000 خانم خانه دار کارآفرینی کرده است. اما اندک هزینه ای که از راه آموزش به دست می آورد آنقدر نیست که بتواند از پس هزینه های زندگی اش بر بیاید.

ما تصمیم گرفته ایم که برای معصومه یک نمایشگاه دائمی راه اندازی کنیم و همچنین هزینه های مواد اولیه محصولاتش را برایش فراهم کنیم تا معصومه مجددا بتواند صنایع دستی و بافته های خود را به علاقمندان ارائه نماید و از این راه نیز امرار معاش کند.

همچنین پس از تحقیقات به عمل آمده متوجه شده ایم پروفسور خدادوست در بیمارستانی به نام خودش در شیراز، هنوز بیماران را تحت درمان قرار می دهد. معصومه ممکن است بعد از معاینه پروفسور خدادوست پس از 37 سال و با توجه به پیشرفت علم چشم پزشکی در این مدت بتواند مجددا بینایی اش را بدست آورد.

در این راه ما به همراه دوربین با معصومه همراه می شویم و رویداد های مهم زندگی اش را به تصویر می کشیم و در قالب یک فیلم مستند بلند به نمایش می گذاریم. اما گروه ما فقط قصد ساخت مستند را ندارد بلکه می خواهیم به معصومه کمک کنیم.  در این راه نیاز داریم تا توسط شما حمایت شویم.

حمایت نوع 1

مبلغ 5,000 تومان

0

حامی

تشکر دونیت از شما

حمایت نوع 2

مبلغ 15,000 تومان

0

حامی

ارسال کارت تشکر دیجیتال + ذکر نام در شبکه های اجتماعی

حمایت نوع 3

مبلغ 30,000 تومان

0

حامی

کارت تشکر الکترونیکی + ذکر نام در شبکه های اجتماعی+ مجموعه ای از تصاویر فیلم

حمایت نوع 4

مبلغ 0 تومان

0

حامی

کارت تشکر الکترونیکی + ذکر نام در شبکه های اجتماعی+ مجموعه ای از تصاویر فیلم + لینک تماشای آنلاین فیلم

حمایت نوع 5

مبلغ 100,000 تومان

0

حامی

پوستر امضا شده توسط عوامل + کارت تشکر الکترونیکی + ذکر نام در شبکه های اجتماعی+ مجموعه ای از تصاویر فیلم + لینک تماشای فیلم

حمایت نوع 6

مبلغ 250,000 تومان

0

حامی

تشکر در تیتراژ پایانی + دی وی دی فیلم + پوستر امضا شده توسط عوامل + کارت تشکر الکترونیکی + ذکر نام در شبکه های اجتماعی+ مجموعه ای از تصاویر فیلم + لینک تماشای فیلم

حمایت نوع 7

مبلغ 500,000 تومان

0

حامی

دعوت نامه اکران خصوص فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی + دی وی دی فیلم + پوستر امضا شده توسط عوامل + کارت تشکر الکترونیکی + ذکر نام در شبکه های اجتماعی+ مجموعه ای از تصاویر فیلم + لینک تماشای فیلم

حمایت اسپانسر (1)

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

دعوت در پشت صحنه فیلم + پکیج صنایع دستی+ دعوت نامه اکران خصوص فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی + دی وی دی فیلم + پوستر امضا شده توسط عوامل + کارت تشکر الکترونیکی + ذکر نام در شبکه های اجتماعی+ مجموعه ای از تصاویر فیلم + لینک تماشای فیلم

حمایت اسپانسر (2)

مبلغ 3,000,000 تومان

0

حامی

همه هدایا + یک جلد کتاب چاپی نفیس