واژه نامه تخصصی رایانه و فناوری - فاز اول

واژه نامه تخصصی رایانه و فناوری - فاز اول

تک دیک تنها واژه‌نامه‌ی آنلاین و رایگان فارسی است که به صورت تخصصی در حوزه‌ی رایانه و فناوری به فعالیت می‌پردازد. این واژه نامه از تابستان سال 94 کار خود را آغاز کرده است...

افزودن به علاقه مندی ها

81,000 تومان

از 600,000 تومان

موفق نشد! :(

3 نفر

حامی پروژه

14%
14% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، مبلغ پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

واژه نامه تخصصی رایانه و فناوری - فاز اول

واژه نامه‌های انگلیسی زبان فراوانی در فضای وب وجود دارد که به صورت تخصصی به حوزه‌ی فناوری و رایانه پرداخته‌اند (مثل وبوپدیا، تکوپدیا و تک تارگت) و الحق که در کار خود هم موفق بوده‌اند. اما این مسأله برای کاربران فارسی زبان و دانشجویان رشته کامپیوتر گاهی اوقات به یک دردسر واقعی تبدیل می‌شود. چرا که پیدا کردن مفهوم اصطلاحات رایانه به زبان فارسی و به شکلی ساده آن هم در قالب یک واژه‌نامه‌ی یکپارچه وجود نداشت. این شد که در اواسط سال گذشته لازم دیدیم برای کاربران فارسی زبان دست به ایجاد یک واژه نامه‌ی تخصصی رایانه بزنیم و حاصلش شد تک دیک (Techdic). اما در این مدت به دلیل کمبود منابع مالی تاکنون نتوانستیم آنطور که شایسته کاربران ایرانی است واژه نامه را تکمیل کنیم. در واقع تاکنون تنها حدود 200 اصطلاح در این واژه نامه ثبت شده است که البته مقداری از این کندی به خاطر حساسیتمان در مفاهیم واژه‌ها و استفاده از منابع معتبر هم بوده است. از سوی دیگر تعداد اندک نویسندگان و کمبود وقت هم به این مسأله دامن زده است.

در حال حاضر، پروژه دارای یک اپلیکیشن اندرویدی نیز می باشد که به کاربران اجازه می دهد به معانی واژه ها راحت تر دسترسی پیدا کنند. البته در حال حاضر داده های اپلیکیشن از وبسایت گرفته می شود و خود وبسایت در داخل اپلیکیشن بارگیری می شود (که با توجه به رسپانسیو بودن طراحی سایت، مشکلی وجود ندارد). به همین دلیل توسعه اپلیکیشن مناسب تر را به زمانی موکول خواهیم کرد که محتوای واژه نامه کامل تر شده باشد.

به همین دلیل در این فاز از پروژه روی تکمیل واژه نامه از نظر محتوا تمرکز کرده ایم. آنطور که تخمین می زنیم با مبلغ درنظر گرفته شده برای این پروژه (600 هزار تومان) می‌توانیم چیزی حدود 1000 تا 1500 واژه جدید را از طریق برون سپاری کار (به نویسنده‌های متخصص این حوزه) به واژه نامه اضافه نماییم و تاحد قابل قبولی آن را تکمیل کنیم.

پیشاپیش از دونیت و شما کاربران محترم آن که با کمک به این پروژه در افزایش سطح دانش فناوری ایرانیان عزیز با ما همکاری می‌کنید تشکر می کنیم. علاوه بر این، به پاس تشکر ویژه از حامیان محترمی که با حداقل مبلغ 20 هزارتومان از پروژه حمایت می کنند نام و لینک وبسایت آنها در بخش ثابتی از وبسایت به عنوان حامی درج می شود.

 • دونیت

  دونیت

  تا الان 60 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • یاشار ایمانلو

  یاشار ایمانلو

  تا الان 25 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • شایان صابری

  شایان صابری

  تا الان 3 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • شایان صابری

  شایان صابری

  تا الان 3 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

درج نام و آدرس وبسایت شما در تک دیک به عنوان حامی

مبلغ 20,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 30 از 30 مانده

برای تشکر از همکاری شما در تکمیل این واژه نامه، نام و آدرس وبسایت شما در وبسایت تک دیک به عنوان حامی ثبت می‌شود


زمان تحویل: تیر 1395

درج نام و آدرس وبسایت شما در تک دیک به عنوان حامی ویژه

مبلغ 30,000 تومان

2

حامی

تعداد محدود 18 از 20 مانده

برای تشکر از همکاری شما در تکمیل این واژه نامه، نام و آدرس وبسایت شما در وبسایت تک دیک به عنوان حامی ویژه ثبت می‌شود


زمان تحویل: تیر 1395