کمک‌رسانی به خدمات دهان و دندان کودکان توان‌یاب ذهنی و حرکتی

کمک‌رسانی به خدمات دهان و دندان کودکان توان‌یاب ذهنی و حرکتی

هزینه‌ها و سختی های دندانپزشکی برای انسان های بالغِ سالم و دارای شرایط اقتصادی معمولی هم سخت و طاقت فرساست... حال در نظر بگیریم کودک یا نوجوانی را که در خانواده ای نیازمند با معلولیت شدید ذهنی و حرکتی دست و پنجه نرم می کند، به خدمات پزشکی دهان و دندان هم نیازمند شود.

افزودن به علاقه مندی ها

175,000 تومان

از 20,000,000 تومان

موفق نشد! :(

4 نفر

حامی پروژه

1%
1% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، مبلغ پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

کمک‌رسانی به خدمات دهان و دندان کودکان توان‌یاب ذهنی و حرکتی

هدف پروژه:

کمک رسانی به کودکان توانیاب (معلول) ذهنی و حرکتی نیازمند، برای انجام امور بهداشت دهان و دندان که عموماً نیاز به بیهوشی دارد.

اکثر کودکان توانیاب جسمی و حرکتی ،برای خدمات بهداشت دهان و دندان نیاز به تجهیزات و امکانات خاص دارند

شرح پروژه:

هزینه‌ها و سختی‌های دندانپزشکی برای انسان های بالغ، سالم و دارای شرایط اقتصادی عادی هم سخت و طاقت فرساست...

حال در نظر بگیریم کودک یا نوجوانی را که در خانواده ای نیازمند با معلولیت (از کلمه توانیابی استفاده کنیم) شدید ذهنی و حرکتی دست و پنجه نرم می کند، به خدمات پزشکی  دهان و دندان هم نیازمند شود.

اکثر کودکان و نوجوانان در این خانواده های عزیز به سبب عفونت های دهان و دندان و سختی و هزینه‌ی درمان و کم توانی خانواده ها درمان نمی‌شوند و عواقب بد جسمانی و عفونت های گسترده بعدی را نیز مجبورند تحمل کنند.

نیاز مبرم به تیم بیهوشی زبده و دندانپزشکان ماهر، مکان و تجهیزات و وسائل مصرفی مناسب همگی دغدغه هاییست که تعدادی از فرهیختگان دلسوز در یکی از مراکز توانبخشی  خدمات دهان و دندان ما بر آنند تا این درد و زحمت خانواده‌های نیازمند را کاهش دهند.

آیا میدانید؛ ،تنها یک مرکز پزشکی در تهران خدمات بهداشت دهان و دندان خاصِ توان‌یابان را ارائه می کند؟

تنها تیم پزشکی متخصص در این امر (دندانپزشک، متخصص بیهوشی و سایر تخصص‌های مورد نیاز) در استان تهران مستقر است که با توجه به امکانات خوب اما محدود خود روزانه توانایی درمان حدود ۲۰ معلول ذهنی و حرکتی را دارد.

همچنین با توجه به پوشش اندک بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی و این واقعیت که بودجه‌های سازمان های کمک رسان ‌مانند سازمان بهزیستی به هیچ وجه کفایت نمی‌کند، بر آنیم تا کمی از مشکلات و هزینه‌های درمانی این عزیزان و کمک‌کنندگان به آن‌ها را در چند فاز مختلف بکاهیم؛ از کمک هزینه‌های درمانی خانواده تا خرید وسائل و تجهیزات اولیه و لازم برای خدمت رسانی.

 

مبلغ مورد نیاز این پروژه

در فاز نخست تهیه دستگاه اتوکلاو و برخی وسائل مصرفی را مد نظر قرار دادیم که جمعاً هزینه پروژه را به ۲۰ میلیون تومان می‌رساند که ذی نفع اصلی آن مستقیما معلولین ذهنی و حرکتی و خانواده های آنانند.

امیدواریم در فاز نخست در کمتر از یک ماه بتوانیم با یاری شما  خرید دستگاه اتوکلاو  و وسائل مصرفی را انجام دهیم تا  از تعطیلی احتمالی این مرکز پیشگیری و به امید خدا بهبود کمی و کیفی کمک رسانی به خانواده‌های بیشتری از کودکان و نوجوانان معلول ذهنی  و حرکتی را رقم بزنیم.

فراموش نکنیم که این کودکان به سبب شرایط ذهنی و جسمی در حتی در صورت تامین هزینه در مطب‌ها و کلینیک‌های  دندانپزشکی خصوصی و دولتی معمولی امکان درمان ‌ندارند؛ هوای هم را داشته باشیم.

 

گزارش پروژه:

همچون همیشه، متعهد می‌گردیم پس از موفقیت پروژه گزارش کاملی از نحوه هزینه کرد مبالغ اهدایی را به ایمیل شما ارسال کنیم.

 • Fatemeh Hajizadeh Saffar

  Fatemeh Hajizadeh Saffar

  موضوع خوب و مهم است اما برنامه ریزی و تقسیم هزینه ها مشخص نیست. ظاهرا در تهران نیستید اما من متوجه نشدم در کدام شهرید. بعلاوه قصد دارید چه کنید؟ اگر قصد احداث مرکز دندانپزشکی با امکانات بیهوشی دارید هزینه اش بسیار بسیار بیشتر از 20تومان است و اتوکلاو پیش پا افتاده ترین وسیله است و هزینه یونیت و وسایل و مواد و بیهوشی و استخدام پزشک و دندانپزشک وپرستار و کمک و کارشناس بینهایت بیشنر است برای آن قسمت چه برنامه ای دارید؟

 • حامد ستاریان

  حامد ستاریان

  تا الان 56 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • کوشا اثیمی زیده سرائی

  کوشا اثیمی زیده سرائی

  تا الان 2 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 28 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 28 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • مهيار پرپالي (حمایت میهمان)

  مهيار پرپالي (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده