حمایت مالی برای ساخت سامانه سما

حمایت مالی برای ساخت سامانه سما

سامانه سما شامل ابزار ها و روش هایی برای کنترل مصرف،جلوگیری از مصرف بی رویه آب و جلوگیری از دزدیدن آب است.این سامانه در سازمان ثبت مالکیت دارای گواهی ثبت اختراع میباشد .با استفاده از این سامانه شما میتونید تو مصرف خود نظارت کامل داشته باشید و ...

11,000 تومان

از 15,000,000 تومان

90 روز

زمان باقی مانده

2 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

حمایت مالی برای ساخت سامانه سما

نکته مهم: این سامانه در سازمان ثبت مالکیت دارای گواهی ثبت اختراع است و رویه دریافت PCT آن در حدود 50% پیشرفت داشته است.

 

توضیح کلی طرح

سامانه سما شامل ابزار ها و روش هایی برای جلوگیری از مصرف بی رویه آب ، کنترل مصرف و جلوگیری و بستن راه های غیر مجاز مصرف آب است.

این سامانه از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است.

 • بخش سخت افزاری

کار بخش سخت افزار آن دریافت مقدار آب مصرفی هر ساختمان و ارسال آن به سرور است. این با توجه به متد هایی که برای جلوگیری از دستکاری اون در نظر گرفته شده دارای بیشترین امنیت هست و مشترک نمیتواند با دستکاری آن مانع ارسال اطلاعات به سرور شود. بخش سخت افزاری این سامانه این قابلیت را دارد که تا 20 واحد ساختمانی را باهم تحت نظر داشته باشد و اطلاعاتشان را به سرور بفرستد. برای استفاده از این سامانه لازم نیست که مشترک کنتور قبلی خود را عوض کند و سما این قابلیت را دارد که بر روی کنتور معمولی فرد نصب شود.
بخش سخت افزار آن تا کنون به دلیل عدم تامین بودجه لازم برای اجرای طرح ساخته نشده و تا به امروز صورت مجازی در نرم افزار پروتئوس و .. اجرا می شده است.

 • بخش نرم افزاری

بخش نرم افزاری این طرح، خود دارای دو قسمت است:

 1. قسمت مربوط به مشترکین
 2. قسمت مربوط به اپراتور (سازمان آب یا...)

 

قسمت مربوط به مشترکین

بعد از نصب باکس سامانه لازم است که کاربر توسط اپراتور در سامانه حساب کاربر ایجاد کنید.برای ایجاد حساب کاربر ما از مشترک یک سری اطلاعات خواسته ایم.ما در هنگام ثبت نام از کاربر اطلاعاتی نظیر به تعداد افزاد خانواده ،کد پستی، شماره ملی و .. را دریافت میکنم . بعد از ثبت نام کاربر میتواند به محیط مربوطه خودش وارد شود. در این محیط عناوین زیر تعریف شده است:

 1. مقدار آب مصرفی: در این قسمت کاربر میتواند مقدار آب مصرف خود را ببیند .نکته قابل توجه این است که در این قسمت هزینه آب مصرفی نیز نمایش داده میشود و کاربر میتواند ببیند که چه مقدار هزینه باید برای آب مصرفی خود بپردازد.
 2. برسی مقدار آب مصرفی بر روی نمودار: این قسمت برای این طراحی شده است که کاربر بتواند مقدار مصرف خودش را بر رو نمودار با روز های دیگر انالیز و برسی کند  و متوجه ابن امر شود که در چه روزی بیشتر مصرف کرده است و در چه روزی کمتر مصرف کرده است.
 3. نمایش مقدار آب مصرفی شهر سکونت کاربر: گاهی وقت ها انسان فک میکنه که دیگران مثل خودش نیستند.مثلا در این موضوع (مصرف آب) خیلی ها فکر میکنند که حالا مثلا همه مثل اونا ماشین رو با آب خیلی زیاد نمیشویند. برای همین تیم ما قسمتی را طراحی کرد که کاربر بتواند با مراجعه به این قسمت مشاهده مقدار آب مصرفی شهر سکونت خود را مشاهده کنید.
 4. نمایش مقدار آب مصرفی شهر سکونت کاربر بر روی نمودار: تو این قسمت مقدار آب مصرفی از عدد خارج شده و به صورت نمودار نمایش داده میشود که درک آن خیلی راحت تر هست.
 5. تنظیمات دبی آب: هنگامی که کاربر با مشکل عدم پایداری فشار آب مواجه می شه، فقط کافیه که با استفاده گوشی تلفن هوشمند، میزان دبی آب رو روی حد مشخصی تنظیم کنه.
 6. پرداخت قبض: تا به حال میدونستید که برای چاپ قبض آب مصرفیتون چقدر هزینه یا انرژی صرف میشود؟؟؟ با یه سرچ کوچک تو اینترنت با خبر زیر برخورد کردیم:

طبق اطلاعات ارائه شده در برنامه تلویزیونی رادیکال هفت، عدم صدور 53 میلیون قبض سیم‌کارت دائمی باعث شده است که 150 هزار کیلوگرم دی‌اکسید کربن به اکسیژن تبدیل شود و 10 هزار و 800 لیتر در مصرف آب صرفه‌جویی صورت گیرد.

تیم ما برای این قسمت هم فکری کرده؛ ما توی نرم افزارمان قسمتی به نام پرداخت قبض ایجاد کرده ایم که کاربر میتواند به وسیله آن مقدار قبض خود را مشاهده کنید و آنرا بپردازد. با استفاده از این روش خیلی از افراد سود جو نمیتونن از زیر بار پرداخت هزینه قبض فرار کنند.چون اگر قبض را در مهلت تعیین شده نپردازند آبشان قطع میشود.

 1. نمایش اطلاعات آب سد ها: کاربران با مراجعه به این قسمت میتونن از مقدار آب باقی مونده تو سد ها خبر دار بشوند. (متاسفانه هنوز نتونستیم مجوز این قسمت رو بگیریم)

 

قسمت مربوط به اپراتور

 1. امکان مشاهده ریز مصرف همه مشترکین
 2. امکان قطع آب همه مشترکین
 3. امکان ارسال پیام برای تمام مشترکین

 

امکانات پنهان سامانه

 1. غیر قابل هک بودن آن: یکی از مزایای این سامانه این است که در صورت دستکاری باکس سیستم ، سریعا آب مشترک قطع میشود و به اپراتور هشدار میدهد. با این روش تقریبا جلو مصرف غیر مجاز گرفته میشود و باعث میشود که مشترک به جای استفاده از راهای دیگه به فکر کم کردن مصرف خودش بیافته.
 2. کاهش سرعت آب در صورت مصرف بیش از حد: در صورتی که کاربر بیش از حد تعیین شده مصرف کند مقدار فشار آب مشترک تا 12 ساعت نصف میشود. البته کاربر این اختیار را دارد که این امکان را غیر فعال کند.
 3. ارسال نوتیفکیشن در صورت نشت آب: در صورتی که آب کاربر از جایی نشت کند سریعا یک نوتیفکیشن به کاربر ارسال میشود.و اورا از این قضیه باخبر میکند و کاربر میتواند به آب را قطع کند تا بعدا به بررسی مشکل بپردازد

برای اجرای این طرح تیم ما موفق به راه اندازی شبکه محلی سما شد. یعی این سامانه به وسیله شبکه مخصوص خود با سرور های اداره آب در تماس است. علیرغم اینکه این طرح هنوز ساخته نشده است و صرفا نسخه مجازی آن راه اندازی شده است ولی توانسته مقام و افتخارات زیادی کسب کند.

این طرح دارای تاییده از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است که تصویر آنرا می بینید:

 

هزینه مورد نیاز برای راه اندازی طرح

خوب میریسیم به مشکل اصلیمون: ما برای تولید قسمت سخت افزاری این سامانه، نیاز به منابع مالی داریم

مبلغ نیازمندی ما حدود 15 میلیون تومان است که صرف امور زیر می شود:

 • هزینه طراحی برد های بخش الکترونیک: 2میلیون تومان
 • هزینه طراحی و CNC باکس: 1 میلیون تومان (در بهترین شرایط)
 • هزینه راه اندازی سرور روم: 3 میلیون تومان
 • هزینه خرید تجهیزات سرور: 5 میلیون تومان(با کمترین قیمت ها و در بهترین شرایط)
 • هزینه خرید تجهیزات شبکه وایرلس: 4میلیون تومان(900 یورو)
   

 

تصاویری از محیط اولیه نرم افزار

 

این طرح لازمه کشور است، زیرا با این طرح میتوانیم در مصرف آب فرهنگ خود کنترلی را در بین مردم جامعه رواج دهیم

لطفا از ما حمایت کنید تا بتونیم این با ساخت این طرح به کشورمون کمک کنیم

اعطای کاپ طلایی که این طرح در مسابقات بین اللملی دریافت کرد.

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

این طرح در مسابقات بین المللی یک کاپ طلا کسب نموده است که به حامی که بیشترین حمایت را ازما داشته باشد این کاپ با افتخار اهدا خواهد شد.


زمان تحویل: اسفند 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: 20,000 تومان

درج اسامی 10نفر از حامیان

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 10 از 10 مانده

ما با افتخار خواهان این امر هستیم که 10 نفر از عزیزانی که با مبلغ بالای 1 میلیون تومان از ما حمایت کردند ،در مقاله ای که برای PCT ارائه میشود از آنها تشکر و قدرانی کنیم و اسامی آنها را در مقاله PCTخود درج کنیم.


زمان تحویل: اسفند 1396

درج لوگو 5 شرکت یا نهاد

مبلغ 5,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 5 از 5 مانده

ما قرار هست که در مسابقات جهانی اختراعات ژنو شرکت کنیم.رو این حساب 5 شرکت برتری که با مبلغی بالاتر از 5 میلیون از ما حمایت کنند لوگویشان به عنوان اسپاسنر در غرفه درج میشود.