تهیه نقشه ی توریستی تمامی شهر های ایران و کار در سفر: فاز ۳

تهیه نقشه ی توریستی تمامی شهر های ایران و کار در سفر: فاز ۳

"بعد ازسفری دوماهه به تمام 31مرکز استان کشور به شیوه کاردرسفر، درحال سفر به465شهرستان ایران وطراحی وتهیه نقشه ی توریستی شهر های ایران هستم. این سفر حداقل 15ماه زمان خواهد برد وبعد از اون به امیدخدا سعی درسفر وتهیه نقشه تمامی روستاهای ایران دارم." علیرضا ظفر

هنوز هیچی

از 10,000,000 تومان

30 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

تیم پروژه

فاطمه  ثابتی

فاطمه ثابتی

مترجم

تهیه نقشه ی توریستی تمامی شهر های ایران و کار در سفر: فاز ۳

خلاصه:

یک گردشگر ایرانی به نام علیرضا ظفری الآن حدود دو دهه است که بی وقفه در حال ایران گردی و جهانگردی به سبک کوله گردی و کار در سفر است. (اگر با این دو واژه آشنا نیستید ادامه مطلب را ببینید.)

حالا پس از این همه گشت و گذار و کسب تجربه و حس کردن کمبود های این حوزه به ویژه در داخل کشور، تصمیم گرفته که آستین همت رو بالا بزنه و برای بعضی از اونها راه حلی بده.

"نقشه ی کوله گردی ایران" یک اپلیکیشن خواهد بود که در آن تمامی اطلاعات شهر های ایران از قبیل: اماکن دیدنی و گردشگری، هتل ها، مهمان پذیر ها، مراکز تجاری و توریستی، پارکینگ ها، پمپ بنزین ها، سرویس های بهداشتی و حمام ها، بهترین مراکز خرید سوغاتی، مراکز فروش لوازم سفر و کمپینگ، ترمینال ها، رستوران ها و... را به همراه شماره تلفن و ساعات کاری و موقعیتشان روی نقشه و... در اختیار شما قرار خواهد داد. و به شما کمک خواهد کرد که صفر تا صد سفر خودرا قبل از شروع شدن، برنامه ریزی کنید.

 این نقشه از نمونه هایی مانند گوگل مپس و ... نیز کامل تر خواهد بود چون توسط یک حرفه ای تنظیم شده.

 

علیرضا ظفری کیست؟                                                                          

"سلام دوستان عزیز. من علیرضا ظفری هستم. مهندس مکانیک و۳۹ ساله. حدود دودهه است بطور مداوم درحال سفر هستم و به تمام ایران وخیلی ازکشورهای جهان سفرکردم. من همیشه درحال سفر وکسب تجربه هستم ومعمولا هیچ دو شبی را زیر یک سقف نمی خوابم. هزینه ی سفرهام رو ازطریق کاردرسفر تامین میکنم و خوشبختانه باسابقه و تجربه ای که تو مقوله سفر دارم تونستم زندگی و کارم رو اون جوری که دوست داشتم و همیشه آرزوشو داشتم درسفر برای خودم بسازم. بعد از مدتهای زیادی سفر کردن وکسب تجربه های فراوان به مرحله ای رسیدم که وظیفه سنگین و دین بزرگی رو روی دوشم احساس میکنم. به همین دلیل تصمیم گرفتم با استفاده از تجربیات و داشته های این سالهای زیاد سفرم، خدمتی رو برای تمام دوستداران سفر ومقوله های گردشگری آغاز کنم و اینگونه بود که تصمیم به آغاز پروژه نقشه توریستی شهرهای ایرانگرفتم"

 

از طریق لینک زیر به مصاحبه ی علیرضا با رادیو آهنگ سفر گوش دهید:

https://goo.gl/KVXdt9

 

کوله گرد کیه؟ کار در سفر چیه؟

کوله گردی شیوه ای از سفر کردن با هزینه کم است که درآن فرد تمامی وسایل ضروری خود اعم از لباس، لوازم آشپزی، وسایل خواب، چادر و ... را در یک کوله پشتی ریخته و عازم سفر میشود. و در این سفر تلاش میشود تا با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و هیچهایک کردن، هزینه ها را به حداقل برساند. کوله گردی در دنیا قدمتی 40 تا 50 ساله دارد و جهانگردان بسیاری به این روش سفر های خود را انجام میدهند.

کار در سفر به معنای انجام کارهایی مانند نوازندگی، نقاشی، فروش صنایع دستی و... در طول سفر است که کوله گرد میتواند آنهارا تقریبا در هر شهری انجام دهد و توسط آن خرج چندروز آینده خود را در بیاورد. بسیاری از جهانگردان که سفرهای طولانی 1 ساله و بیشتر دارند، از این روش برای تامین مخارج خود استفاده میکنند.

 

چرا نقشه توریستی؟

_چندبار برای شما پیش آمده که قصد سفر رفتن داشته باشید اما بغیر از صحبت های آشنایان و اطرافیان منبع موثقی برای جمع آوری اطلاعات در مورد مقصد نداشته اید؟

_ چندبار شده به دنبال محلی روی گوگل مپس بوده اید اما با اطلاعات اشتباه یا ناقص روبرو شده باشید؟

6dyq_page1.jpg

_ چندبار شده به علت نبود اطلاعات تماس، به درب های بسته موزه ها و اماکن دیدنی خورده باشید؟

_چقدر زمان قبل از هر سفر باید صرف کنید تا اطلاعات مورد نیاز سفر مانند: مشخص کردن مسیر ها و جاده ها، یافتن مکان های مناسب برای بازدید، پیدا کردن محل چادر زدن و... را بیابید؟

پروژه "نقشه ی توریستی شهر های ایران" قصد دارد تا با جمع آوری اطلاعات کامل مورد نیاز هر گردشگر، توریست، مسافر و کوله گرد به آنها کمک کند تا صفر تا صد سفر خودرا حتی پیش از آغاز آن برنامه ریزی کند.

این نقشه که به صورت یک اپلیکیشن در اختیار شما قرار خواهد گرفت (در ابتدا اندروید و سپس ios) تمامی اطلاعات مورد نیاز مسافرها از قبیل: اماکن دیدنی و گردشگری، هتل ها، مهمان پذیر ها، مراکز تجاری و توریستی، پارکینگ ها، پمپ بنزین ها، سرویس های بهداشتی و حمام ها، بهترین مراکز خرید سوغاتی، مراکز فروش لوازم سفر و کمپینگ، ترمینال ها، رستوران ها، صرافی ها و... را با اطلاعات کامل از قبیل شماره تلفن و ساعات کاری را دربر خواهد گرفت.

 

 

آیا گوگل مپس پاسخگوی نیاز مسافرین نخواهد بود؟

گوگل مپس با تمام قدرت و گستردگی که دارد، اما برای جمع آوری اطلاعات وابسطه به کمک مردم عادی می باشد. به همین دلیل اغلب اوغات ممکن است با اطلاعات ناقص، قدیمی و یا حتی غلط روبرو شوید.

اما این پروژه توسط شخصی حرفه ای با حدود دو دهه تجربه در این زمینه در حال تهیه است.

 

پیشرفت پروژه تا کنون چگونه بوده و کل آن چقدر طول میکشد؟

wzol_untitled.jpgفاز اول و آزمایشی این پروژه از شهریور ماه امسال با نقشه برداری از شهر های استان خراسان رضوی استارت خورد. در ادامه و پس از رفع نواقص کار فاز دوم آن که "نقشه برداری از کریدور شرق به غرب ایران" بود، از شهر بازرگان در مرز ترکیه تا شهر باجگیران در مرز ترکمنستان به انجام رسید. هم اکنون در فاز سوم پروژه قرار داریم و علیرضا در حال نقشه برداری از کریدور شمال به جنوب ایران است که از جزیره قشم استارت خورده است.

کل این پروژه چیزی حدود دوسال زمان خواهد برد. به این شکل که یک روز صرف نقشه برداری با بیش از 40 کیلومتر پیاده روی در شهر می شود و یک روز نیز صرف کار در سفر و تامین مخارج آن.( پس جمعا از دوسال پروژه، یکسال آن صرف نقشه برداری و یکسال آن صرف کار در سفر میشود.)

 

 

شما میتوانید از همین الآن با کلیک روی آیکن های زیر، پیشرفت روزانه ی پروژه را از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام علیرضا دنبال کنید:

                                                                                                                                             

پس از آن مراحل بعدی پروژه نیز به شرح زیر خواهد بود:

 مرحله دوم: سفر به تمامی مناطق تاریخی و دیدنی تمامی شهرستان های ایران و تهیه نقشه گردشگری آنها در مدت زمان 3 سال

مرحله سوم: سفر به تمامی روستا ها و مناطق دوردست کشور و تهیه و جمع آوری آمار و اطلاعات گردشگری آنها در مدت زمان 5 سال

 

چرا کراود فاندینگ؟

همانطور که میبینید علیرضا تا به حال حدود 15% پروژه را کاملا با هزینه های شخصی به پیش برده و خواهد برد، اما کراود فاندینگ و همراهی شما دوستان میتواند به او کمک کند تا وقت بیشتری را در هر شهر صرف نقشه برداری کند. درنتیجه پروژه بسیار زودتر و دقیق تر از آنچه برنامه ریزی شده بود آماده شده و به دست خود شما خواهد رسید.

 

آماده ی همراه شدن با علیرضا هستید؟!!!

با هرکمک شما (مهم نیست چقدر کم یا زیاد) در کنار اینکه همدلی خودتون رو به علیرضا نشان داده اید، قدری از مدت زمان رسیدن اپلیکیشن به دست خود و تمام ایران گردهای دیگه کاسته اید.

همچنین با معرفی این پیج و پروژه علیرضا در صفحات شخصی خودتون به هرچه بیشتر دیده شدن و سریع تر به هدف رسیدن تلاش علیرضا کمک کنید ;)

درضمن، نیازی نیست که کمک های شما حتما جنبه ی مالی داشته باشد. از تمامی افرادی که در هر زمینه ای تخصص دارند دعوت میشود تا با ما تماس بگیرند و علیرضا رو در رسیدن به این هدف بزرگ یاری ببخشند ;)

راه های ارتباطی با علیرضا رو میتونید در تصویر ابتدای صفحه ببینید.

دلگرمی رفاقتی

مبلغ 10,000 تومان

0

حامی

فقط قصد دلگرمی دادن به علیرضا رو دارم :)

حامی برنزی کوله گردی

مبلغ 100,000 تومان

0

حامی

1.دریافت رایگان اپلیکیشن و تمامی آپدیت های آن
2.دریافت لوح تقدیر
3.دریافت پستی عکس و کارت پستال از استان های مختلف کشور


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان

حلمی نقره ای کوله گردی

مبلغ 300,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 30 از 30 مانده

1.دریافت رایگان اپلیکیشن و تمامی آپدیت های آن
2.دریافت لوح تقدیر
3.معارفه و تشکر و قدر دانی از شخص شما در اینستاگرام و تلگرام
4.دریافت 5 حلقه دی وی دی نفیس از بهترین آثار وفیلم های مرتبط به سفر و گردشگری


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان

حامی طلایی کوله گردی

مبلغ 500,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 20 از 20 مانده

1.دریافت رایگان اپلیکیشن و تمامی آپدیت های آن
2.دریافت لوح تقدیر
3.تقدیر و تشکر از شما در اینستاگرام، تلگرام و اپلیکیشن
4.دریافت کتاب "اطلس راه های ایران"
5.دریافت 3 سوغاتی بومی و محلی از 3 استان کشور


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان

حامی الماس کوله گردی

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 10 از 10 مانده

1.دریافت رایگان اپلیکیشن و تمامی آپدیت های آن
2.دریافت لوح تقدیر
3.تقدیر و تشکر از شما در اینستا گرام، تلگرام و اپلیکیشن
4.دریافت مشورت، همفکری و راهنمایی از طرف علیرضا درمورد مقاصد پیشروی سفر و گردشگری شما
5.دریافت 5 کتاب به همراه لوح فشرده مقاصد گردشگری ایران به انتخاب علیرضا
6.دریافت 6 سوغاتی بومی و محلی از 6 استان ایران


ارسال میشود هزینه ارسال: 10,000 تومان