شیوع باکتری ها در نمونه های عفونت ادراری و مقاومت آنها نسبت به آنتی بیوتیک ها

عفونت ادراری یکی از شایع ترین بیماری ها در بین اقایان و بویژه در خانم ها می باشد که البته بیشتر در بانوان باردار این عفونت دیده میشود.با انجام این پروژه میتوان اطلاعات دقیقی در اختیار پزشکان قرار گیرد تا در آینده مادران و نوزادان سالم تری را در جامعه شاهد باشیم.

3,000 تومان

از 5,500,000 تومان

20 روز

زمان باقی مانده

1 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

شیوع باکتری ها در نمونه های عفونت ادراری و مقاومت آنها نسبت به آنتی بیوتیک ها

1- عفونت ادراری شایع ترین بیماری ها در بین جوامع ما است و متاسفانه بیشتر در زنان باردار این عفونت مشاهده میشود. این عفونت موجب آسیب به خود مادر و جنین میشود که متاسفانه در بعضی از اوقات آسیب های جبران ناپذیری را برای جنین موجب خواهد شد ازجمله آسیب مغزی ، آسیب گوارشی یا حتی آسیب به قلب جنین را در پی خواهد داشت و اینکه در موارد پیشرفته موجب سقط جنین هم خواهد شد. 

 

2- با انجام پروژه های مشابه و این پروژه میتوان اطلاعات دقیقی را در اختیار پزشکان گذاشت تا با تحلیل این آزمایشات ، موجب بهبود این مشکل و در اصل دلیل اصلی این مشکلات مشخص خواهد شد تا بوسیله آن بتوان در آینده مادران و نوزادان سالم تری در جامعه مشاهده کنیم.

 

3- دانشجوی ترم 7 میکروبیولوژی دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرج 

 

4- در حال حاضر انتخاب استاد راهنما ، تخمین هزینه ها ، انتخاب افراد هم تیمی انجام گرفته است.

 

5- در این پروژه نیاز به 5 میلیون و 500 هزار تومان سرمایه می باشد.

 

6- این هزینه برای اجاره آزمایشگاه ، خرید محیط کشت و وسایل جانبی دیگر ، وسایل و مواد استخراج DNA ، وسایل و مواد دستگاه PCR که شناسایی ژن مقاومت را انجام خواهد داد ، صرف خواهد شد به همراه هزینه چاپ مقاله که بصورت ISI خواهد بود.

 

برای اطلاع از هدف اصلی این پروژه میتوانید با مشاهده این 2 لینک ، اخبار های مهم در این مورد را مطالعه کنید تا اهمیت انجام این پروژه برای شما روشن شود.

 

1-  http://www.isna.ir/news/96071306912 : آزمایش جدیدی که توسط محققان ابداع‌شده، به پزشکان این امکان را می‌دهد که در عرض 30 دقیقه دریابند کدام باکتری‌ها عامل عفونت در بیمار هستند تا از ایجاد و رشد باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک جلوگیری کنند.

 

2-  http://www.isna.ir/news/95121006428 : سازمان جهانی بهداشت (WHO) اسامی ۱۲ عامل بیماری‌زای مقاوم به آنتی‌بیوتیک از رده باکتری‌ها را اعلام کرد.