کمپین حمایت از دریا دلان تشنه

کمپین حمایت از دریا دلان تشنه

این روزها دلم سخت در تلاطم است، زیرا صدای آب که در حقیقت صدای زندگی است در بسیاری از مناطق کشورم اندوهگین به گوش می رسد.

45,000 تومان

از 3,500,000 تومان

45 روز

زمان باقی مانده

1 نفر

حامی پروژه

1%
1% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

کمپین حمایت از دریا دلان تشنه

این روزها دلم سخت در تلاطم است، زیرا صدای آب که در حقیقت صدای زندگی است در بسیاری از مناطق کشورم اندوهگین به گوش می رسد.

می خواهم از حضور و مشاهدات تیم ما از منطقه دشتیاری سیستان و بلوچستان برای شما بگویم، جایی که مردمانش دلشان به بزرگی دریاست. مردمانی قناعت پیشه که تشنگی در کنار دریا را تاب می‌آورند و دم نمی‌زنند. مردمانی مظلوم و نجیب که در عین ناباوری آب شرب ندارند و مجبورند از آبی که بصورت هفتگی توسط تانکر سیار آبرسان در حوضچه های سیمانی رو باز که کاملا غیر بهداشتی است یا از چاله هایی‌ که خودشان آن را حفر کرده اند تا در زمان بارندگی، آب باران درآن  جمع شود استفاده نمایند. "به این چاله به گویش محلی هوتک می گویند"

روستای رانک یکی از روستاهای منطقه دشتیاری است. تا چشم کار می‌کند بوته‌ است و خاشاک، گرمای هوا بالای 45 درجه است به همین دلیل در ساعات ظهر رهگذری در روستا مشاهده نمی‌شود. گاهی صدای بزهای رها شده در روستا با صدای باد همراه می‌شود و سکوت را می‌شکند. در ابتدای این روستا حوضچه سیمانی رو باز که جداره آن جلبک زده و آب اندک گل آلودی در ته آن باقی مانده است نظر ما را به خود جلب می کند. به محض اطلاع اهالی روستا از حضور ما، کودکان و چند تن از بزرگان روستا به سرعت نزدیک ما شده و بعد از آگاهی از علت حضور ما از مشکلات خود با ما سخن می گویند. یکی از اهالی روستا می‌گوید: " روستاهای اینجا وضعشان همین است، آب پیدا نمی‌شود. باید منتظر تانکر بمانیم، آبی که در این حوضچه های سیمانی ریخته می شودکفایت نمی‌کند و مردم مجبورند از آب "هوتک های" غیر بهداشتی روستاهای مجاور برای شست ‌وشو و گاهی پخت و پز و نوشیدن استفاده کنند که این امر باعث ایجاد انواع بیمارهای در بین اهالی منطقه گردیده است. دام‌هایمان همیشه تشنه ‌اند و کشاورزی و باغات  ما از بین رفته است."

نیمی از هزینه تامین شده و مقداری باقی مانده است.

بعد از بازدید از ده روستای محروم این منطقه و بررسی مشکلات ایشان، تصمیم داریم با حمایت شما خیرین برای  این روستاها مخزن آب 3000 لیتری پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک تهیه نمایم تا اهالی این روستاها بتوانند از آب شرب سالم و بهداشتی استفاده نمایند.