کمپ اشتغال کرمانشاه

کمپ اشتغال کرمانشاه

همه ما نیاز به کار مناسب برای رفع نیاز های روزمره و احساس تاثیر گذاری در اجتماع داریم. متاسفانه تا به امروز کارآفرینی قابل توجهی در کرمانشاه انجام نشده است و این مشکل که با زلزله اخیر تشدید شد کرمانشاه را با بیش از 25 درصد بیکاری، به بیکارترین استان کشور تبدیل کرده است!

755,000 تومان

از 30,000,000 تومان

15 روز

زمان باقی مانده

9 نفر

حامی پروژه

3%
3% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

کمپ اشتغال کرمانشاه

#کمپ_اشتغال_کرمانشاه

جمعی از استارتاپ ها با حمایت تشکل های مردم نهاد و نهاد های حکومتی کمپینی برای آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار به جوانان مناطق زلزله زده کرمانشاه طراحی کرده اند تا به رفع نیاز های اساسی جوانان کمک کنند.

شرایط این روزهای کرمانشاه

متاسفانه تا به امروز صنایع و اشتغال زایی قابل توجهی در کرمانشاه ایجاد نشده است و با توجه به رویه موجود در آینده نزدیک هم ایجاد نخواهند شد و این مشکل کرمانشاه را با حدود 25 درصد بیکاری، به بیکارترین استان کشور تبدیل کرده است. همچنین بر اثر زلزله اخیر فقدان شغل مناسب برای جوانان کرمانشاه بیش از پیش حس میشود. برای رفع این مشکل هم میهنان کرمانشاهی، نباید فقط منتظر حرکت از سوی مسئولین باشیم. ما استارتاپ ها این مسئولیت اجتماعی و اخلاقی را داریم که برای حل مشکلات هم وطنان عزیزمان در حد توان دست به اقدام بزنیم.

با توجه به اطلاعات جمع آوری شده از منطقه دشت ذهاب کرمانشاه و همچنین تحقیقات میدانی انجام شده، مشکل اصلی در منطقه عدم وجود مشاغل پایدار و فنون و مهارت های کاربردی قابل اتکا است. ساکنین روستا ها با وجود مشکل نبود صنایع و کار به دلیل واقع شدن در نزدیکی مرز و نا امنی اقتصادی و همچنین تحمل خسارات ناشی از زلزله اخیر بستر لازم برای اشتغال کامل جوانان را ندارند. طبق آمار رسمی منتشر شده استان کرمانشاه بیشترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور داراست و نیازمند طرح های ضربتی و زود بازده است.

زلزله کرمانشاه

ضرورت اجرای کمپ

نداشتن تخصص و عدم آشنایی ساکنین به فنون مختلف و عدم وجود فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی در منطقه بزرگترین ضعف ساکنین آنجاست که جا را برای ایجاد و گسترش چنین طرحی باز میکند چرا که بدون تردد پیاپی به شهرهای بزرگ و یا ارسال اقلام تنها با استفاده از اینترنت امکان راه اندازی خدمات و سرویس های آنلاین وجود دارد.

مناطق روستایی استان کرمانشاه با بهره مندی از بستر های ارتباطی اینترنت ثابت و همراه زمینه لازم برای تولید و خدمات رسانی به سایر مناطق کشور و حتی مشتریان برون مرزی را دارا میباشند ولی کمبود سخت افزار این امکانات را بی اثر میکند.

به طور قطع فرصت اشتغال برای افراد با مهارت بالا در هر شرایط محیطی و فرهنگی مهیاست. ابتدا تصمیم بر این شد تا آموزش به کودکان منطقه صورت گیرد ولی با توجه به شرایط اجتماعی، هر طرحی که به مسیر روشنی از کار و درآمد زایی کوتاه مدت نیانجامد در بافت منطقه شکست خواهد خورد و همچنین آموزش به کودکان بدون دخالت مستقیم نیروهای محلی میسر نیست. بنابراین باید در ابتدا آنها را آموزش داد و برای انتقال دانش به کودکان نیز مشوق هایی برای آنها در نظر گرفت.

چشم انداز

طرح آموزش مبانی برنامه نویسی کاربردی و فریلنسرینگ با رویکرد آموزش شیوه ی یادگیری موثر

 • ما تلاش می کنیم ظرف مدت 5 سال 3 هزار نفر از هموطنان کرمانشاهی را با مهارت هایی آشنا کنیم که بتوانند جذب بازار کار شوند و 1% از بیکاری کرمانشاه را کاهش دهیم.
 • در صورت عزم همگانی و موفقیت کمپین، برنامه مشابهی برای سایر مناطق محروم کشور قابل اجراست.

کمپ اشتغال کرمانشاه

شروع کمپ

 • با مشارکت های مردمی کامپیوتر و تجهیزات اولیه فراهم خواهد شد.
 • کارگاه ۶ روزه در تاریخ 4 الی 10 فروردین با هدف راه اندازی و آموزش نرم افزار های کاربردی اجرا می شود.
 • دوره های آموزشی بصورت ترم های 6 ماهه شامل آموزش های حضوری و از راه دور خواهد بود. هر ترم شامل 3 کارگاه یک هفته ای حضوری و خدمات آموزشی آنلاین می باشد.
 • تجهیزات آموزشی در محل ثابتی در منطقه در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.
 • کارآموزانی که دوره آموزشی را به پایان برسانند مدرک معتبر علمی دریافت می کنند.
 • و در پایان کارآموزان دوره دیده با استفاده از خدمات مشاوره کارجو+ جذب بازار کار خواهند شد.لپ تاپ برای کرمانشاه

اهداف

فاز اول:

 • تجهیز کمپ با 15 دستگاه لپ تاپ، تجهیزات اداری لازم و اینترنت پر سرعت.
 • آموزش روش درست و کاربردی استفاده از اینترنت برای یادگیری، جستجوی راه حل و خودآموزی به 90 نفر از دانش آموزان دبیرستانی و هنرستانی و دانشجویانی که آشنایی اولیه با کامپیوتر و اینترنت دارند.
 • آموزش روش های تدریس مطالب به کودکان به 10 نفر از افراد برگزیده برای انتقال دانش به کودکان.
 • تدوین و ارائه برنامه های آموزشی 6 ماهه برای رسیدن به درآمد. شامل مشاوره های حضوری و از راه دور.

همراه شو!

تعداد نفرات تیم آموزشی ۱۰ نفر خواهد بود که شامل نخبگان علوم کامپیوتر و روبوتیک هستند و حضور آنها و گزارش از مسیری که طی کرده اند نیز میتواند الهام بخش و راهنمای جوانان و  کودکانی باشد که مسیر آنها را دنبال کنند و به موفقیت های مشابه دست یابند.

تهیه سخت افزار مورد نیاز برای آموزش و در مراحل بعدی تولید محصول و خدمت توسط جوانان کرمانشاه نیازمند عزم ملی و یاری هم میهنان دلسوز است. امیدواریم با مشارکت شما همراهان دلسوز طرح با موفقیت اجرا و ادامه پیدا کند و چرخه ای از آموزش و توانمند سازی نیروی کار در منطقه شکل بگیرد.

کودکان کار کرمانشاه

بیشترین جمعیت ایران را قشر نواجوانان و جوانان تشکیل می دهند. جوانانی باشور و انگیزه، پرتلاش و پشتکار که نیاز به حمایت دارند. نیاز دارند تا به انها اعتماد شود تا شکوفا شوند. در نتیجه نباید توانایی ها و مهارت های این افراد را نادیده گرفت بلکه باید بستری برای به ثمر رساندن این استعدادهای درخشان مهیا نمود. نوجوانان و جوانان کرمانشاهی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. بخصوص در این موقعیت و شرایط که بیشتر از همیشه نیاز به کمک و حمایت دارند.

بیایید با تهیه امکانات مناسب کمکی کوچک به رشد و توسعه مناطق زلزله زده کرمانشاه، کاهش بیکاری و توسعه کشور کنیم.

 

همراهان علاقه مند

مبلغ 100,000 تومان

0

حامی

+ارائه گزارش ماهانه از پیشرفت طرح
+دریافت یادبود کمپ اشتغال کرمانشاه

همراهان همیشگی

مبلغ 250,000 تومان

0

حامی

پاداش همراهان علاقه مند
+عضویت در گروه همراهان کمپ اشتغال کرمانشاه
+شرکت در نظر سنجی ها و تصمیم گیری ها

همراهان ویژه

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

پاداش همراهان همیشگی
+بازدید حضوری از کمپ کرمانشاه
+معرفی به عنوان بانیان طرح