راه اندازی سوپرمارکت در روستای چاه ابراهيم

راه اندازی سوپرمارکت در روستای چاه ابراهيم

هاجر خانم و دوستاش برای اینکه بتونن سر و سامونی به سوپرمارکت کوچولوشون بدن و در مقابل بادهای شدید ایمنش کنن، به کمک احتیاج دارن. علاوه بر این، اونا نیاز به یخچال و یه سری جنس تازه هم دارن که در اثر باد شدید قبلی، کاملا صدمه دیدن و غیرقابل استفاده شدن...! 

افزودن به علاقه مندی ها

2,010,000 تومان

از 2,000,000 تومان

موفق شد! :)

3 نفر

حامی پروژه

101%
101% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عضویت در دونیت، اگر پروژه‌ای که از آن حمایت کرده‌اید، نتوانست مبلغ مورد نظر را تامین کند، مبلغ پرداختی شما به «کیف پول شما در دونیت» بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

راه اندازی سوپرمارکت در روستای چاه ابراهيم

 

هاجر خانم و دوتای دیگه از خانم‌های روستا با شاخه‌های خرما و پلاستیک یه سوپرمارکت خیلی کوچک راه‌اندازی کرده بودن... توی این سوپرمارکت کوچیک، همه چی داشتن... از مواد غذایی گرفته تا حتی بنزین و روغن‌موتور -البته در ابعاد کوچیک و حجم کم (یکی دو بطری و قوطی) - اونقدری که فقط نیاز مردم روستا رو برطرف کنه.

این سوپرمارکت کوچولوی هاجر خانم و دوستاش، راهی برای گذران زندگی‌شون بود... یه نماد واضح و زیبا از ایستادگی و تلاش زن‌هایی که علی‌رغم همه مشکلات، دارن خانواده خودشون رو سرپرستی می‌کنن و برای بسیاری از زن‌های دیگه، الهام‌بخش هستن!


روستای چاه ابراهیم، روستایی از توابع بخش جازموریان شهرستان رودبار جنوب در استان کرمان هست... روستایی با حدود ۲۰۰ خانوار جمعیت که به شدت از هرگونه امکانات رفاهی محرومه؛ جاده‌ها و مسیرهای سخت -که عبور و مرور ازشون اصلاً ساده نیست- هم باعث شده که در طی این سال‌ها، تغییری در وضعیت این روستا ایجاد نشه!

 • برای اینکه درک بهتری نسبت به این منطقه داشته باشید، می‌تونید عکس‌های "جواد هادی" عکاس خبرگزاری فارس رو از این لینک ببینید!


یکی از مشخصه‌های اون منطقه، بادهای شدیدی هست که می‌وزه؛ این بادها، بارها و بارها سوپرمارکت کوچولوی هاجر خانم رو به هم ریخته! توی آخرین باد شدیدی که اومد، سوپرمارکت هاجر خانم به شدت آسیب دید و خسارت‌هایی به وسایلش وارد شد!

هاجر خانم و دوستاش برای اینکه بتونن سر و سامونی به سوپرمارکت کوچولوشون بدن و در مقابل این بادها ایمنش کنن، به کمک احتیاج دارن. علاوه بر این، اونا نیاز به یخچال و یه سری جنس تازه هم دارن که در اثر باد شدید قبلی، کاملا صدمه دیدن و غیرقابل استفاده شدن...! 

 

من و دوستانم، مدت‌هاست در مناطق محروم به مردم کمک می‌کنیم تا کسب و کار خودشون رو راه اندازی کنن و از این طریق درآمد پایداری داشته باشن تا بتونن از پس هزینه‌های زندگی‌شون بر بیان و از فقر مطلق وابسته به یارانه نجات پیدا کنن! این کار علاوه بر اینکه کمکی به خانواده‌های محروم و زن‌های سرپرست خانوار محسوب می‌شه، عزت نفس اونها رو هم حفظ می‌کنه و این خیلی برای ما مهمه! خوشحال می‌شیم اگه توی این مسیر، همراهی آدم‌های بیشتری رو در کنار خودمون حس کنیم...
 • محسن خدابخشی

  محسن خدابخشی

  تا الان 63 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • نگین صاحب جواهر (حمایت میهمان)

  نگین صاحب جواهر (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • مژده فقاني (حمایت میهمان)

  مژده فقاني (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده