ساخت رسانۀ انگلیسی برای جذب توریست

ساخت رسانۀ انگلیسی برای جذب توریست

می‌دانید دنیا چطور به ایران نگاه می‌کند؟ کافی‌ست سری به رسانه‌های خارجی بزنید تا ببینید هیچ کجا از شکوه فرهنگ و تاریخ و طبیعت تب‌دارِ بی‌قرار ایران سخنی نیست. برای همین ما تصمیم گرفتیم رسانه‌ای بسازیم تا حکایت‌های دیدنی ایران را فارق از سیاست برای مردم جهان بازگو کنیم.

افزودن به علاقه مندی ها

هنوز هیچی

از 17,000,000 تومان

موفق نشد! :(

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عضویت در دونیت، اگر پروژه‌ای که از آن حمایت کرده‌اید، نتوانست مبلغ مورد نظر را تامین کند، مبلغ پرداختی شما به «کیف پول شما در دونیت» بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

ساخت رسانۀ انگلیسی برای جذب توریست

می‌دانید دنیا چطور به ایران نگاه می‌کند؟ کافی‌ست سری به رسانه‌های خارجی بزنید تا ببینید هیچ کجا از شکوه فرهنگ و تاریخ و طبیعت تب‌دارِ بی‌قرار ایران سخنی نیست. برای همین ما تصمیم گرفتیم رسانه‌ای بسازیم تا حکایت‌های دیدنی ایران را فارق از سیاست برای مردم جهان بازگو کنیم.

ما در این پروژه از دوستیِ میان قله‌های برف پوش و شن‌زارهای داغ، از همسایگی نارون‌های همیشه سبزِ بهار و موج‌های خروشان، از موزه بزرگِ قوم‌ها، زبان‌ها و باورهای ایران سخن می‌گوییم. ذوقِ خیام را، تختِ ناتمام جمشید و آرزوهای بر باد رفته مردم شهر سوخته را روایت می‌کنیم.

ما در این سایت نمایندۀ یک ملت خواهیم بود، نمایندۀ مردم یک کشور؛ و می‌خواهیم حرفِ میلیون‌ها انسان را به گوش دنیا برسانیم. باید به همه بفهمانیم جدا از دولت‌ها و سیاستمردان، مردم جنگی با یکدیگر ندارند. می‌خواهیم در گوش دنیا بخوانیم ما (من و تو) با نژاد پرستی مخالف هستیم. می‌خواهیم کشورمان و زیبایی‌هایش را به مردم دنیا نشان بدهیم و بگوییم در ایران هم مثل هر جای دیگر دنیا عشق و زندگی جریان دارد. آرامش، امنیت و رفاه و هم نوع دوستی وجود دارد.

اولین دونیتی که تمام ایران در آن برنده‌اند

پروژه‌ای که ما قرار است روی آن کار کنیم یک سایت و رسانۀ ایران‌شناسیِ انگلیسی است؛ که به معرفی فرهنگ، تاریخ و جاذبه‌های گردشگری ایران می‌پردازد. و چون ما در اینجا سعی خواهیم کرد وجه اصلی ایران را به دنیا نشان دهیم؛ برندۀ اصلی این دونیت تمام ایران هستند. و این اولین دونیتی‌ست که قصد دارد چنین قدم جسورانه‌ای بردارد.

همچنین پروژۀ ایران شناسی جدا از بُعد معنوی و رسانه‌ای بودنش، (البته هرگز نمی‌توانیم و شما هم نخواهید که از این بُعد معنویتیش جدا شویم) از نظر مالی هم سودآوری بسیار خوبی دارد.

جذب توریست: فعالیت در صنعتی چند سر برد

اگر بخواهید درباره سودآوری مالی رسانۀ ایران‌شناسی بدانید، که حق هم دارید اطلاعات مو شکافانه‌ای از ما بخواهید؛ باید بگوییم رسانۀ ایران‌شناسی از طریق جذب توریست فعالیت می‌کند. ما برای اینکه بتوانیم روی پای خود بایستیم و به رشد ادامه دهیم، از طریق برگذاری تور و تور لیدری درآمد خواهیم داشت. این روش درآمدی برای هر کشوری بسیار سودآورد است.  طبق آمارها به ازای هر ده توریستی که وارد کشوری می‌شود، یک فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

بنابراین پروژه ایران شناسی به طور مستقیم و غیر مستقیم، هر چند خیلی کم، به افراد و سازمان‌های زیر سود خواهد رساند:

رانندگان و ناوگان حمل و نقل

پرسنل هواپیما و فرودگاه

هتل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی

رستوران‌ها

آژانس‌های مسافرتی

تور گردان‌ها

مترجمان

فروشنده‌ها، مغازه‌داران (به‌خاطر خرید سوغات)

شرکت‌های بیمه

بیمارستا‌ن‌ها، پزشکان و کادر درمانی (به‌خاطر گردشگری سلامت)

هر ایرانی صلح طلب و مهمان‌نواز

اعضای تیم خودمان

ما دقیقاً که هستیم؟

ما چند جوانِ نابغۀ کاربلدِ متعهدِ خداترس (یک و غیره هم اضافه می‌کنیم تا لیست ویژگی‌هایی که به خودمان چسبانیدیم همچنان ادامه داشته باشد) هستیم که سال‌های سال برای علم آموختن روزها را شب کردیم تا به موفقیت‌های این جهانی و آن‌جهانی‌مان برسیم.

ما یک تیم جم و جور پنج نفره هستیم. بین ما همه جور آدم پیدا می‌شود. از نویسنده گرفته تا مترجم و گرافیست و تور گردان. از معتقدِ دو آتیشۀ دینی گرفته تا دانشجوی منقد ادیان و الهیات. از آچارفرانسه و همه کار بلد گرفته تا کارآموز. هر جور آدم که فکرش را بکنی بین ما هست. هر کسی که برای موفقیتِ یک باور خواهد جنگنید.

باوری که ما را حرکت وا داشت

ما متعقدیم برای اینکه ایران جای بهتری برای زندگی شود، باید شرایطی به وجود آوریم که همۀ ما تبدیل شویم به فرصت‌سازانی برای دیگران؛ و بهترین استعدادهای‌مان را برای دستیابی به چیزهایی که تنهایی نمی‌توانستیم در آن موفق شویم، استفاده کنیم. اینکار باعث ترقی و پیشرفت همۀ ما خواهد شد.

درست است که نمی‌توانیم یک تنه از جامعه، کشور و دنیای‌مان بهشت بسازیم، و آنقدر هم کله شق نیستیم که بخواهیم این کارا را کنیم، اما ما اعتقادی راسخ داریم که اگر چرخِ هستی بدونِ ما هم خواهد چرخید، باید دلیل یا دلایلی برای بهتر چرخیدن در اختیارش قرار دهیم. و در این راستا حتی اگر تمام توان‌مان در حدِ سفت کردنِ یک پیچ باشد، باید تلاش‌مان را بکنیم.

ما باور داریم هر موجِ کوچکی می‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد. برای ایجادِ تغییرات بزرگ باید قدم‌های کوچک و پیوسته برداشت. و این پروژۀ ایران‌شناسی قدمِ کوچکی‌ست در راستای رسیدن به آرزوهای بزرگ.

و حالا نوبت شماست...

حمایت مالی: هر کسب و کار محترم و حتی نیمه محترمی برای آنکه بتواند رشد کند؛ نیاز به اندکی پول دارد. تزریق این پول به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا باعث خواهد شد بتوانند تا زمانی که قد علم کنند و به فروش و درآمد برسند، زنده بمانند.

هر تیمی برای جذب سرمایه استراتژی مختصِ خود را دارد؛ آن دسته از استارتاپ‌هایی که ارزشی را به جامعه و محیط اطرافِ خود اضافه می‌کنند، می‌توانند بدون خجالت روشِ جذب سرمایه دست جمعی را به کار ببرند. یعنی دقیقاً همین روشی که ما انتخاب کردیم.

ما حمایت‌های جمع‌آوری شده را برای اداره پروژه‌مان در سه ماه آینده استفاده خواهیم کرد. (هرچند که برای بالا بردن شانس موفقیتِ این دونیت، مجبور شدیم مبلغِ بسیار پایین‌تری از نیازمان وارد کنیم). این هزینه‌ها شامل طراحی سایت، تولید محتوا، ترجمه، عکاسی، تولید گرافیک و خرید تجهیزات مورد نیاز و استفاده از فضای کارِ اشتراکی خواهد بود.

 حمایت معنوی: پیام شما می‌تواند شروعِ یک ارتباط سازنده باشد. تیم جوانِ ما با روی باز نصیحت‌ها، پیشنهادات و انتقادات شما را خواهد شنید و به تمامی سوالات و ابهاماتِ شما پاسخ خواهد داد.

این ارتباط دلگرمی ما را برای ادامۀ کار افزایش خواهد داد. برای شروع به آی‌دی تلگرام @mh_ghavami پیام بفرستید.

به اشتراک گذاری: با ارسال  لینک https://goo.gl/ZhzkLf از دوستان‌تان بخواهید از این پروژه حمایت کنند.

پیوستن به ما: ما به دنبال افرادی هستیم که بزرگ فکر می‌کنند و علاقه دارند در تحقق یک رویا نقشی داشته باشند. اگر شما هم می‌خواهید در جهان تاثیری بگذارید از طریق ایمیل [email protected] با ما در ارتباط باشید.