سریال مستند روزنه ی آبی

سریال مستند روزنه ی آبی

بررسی شکلگیری تآتر نوین در ایران وچالشهای آن با حضور 301 نفر از هنرمندان و پیشکسوتان در شانزده قسمت 90 دقیقه ای از جمله :علی نصیریان،بهمن مفید،مرتضی عقیلی،مهتاج نجومی،حمید سمندریان ،اصغرسمسارزاده،احمدنجفی و...با خوانندگی سلی که پروانه ی نمایش دریافت کرده است.

هنوز هیچی

از 220,000,000 تومان

15 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

سریال مستند روزنه ی آبی

فیلم (روزنه ی آبـــی) در سال 1386 مراحل تولید را جهت پخش در شبکه ی ویدیو خانگی آغاز کرد . موضوع اثر زندگی و اقدامات " شاهین سرکیسیان " برای ایجاد تآتری نوین در ایران است که به دلایلی ، برخی از شاگردان وی، نام او را از تاریخ تآتر ایران حذف و به نام خود ثبت کرده اند. در این سریال برای اولین بار در ایران پس از انقلاب اسلامی تصویر بهمن مفید و مرتضی عقیلی به شکل قانونی ارایه می شود و ایضا صدای سلی که پس از سال 1357 آثاری از او منتشر نشده برای تیتراژ روزنه ی آبی خوانده است.این مجموعه بدلیل حضور سیصد و یک نفر از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه ی تآتر و سینما توانسته چشم انداز گسترده ای از موارد مورد بحث را در اختیار بیننده قرار دهد ضمن آن که چنین مجموعه ی مستندی با این ابعاد  برای اولین بار در ایران تولید شده است.برای اولین بار نکاتی درباره ی رخدادهای مهم تآتری در بازه ی زمانی دهه ی سی و چهل در این مجموعه عنوان می شود.فصل دوم این سریال پروانه ی تولید دریافت کرده و هم اکنون در حال تولید می باشد.

فیلم یاد شده پروانه ی پخش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت و پس از مراحل تکثیر و چاپ ، در نیمه ی دوم مهرماه سال جاری طی مراسمی توسط موسسه ی فرهنگ و هنر رها فیلم وارد شبکه ی ویدیو خانگی می شود.

با حضور :

بهزاد فراهانی / بهمن مفید / حمید سمندریان / عباس جوانمرد / مهتاج نجومی / احمد براتلو / کاظم هژیرآزاد / فردوس کاویانی / ایرج راد / اکبرزنجانپور / محمودرضا رحیمی / محمود استادمحمد / ناصر رحمانی نژاد / رضا عبدی / محمدعلی کشاورز / پرویز بهرام / داریوش اسدزاده / جمشید لایق / مسعود فقیه / عروجعلی نوباغی / اصغر آقاخانی / گابریل تیکیدجیان / جعفر والی / شمسی فضل اللهی / محمدرضا اصلانی / اکبر رادی / هوشنگ معصفری / فهیمه راستگار / اصغر سمسارزاده / مرتضی عقیلی / سعدی افشار / سیرانوش آقاجانیان / بهرام وطن پرست / هوشنگ توکلی / منوچهر انور / فرامرز طالبی / صدرالدین زاهد / علی اصغر نجات / احمد نجفی / زاون قوکاسیان / مهرداد ژامک / ژرژ پطروسی / ابوالحسن تهامی نژاد / الو نازلومیان / هنریک یکانیان / علی اکبر علیزاد / بهروز بقایی / ژانت لازاریان / اسماعیل ارحام صدر و لیدا بربریان

شاهین سرکیسیان یکی از اصلی ترین بنیانگذاران تآتر نوین ایران است که توانست در اصلاح بیان بازیگرها جریان تازه ای ایجاد کند زیرا در آن سال ها یعنی دهه ی 10 و بیست بیان بازیگران شکل آهنگین و پر طمطراق داشت. غلوهای بازیگر را در هنگام بازی حذف کرد و احساس را وارد جوهره ی صحنه کرد. شاهین سرکیسیان توانست برای اولین بار در ایران سکوت را به عنوان عنصر نمایشی به کار گیرد و گروه تآتر ملی را پایه گذاری کند. او برای اولین بار توانست نمایشنامه ی ایرانی را در گروه نوشته و به صحنه ببرد.اگر شاهین سرکیسیان چنین اقدامی انجام نمی داد امروز شاهد نمایشنامه های ایرانی نبودیم و به اجبار از نمایشنامه های ترجمه شده استفاده می شد.در این میان به قهر و آشتی ها و اختلافات نظر بین برخی از اعضای گروه اشاره می شود که  به ناسپاسی نسبت به استاد و از هم پاشیده شدن گروه منجر می شود . در سال 1345 زمانیکه شاهین سرکیسیان برای دریافت پروانه ی اجرای نمایشنامه ی روزنه ی آبی اثر اکبر رادی به اداره ی دراماتیک وارد می شود شاگرد پیشین خود را در مقام مسئولیت اداری می بیند. وی استاد خودش را رد صلاحیت می کند. مدتی بعد شاهین از دنیا می رود. بررسی این موضوع که سال ها در حواشی تاریخ تآتر ایران مطرح بوده و پرونده ی آن همچنان باز است، علت رد صلاحیت تمامی فعالان تآتری دهه ی بیست در دهه ی چهل را روشن می کند و اینکه چگونه کار به جایی می رسد تا شاگرد مجبور به رد استادش می شود.

آیا شاهین یک قهرمان است یا یک مظلوم؟

آیا بنیانگذار تآتر نوین ایران تنها اوست؟

وی چگونه می زیست؟

در اجراها تکیه ی او بیشتر بر چه بوده است؟ ( بازیگری ، دکور، نور، موسیقی،بیان،انتخاب متن و...)

او با تآتر روز دنیا از کجا آشنا شده بود؟

آیا سرکیسیان صلاحیت کارگردانی نداشته است ؟

فضای حاکم در تآتر آن دوره چه بوده است؟ و....

درستی یا نادرستی فرنام های گفته شده در مجموعه ی مستند " روزنه آبــی " بررسی می شود.

این مجموعه در قالب مستند داستانی در شانزده قسمت 90 دقیقه ای برای بیننده ی عام به شیوه ی ( S.D Cam ) تولید شده است

معافیت مالیاتی

مبلغ 50,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

تمامی افراد حقوقی برای مشارکت در تولید و پخش محصولات فرهنگی و هنری معافیت مالیاتی سال را دریافت می نمایند.


زمان تحویل: آبان 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

مشارکت در پخش گسترده ی روزنه ی آبی

مبلغ 200,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 4 از 4 مانده

این محصول جهت بدلیل تازه بودن چند اتفاق همزمان ، امکان فروش گسترده را دارد. افرادی که مشارکت می نمایند در هر قسمت تبلیغاتی از قبیل تیزر ، لوگو و زیرنویس انجام می شود.


زمان تحویل: آبان 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

مشارکت در پخش به همراه عنوان در تیتراژ

مبلغ 220,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 5 از 5 مانده

جهت پخش مناسب اثر افراد یا فرد سرمایه گزار تا سقف 220000000 تومان عنوان سرمایه گزار در تیتراژ فیلم را به خود اختصاص می دهد.


زمان تحویل: آبان 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

مشارکت درصدی

مبلغ 220,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 5 از 5 مانده

تقبل بخشی از هزینه های تولید و پخش اثر از طرف فرد یا افراد ، طی قراردادی درصدی توافقی از فروش را دریافت می دارند.


زمان تحویل: آبان 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

مشارکت در پخش محصول خارج از ایران

مبلغ 20,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

فرد یا افرادی که بتوانند محصول را خارج از ایران پخش نماید می توانند قیمت پایه را به تهیه کننده پرداخت نمایند و محصول را با درصدی بالاتر به فروش برسانند.تیراژ از هزار تا پنج هزار نسخه می باشد که در یک مجموعه با 16 دی وی دی و یک جعبه است.


زمان تحویل: آذر 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

مشارکت در برگزاری رونمایی

مبلغ 5,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

سالمرگ شاهین سرکیسیان 6 آبانماه می باشد که در همین راستا گروه تصمیم دارد در ششم آباماه جاری روزنه ی آبی را رونمایی کند. در این مراسم بیشتر هنرمندانی که در فیلم حضور داشته اند حضور خواهند داشت بعلاوه ی هنرمندان دیگر که طی آن سخنرانی و پخش فیلم و فروش محصول جزو برنامه ها قرار دارد. افرادی که در برگزاری هرچه مناسبتر رونمایی یاری کنند می توانند تبلیغات خود را در مراسم انجام دهند.


زمان تحویل: آبان 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

تبلیغات فیزیکی

مبلغ 15,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

افراد حقوقی که می خواهند قسمتی از جلد محصول را به آرم خود اختصاص دهند یا عنوان " تقدیم می کند " می توانند تعداد تیراژ را مشخص نمایند و طبق آن قراردادی با موسسه ی فرهنگ و هنر رهافیلم منعقد شود. به ازای هر 1000 نسخه مبلغ 1500000 در نظر گرفته شده است.


زمان تحویل: آذر 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

مشارکت در تبلیغات میدانی

مبلغ 100,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

این محصول بدلیل تازگی و حضور هنرمندانی که برای اولین بار پس از سال 1357 تصویرشان منتشر می شود نیازمند تبلیغات است و افرادی که در چنین امری حمایت نمایند در فروش محصول سهیم یا در ازای پرداخت بخشی از مبلغ تولید می توانند از تبلیغات خود نیز استفاده نمایند.


زمان تحویل: آبان 1395 ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی