آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

آیا تا به حال اندیشیده‌اید که کودکان ما چگونه باید با علم کامپیوتر آشنا شوند؟ چیزی بیش از توانایی انجام بازی‌های کامپیوتری؟ دنیای آینده دنیای دیجیتال و کامپیوتر است. دنیای فناوری، دنیای اطلاعات. هدف ما از ایجاد این پروژه آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان می باشد.

25,000 تومان

از 7,000,000 تومان

90 روز

زمان باقی مانده

1 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

                                                                              به نام خدا

                                                 نام پروژه : آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

با سلام و احترام

معرفی خودم : اول می خواستم خودم رو معرفی کنم و از توانایی های خودم بهتون بگم.بنده مهدی شکاری هستم لیسانس ریاضی محض و فوق لیسانس علوم کامپیوتر.به تدریس و برنامه نویسی کامپیوترعلاقه دارم و کارهای فراوانی در زمینه آموزش ، به کودکان ، دانش آموزان و دانش جویان انجام داده ام و هم چنین روی پروژه های مختلف کامپیوتری کارکرده ام.

 

هدف از ایجاد این پروژه : از اونجایی که دنیای آینده و حال ما ، دنیای دیجیتال و کامپیوتر هست ، تصمیم به ایجاد چنین پروژه ای کردم ، چرا که کسانی در آینده و زمان حال ، قدرتمند هستد که توانایی استفاده از علوم کامپیوتر را داشته و از تکنولوژی روز جهان با خبر باشند. آیا تا به حال اندیشیده‌اید که کودکان ما چگونه باید با علم کامپیوتر آشنا شوند؟ بله به کودکان نیز می شود کامپیوتر یاد داد.بله به کودکان نیز می شود برنامه نویسی یاد داد.کاری که کشورهای دیگر برای کودکانشان و پرورش ذهنی آنها انجام می دهند و ثمره آن به نخبه شدن ، تقویت حل مشکلات و میلونر شدن آنها در دوران جوانی می انجامد.

 

                                                                                 

چگونه باید به کودکان برنامه نویسی یاد بدهیم ؟

واضح است که برای آموختن نحوه استفاده بهتر از هر وسیله‌ای باید از چگونگی عملکرد آن اطلاع داشته باشیم. کامپیوترها به وسیله برنامه و نرم افزارها وظایف خود را انجام می‌دهند. بنابراین شاید یک راه حل خوب آموزش برنامه نویسی به کودکانمان باشد. شاید آنها هرگز برنامه نویسی را به عنوان شغل آینده خود انتخاب نکنند، اما برای درک چگونگی عملکرد یک کامپیوتر، اینکه کامپیوتر چیزی بیش از یک دستگاه کند ذهن نیست که تنها کاری که می‌تواند انجام دهد اجرا کردن دستوراتی است که انسانها برایش تعریف می‌کنند، یکی از بهترین انتخاب‌ها آموختن برنامه نویسی به کودکان می‌باشد.لزوم یادگیری برنامه نویسی بر پایه یادگیری یک زبان برنامه نویسی است .اما کدام زبان برنامه نویسی برای کودکان مناسب است؟

 

زبان برنامه‌نویسی Scratch اولین بار در اوایل سال ۲۰۰۷ پدیدار شد. با وجود عمر کوتاه آن، این زبان توانسته است طرفداران بسیاری پیدا کند. در حال حاضر بیش از ۶۸۰۰۰ نفر به عضویت وب سایت رسمی آن در آمده‌اند و در حدود ۷۴۰۰۰ پروژه به این زبان نوشته شده و بر روی وب سایت آن منتشر شده است. این افراد از سرتاسر جهان عضو این پروژه شده‌اند. بنابراین scratch به زبان‌های زیادی ترجمه شده است. در حال حاضر این زبان در مدارس بسیاری در سرتاسر جهان به عنوان اولین زبان برنامه نویسی تدریس می‌گردد.

 

                                                                           

 

نحوه کارکرد این پروژه :

ما برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان ابتدا سایتی را  ایجاد می کنیم تا کودکان با همراهی بزرگسالان در سایت ما ثبت نام  کنند و هنگام ثبت نام سن فرد پرسیده می شود و فرآیند آموزش دهی مطابق سنش شروع می شود.آموزش ما به گونه ایست که کودک و نوجوان به صورت آنلاین آموزش می بیند و این آموزش مرحله به مرحله هست و علاوه بر این سایت ما باید اینتر اکتیو باشد و کودک بتواند هم آموزش ببیند و هم بازی کند و شعر بخواند و ....بعد از یادگیری و گذراندن مراحل کودک می تواند ، انیمیشن ، بازی و برنامه کامپیوتری تولید کند. در آخر نیز کودک یا نوجوان آموزش دیده از ما مدرک معتبر دریافت خواهد کرد.

 

مزیت این پروژه نسبت به پروژه های دیگر :

این پروژه در کشور ما نه تنها برای آموزش برنامه نویسی به بزرگسالان ، بلکه برای کودکان نیز تا به حال اجرا نشده است.اگر فکر می کنید که به کودکان نمی شود ، برنامه نویسی یاد داد ، به لینک روبرو بروید و مشاهده کنید که مدرس برنامه نویسی به کودکان خودش نیز کودک است. :) => لینک

 

مدل درآمدی ما : مدل درآمدی ما از این پروژه به چه گونه است؟ هنگام ثبت نام کودک و نوجوان برای یادگیری برنامه نویسی ، مبلغی برای یادگیری گرفته می شود. سعی ما براین است که مبلغ گرفته شده به گونه ای باشد تا همه خانواده های ایرانی بتوانند آن را تأمین کنند.نهایت تا سقف 50 هزار تومان اخذ می شود.

 

مبلغ مورد نیاز صرف چه چیز می شود؟

مبلغ مورد نیاز فقط صرف ایجاد سایتی پویا خواهد شد.بقیه هزینه ها شامل اعطای مدرک ، تبلیغات و جذب دانش آموز و تولید محتوا و ... به عهده خودمان است.

 

امتیازات در ازای مشارکت :

1)حمایت 50 هزار تومانی معادل ثبت نام رایگان 2 نفر از کودکان یا نوجوانان خانواده و یا فامیل شخص حامی در سایت ما.

* کودکان و نوجوانان ثبت نام شده به صورت همیشگی و رایگان آموزش می بینند.

2)حمایت 150 هزار تومانی معادل با ثبت نام رایگان 3 نفر و دریافت بسته آموزش تصویری رایگان برای هر نفر

3)حمایت 200 هزار تومانی معادل با ثبت نام 4 نفر  و دریافت بسته آموزش تصویری رایگان برای هر نفر

 

در پایان برای حمایت های شما و ساخت آینده ای بهتر برای فرزندانمان از شما کمال تشکر را دارم.

 

                                                                                                                مهدی شکاری سه شنبه 30 خرداد 96

 

حمایت 50 هزار تومانی

مبلغ 50,000 تومان

0

حامی

حمایت 50 هزار تومانی معادل ثبت نام رایگان 2 نفر از کودکان یا نوجوانان خانواده و یا فامیل شخص حامی در سایت ما.

* کودکان و نوجوانان ثبت نام شده به صورت همیشگی و رایگان آموزش می بینند.

حمایت 150 هزار تومانی

مبلغ 0 تومان

0

حامی

حمایت 150 هزار تومانی معادل با ثبت نام رایگان 3 نفر و دریافت بسته آموزش تصویری رایگان برای هر نفر

حمایت 200 هزار تومانی

مبلغ 0 تومان

0

حامی

حمایت 200 هزار تومانی معادل با ثبت نام 4 نفر و دریافت بسته آموزش تصویری رایگان برای هر نفر