گزارش پروژه “کمک به نجات آهو منطقه حفاظت شده میاندشت”

گزارش تصویری پروژه نجات آهو میاندشت

گزارش تصویری پروژه نجات آهو میاندشت

خوشحالم که بعد از مدت ها دوباره توی وبلاگ دونیت می نویسم، البته دلیلش سفر همکار خوبم خانم غفوری عزیز هستش که بالاجبار ایشون رو مدتی از اینترنت دور کرده. و البته خوشحال ترم به این دلیل که قرار هست گزارش جذاب پروژه کمک به نجات آهو منطقه حفاظت شده میاندشت رو به شما ارائه کنم.

پروژه کمک به نجات آهوی منطقه حفاظت شده میاندشت که بین بچه های دونیت به پروژه «آهو ها» معروف شده، روز ۱۷ بهمن ماه راه اندازی شد و تونست توی حدود ۱۰ روز، مبلغ هدفش که یک میلیون تومن بود رو تامین کنه.

این پروژه فلسفه خیلی ساده اما محکم و زیبایی داشت:

توی فصل زمستون، آهوهای منطقه میاندشت، مجبور بودن برای پیدا کردن غذا به نزدیکی شهرها و آبادی ها بیان و متاسفانه شکارچی های غیرمجاز سودجو، از این فرصت استفاده می کردند و اونها رو شکار می کردن.

نهایتاً آقای رضا عسکری، عضو محترم سایت دونیت، یه ایده ساده اما کارآمد به ذهنش خطور کرد: برای آهو ها علوفه بخریم و بهشون بدیم تا دیگه برای غذا به آدم ها نزدیک نشن و جونشون به خطر نیافته.

مبلغ مورد نیاز این پروژه با همت ۱۱ حامی تهیه شد و تقریباً ۲۴ ساعت بعد از تسویه حساب مبلغ تامین شده با آقای عسکری، ویدئوی فوق العاده زیر به دستمون رسید. ازتون دعوت می کنم که حتماً این ویدئو رو ببینید:

پروژه آهو ها، یک پروژه نمونه

و البته خوبه که پروژه آهوها رو مثالی از یک پروژه ساده، خوب و موفق در دونیت به حساب بیاریم؛ پروژه ای که هدفش رو خیلی واضح مشخص کرد، خیلی خوب در مدت فعالیت پروژه روی سایت دونیت، به افراد مختلف معرفی شد و نهایتاً بعد از تامین بودجه و انجام پروژه، خیلی سریع گزارش جذابی برای حامی ها ارسال شد.

امیدوارم از این پروژه ها بیشتر توی دونیت ببینیم، با همت شما … 🙂

Twitter LinkedIn  

به قلم

عاشق تکنولوژی های جدید، علاقمند به موضوعات موفقیت و رشد شخصیتی، اهل رانندگی و سفر. و البته در دونیت نقش هماهنگ کننده رو به عهده دارم.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها

 • سلام خدمت همگی
  اول از رضا عسکری بابت این طرح عالیشون تشکر ویژه میکنم و همچنین از نویسنده عزیز محی سنیسل،فقط یک نکته توی متن نوشته شده درسته اهو ها وایه ی غذا تو فصل زمستون ب سمت مزارع میان و از منطقه حفاظت شده خارج میشن ولی در مزارع و حوالی ابادی ها توسط شکارچی های عموما غیر مجاز شکار میشن،ب ندرت گزارش شده ک کشاورزی در زمینش اهوی رو شمار کرده باشه شکارچی های غیر مجاز هستن ک با خروج اهو ها از منطقه حفاظت شده اون هارو شکار میکنن،با تشکر

 • چه پروژه ی خوبی!
  همونطور که “محی سنیسل” گفت پروژه “آهو ها” مثالی از یک پروژه ساده، خوب و موفق بود.

  ***راز این طرح علاوه بر همه ی نکات بالا شاید به واقع بینی بانی پروژه هم برگرده…***

  همه ی ما در زندگی مون به وفور با کمپین هایی که اهداف خیرخواهانه دارند، مواجه شده ایم. بسیاری از آنها اصرار دارند که با یک کمپین و در همان فاز اول تمامی مشکلات انسان ها، طبیعت و کره ی زمین و… را حل کنند و از همان اول تارگت های بزرگ و دست نیافتنی دارند که اغلب هم به نتیجه و سرانجام نمی رسند!
  این دید آرمان گرایانه و جاه طلبی، شده بلای جان هرچه کمپین خیریه! متاسفانه!
  اما راز این طرح علاوه بر همه ی نکات بالا شاید به واقع بینی بانی پروژه هم برگرده… تارگت یک میلیونی و تهیه ی فقط یک تن یونجه آنقدر دست یافتنی بود که این کمپین فقط در ۱۰ روز با ۱۱ حامی به هدف ش رسید و یک اتفاق خوب رو رقم زد!
  فکر می کنم این پروژه درس های زیادی برای همه ی کسانی داره که به فعالیت های خیریه علاقمند هستند و شاید فردا روز بخوان مبلغ مورد نیاز کمپین شون رو از طریق “دونیت” و با حمایت حامیان بدست بیارن…

 • سلام… من باورم نمیشه اینجا ایران باشه ! واقعا همچین پروژه هایی و همچین کسانی که تو کار های واقعا خیر اینجوری تلاش میکنند و ایده میدن قابل ستایشن مخصوصا تو ایران !!! لذذذت بردم از سایتتون مخصوصا این پروژه . سلامت باشید .