گزارش فعالیت های کمپین #عاشقلو

سلام…

همونطور که قبلاً در پستی از تامین شدن بودجه مورد نیاز کمپین عاشقلو خبر داده بودیم، تصمیم گرفتیم تا در این پست، گزارشی از فعالیت هایی که برای هدف این کمپین، یعنی تجهیز مدرسه روستای زلزله زده عاشقلو انجام میشه رو ارائه بدیم تا همه کسایی که به نوعی در این کمپین مشارکت کردن، نتیجه کار خوبشون رو ببینن و این حس خوب رو به اطرافیانشون هم انتقال بدن.

این پست بصورت دوره ای بروز می شه و اخبار فعالیت های جدید منعکس می شه، پس پیشنهاد می کنم که حتماً در خبرنامه دونیت عضو بشید و یا اگر صلاح می دونید، شبکه های اجتماعی دونیت (فیس بوک، توییتر، لینکدین و گوگل پلاس) رو دنبال کنید تا از بروز رسانی های این صفحه مطلع بشید.

اما قبل از شروع گزارش، باید تشکر کنم از تک تک افرادی که این تجربه و حس خوب رو برای خودشون، وب سایت دونیت، بچه های روستای عاشقلو و حتی تمام کسایی که این نوشته رو می خونن، ایجاد کردن. از ۲۱۹ نفری که در تامین هزینه مورد نیاز این کمپین مشارکت کردند و از همه کسایی که با نوشتن در مورد این کمپین توی وبلاگشون و شبکه های اجتماعی کمک کردن تا افراد بیشتری از وجود این کمپین مطلع بشن که البته جادی میرمیرانی که نقش بزرگی رو در دعوت افراد به مشارکت در این کمپین داشت.

… و اما گزارش

سه شنبه، ۱۴ بهمن ۹۳:

جلسه ای با مدیر خیریه نیک گامان جمشید برگزار شد تا تصمیمات لازم در خصوص فعالیت های بعدی کمپین گرفته بشه. در این جلسه در خصوص خرید تجهیزات مورد نیاز، انتقال آنها و تیم اجرایی (جهت نصب و راه اندازی) به روستای عاشقلو و تهیه گزارش کامل تصمیم گیری شد.

البته با توجه به تامین صد و شش درصدی بودجه مورد نیاز کمپین، تصمیم بر آن شد تا علاوه بر تجهیزات مورد نیاز (۸ کامپیوتر)، تجهیزات دیگری مانند کامپیوتر برای دفتر مدیریت، ویدئو پرژکتور و پرده و … نیز برای مدرسته روستا خریداری شود. همچنین باقیمانده مبلغ نیز با هدف آموزش اولیه کامپیوتر به دختران دبیرستانی هزینه شود.

همچنین تصمیم بر آن شد که تا تاریخ ۲۵ دیماه کلیه تجهیزات خریداری، اسمبل و راه اندازی اولیه (نصب نرم افزارها و …) شوند و سپس در ۲۸ بهمن ماه (حدوداً) به روستای عاشقلو ارسال شوند. البته تیم دونیت هم بسیار خوشحال است که در این سفر خواهد بود و گزارش کاملی را برای مشارکت کنندگان تهیه خواهد کرد 🙂

چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۳:

فاکتور ارائه شده از سوی تامین کننده تجهیزات در اختیار تیم دونیت قرار گرفت تا بصورت عمومی منتشر شود.

برای مشاهده تصویر فاکتور در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک کنید

فاکتور تجهیزات مورد نیاز مدرسه عاشقلو

فاکتور تجهیزات مورد نیاز مدرسه عاشقلو

پنج شنبه ۱۶ بهمن ۹۳:

آمار کمپین دونیت و مشارکت های آن توسط تیم دونیت تحلیل شد و بصورت اینفوگرافیکی در وبلاگ دونیت، منتشر شد. برای دیدن این اینفوگرافیک اینجا را کلیک کنید.

 

دوشنبه ۲۷ بهمن ۹۳:

تجهیزات مورد نظر خریداری، اسمبل و بسته بندی شد و آماده ارسال به روستای عاشقلو هست.

تصاویر این تجهیزات رو می تونید ببینید:

 

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۹۳:

تجهیزات خریداری شده به منظور نصب توی اتوبوس گذاشته شد و به سمت عاشقلو فرستاده شد؛ اینم عکساش:

 

شنبه ۱۶ اسفند ۹۳:

تجهیزات خریداری شده توی لابراتوار کامپیوتر مدرسه نصب و راه اندازی شد.

این عکساشه و گزارشش رو هم مفصلا ارائه میکنیم:

فیلم گزارش نهایی

از اولین مرحله شروع این کمپین تا لحظه ای که بچه ها با کامپیوترها کار می کنن رو در این ویدئو ببینید:

گزارش ویدئویی کمپین عاشقلو رو ببینید


این نتیجه حس همدلی و مشارکتی بود که تک تک ۲۱۹ نفر حامیان این کمپین داشتند.
امیدوارم همونقدر که ما لذت بردیم، شما هم همین حس رو داشته باشید.

Twitter LinkedIn  

به قلم

عاشق تکنولوژی های جدید، علاقمند به موضوعات موفقیت و رشد شخصیتی، اهل رانندگی و سفر. و البته در دونیت نقش هماهنگ کننده رو به عهده دارم.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید: