گزارش دیجیاتو از مراسم انتخاب آواتک

avatech-final-digiato

سلام وقت همگی به خیر

خیلی از کاربران دونیت تا حالا از این موضوع که دونیت در شتابدهنده آواتک پذیرفته شده و فعالیت می کنه، خبردار شدن. اما اگر شما اولین باره که این موضوع رو می شنوید، پیشنهاد می کنیم اول بخونید که آواتک چی هست؟

اما اگر بخواییم به عنوان مقدمه خیلی کوتاه آواتک رو معرفی کنیم، باید بگیم که

آواتک یک برنامه ۶ ماهه شتابدهی به کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) است که کارآفرینان را برای رسیدن به موفقیت همراهی می نماید. ما کارآفرینان مشتاق را از طریق ارائه آموزش های کارآفرینی، مربی گری، سرمای ی اولیه(Seed Funding) و فضای کاری خلاق حمایت می کنیم. در انتهای ۶ ماه، تیم های کارآفرین آماده می شوند تا دستاورد خود را به صدها سرمایه گذار معتبر معرفی کرده و برای رشد کسب و کار خود سرمایه دریافت کنند.

و البته سیر پذیرش و حضور در آواتک نیازمند گذر از مرحله های مختلفی هست:

۱٫ ثبت نام برای شرکت در یک Cycle: دونیت در اولین Cycle آواتک دعوت شد و برای حضور در مرحله پیش شتابدهی با بیش از ۱۲۰ استارتاپ دیگه رقابت کرد و البته سربلند از این رقابت خارج شد.

۲٫ ارائه های اولیه: دونیت در مرحله ارائه های اولیه که بین حدود ۴۰ تیم از سراسر ایران برگزار شد هم سربلند شد و وارد مرحله پیش شتابدهی شد.

۳٫ مرحله پیش شتابدهی: این مرحله که دو ماه طول می کشه، تیم های شرکت کننده رو برای ورود به مرحله اصلی شتابدهی آماده می کنه و البته گفتنی هست که از بین ۲۰ تیم برگزیده برای شرکت در دوره پیش شتابدهی، فقط ۱۰ تیم به مرحله شتابدهی راه پیدا می کنن.

۴٫ مرحله شتابدهی: که البته دونیت باز هم با افتخار تونست به این مرحله راه پیدا کنه، در واقع مرحله اصلی این دوره ۶ ماهه هست و ۴ ماه بطول می انجامه و در طی اون، ایده ها علاوه بر سایر امکاناتی که در دوره پیش شتابدهی دریافت می کردن، سرمایه اولیه ای رو هم دریافت می کنن.

یکی از خبرایی که واسه ما خیلی خوشایند بود و تا امروز فرصت انتشارشو نداشتیم در مورد مراسم روز انتخاب آواتک و تیم هاییه که به دور پایانی شتابدهی راه پیدا کردند.

رسانه دیجیاتو که حسابی جای خودش رو بین علاقه مندان به IT ایران باز کرده، در گزارشی، اتفاقات و تیم های روز انتخاب آواتک (مرحله انتقال از پیش شتابدهی به شتابدهی) رو پوشش داده و البته دونیت رو اینطوری تعریف کرده:

Donate که معنای حمایت کردن را می دهد می تواند نام کاملی برای این سایت باشد. دونیت، یک سرویس دهنده است که ابزار لازم را در اختیار کاربران خود می گذارد تا ایشان بتوانند از طریق این ابزار نسبت به دریافت حمایت مالی و معنوی از مخاطبین خود اقدام کنند. البته ۲nate به روش های دیگری نیز از کاربران خود حمایت می کند که از آنها می توان به فروش محصولات کاربران در فروشگاه سایت، اطلاع رسانی و حمایت برنامه های مختلف فرهنگی و هنری، راه اندازی بازارچه های خیریه و مواردی اینچنین اشاره کرد.

این گزارش رو می تونید در وب سایت دیجیاتو بخونید:
*(البته گذشته از اشتباه در مورد نام موسس دونیت، تیم مدیریتی دونیت هم تغییر کرده)

گزارش دیجیاتو: مراسم روز انتخاب آواتک

ممنونیم دیجیاتو 🙂

به قلم جواد یزدانی

از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی دونیت هستم. خیلی نوشتن رو دوست دارم اما کمتر زمانش رو پیدا می‌کنم. با اینکه به مباحث دیزاین، برند و ارتباطات علاقه دارم اما اینجا در مورد دونیت و فعالیت‌هاش می‌نویسم.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها