گزارشی کوتاه از حضور دونیت در الکامپ ۹۴

دونیت: بستری برای تحقق آرزوهای اجتماعی

دونیت: بستری برای تحقق آرزوهای اجتماعی

همونطور که قبلا بهتون گفته بودیم دونیت به عنوان یه استارتاپ در ‫الکامپ (نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک) امسال حضور داشت. این نمایشگاه که بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشوره ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

photo_2015-12-17_14-08-06 copy

از طرف نظام صنفی رایانه ای مکان مستقلی برای استارتاپ های این حوزه در نظر گرفته شده بود که غرفه دونیت هم در این فضا قرار داشت. (عکس های نمایشگاه رو می تونین در این لینک ببینین.)

در کنار علاقمندان به حوزه تکنولوژی و رایانه، آقای دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نیز از نمایشگاه بازدید کرد. در اختتامیه نمایشگاه هم لوح تقدیری از طرف سازمان نظام صنفی رایانه ای به استارتاپ ها اهدا شد. علاوه بر این مصاحبه هایی از طرف شبکه نسیم (برنامه نسیم دانش)، شبکه ۳، ماهنامه پیوست و سایت کلیک دات آی آر با دونیت انجام شد که به محض انتشار، شما رو ازش مطلع می کنیم.

photo_2015-12-19_14-53-29

علاوه بر اینکه با حضور دونیت در الکامپ، زمینه مناسبی برای آشنایی بازدیدکنندگان با موضوع کراودفاندینگ (جذب سرمایه جمعی) فراهم شد، چیزی که این حضور رو با سایر شرکت کنندگان متمایز کرد تلاش برای نشان دادن توانایی فناوری در ایجاد تغییرات اجتماعی بود. این کار که با قرار دادن «درخت آرزوهای اجتماعی» در غرفه دونیت انجام شده بود با استقبال خیلی خوبی از طرف شرکت کنندگان روبرو شد.

درباره درخت آرزوهای اجتماعی

«درخت آرزوهای اجتماعی» در اول نمایشگاه یک درخت بدون برگ بود. ما از از بازدیدکنندگان خواسته بودیم آرزوهای اجتماعی خودشون رو بنویسند و به عنوان «یک برگ» به این درخت وصل کنند. درخت پربرگ انتهای نمایشگاه، یه مجموعه بود از آرزوهای مردمی که با طرز تفکر، فرهنگ و رویاهای متفاوت به الکامپ آمده بودند: طیف گسترده ای از آرزوها که از بهبود سیستم بهداشت و درمان تا مناسب سازی شهرها برای معلولین، حوادث غیرمترقبه و وضعیت های اضطراری رو در بر می گرفت. (عکس های بیشتر از غرفه دونیت رو می تونین در این پست ببینین.)

در حقیقت دونیت در الکامپ علاوه بر اینکه وجه تکنولوژیک و سخت افزاری خود را به عنوان روش جدیدی برای جذب سرمایه جمعی، که در قدیم به صورت سنت گلریزون وجود داشته، به نمایش گذاشت، تلاش کرد بازدیدکنندگان را با اهدافی که پروژه های دونیت دنبال می کنند آشنا کنه و مفهوم «تاثیر اجتماعی پایدار» را به عینه به اونها نشان بده. دونیت با قرار دادن درخت آرزوهای اجتماعی سعی کرد زاویه نگاه مخاطبان را به مقوله معضلات اجتماعی تغییر بده و نیاز به ارائه راه حل های خلاقانه و به روز از سوی دنیای فناوری برای حل آنها رو مطرح کنه.

 راستی اگه شما توی نمایشگاه بودین و می خواستین یه برگ به این درخت اضافه کنین چی می نوشتین؟ آرزوی اجتماعی شما چیه؟

126789

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها