کمپین تجهیز کتابخانه مدارس بوشهر در وبسایت دونیت راه‌اندازی شد

کمپین تجهیز کتابخانه مدارس بوشهر

بچه‌های بوشهر

دورانی که بچه مدرسه‎ای بودیم، هر روز صبح از خواب پا می‌شدیم صبحونه‌مون رو می‌خوردیم و کیف و کتاب‌هامون رو بر میداشتیم و از خونه می‌زدیم بیرون. می‌نشستیم سر کلاس و به حرفای معلممون گوش می‌دادیم. معلم تاریخ و جغرافی بهمون تحقیق میداد و زنگ تفریح بدو بدو می‌رفتیم کتابخونه تا سریع تر از دوستامون اون کتابه که به کارمون میومد رو امانت بگیریم. همه‌ی اینا خیلی ساده و آشناس، مگه نه؟ اینقدر ساده‌‌س که یک بخش جدا نشدنی زندگی خیلی از ماها بوده. حتی به این قضیه فکر نمی‌کردیم که “شاید” یه سری از بچه های هم سن و سال‌مون تو کشورمون همین چیزای ساده رو که برامون روتین زندگیمون بود رو ندارن. مثل خیلی از بچه های بوشهر که مدرسه‌شون الان کتابخونه نداره.

مگه داریم؟!

آره. الان ۸تا مدرسه توی شهرستان‌های استان بوشهر، که روی هم رفته قراره حدود ۲۵۰۰ نفر دانش‌آموز رو در سال تحصیلی آینده جذب و ثبت نام کنن، بودجه‌ای برای تهیه کتاب ندارن!

راه حل؟

خیریه نیک گامان جمشید متوجه این مسئله شد و تصمیم گرفت با راه انداختن یک کمپین دو ماهه در وبسایت دونیت، جهت تهیه کتاب برای کتابخانه این مدارس سرمایه جمع کنه. البته دولت و خیرین تا الان بی‌کار نموندن و ۳۵ میلیون تومان برای ساخت کتابخونه و خرید تجهیزات سرمایه جمع کردن. الان ۱۵ میلیون تومان برای تهیه کتاب لازمه که امیدواریم از طریق این کمپین جمع‌آوری شه. با این پول، اگه میانگین قیمت هر کتاب ۷۵۰۰ تومان باشه، حدود ۲۰۰۰ تا کتاب میشه خرید.

همین‌جا از خیریه نیک گامان جمشید بخاطر همت و تلاشش جهت رفع این مشکلات در سطح کشور تشکر می‌کنیم و امیدواریم با حمایت شما از کمپین تجهیز کتابخانه مدارس محروم بوشهر، این بچه‌ها بتونن به یه کتابخونه دسترسی داشته باشن. مطمئنا یک گزارش بعد از موفقیت کمپین منتشر میشه تا شما بتونین نتیجه کار خوبتون رو ببینین.

به قلم نویسنده مهمان

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها