کدام ایده استارت‌آپ‌های بانکی در ایران مورد توجه قرار گرفته‌ است؟ – دونیت در مجله پیوست

معرفی دونیت به عنوان یک استارتاپ موفق در حوزه فین تک در ماهنامه پیوست

معرفی دونیت به عنوان یک استارتاپ موفق در حوزه فین تک در ماهنامه پیوست

مجله پیوست در مقاله ای که در شماره ۳۰ این ماهنامه منتشر شد به بانکداری باز و ماراتن نوآوری پرداخته است. از دیدگاه نویسنده این مقاله، برنامه ششم توسعه فعالان حوزه مالی و بانکی را بر آن داشته تا در راستای تحقق نوآوری و توسعه خدمات خود به حمایت از استارت‌آپ‌های فین‌تک روی بیاورند. در همین راستا به نظر می‌رسد فصل تازه‌ای برای این استارت‌آپ‌ها رقم خورده است. آغاز این فصل، مسابقه Pichfest Techrun بود که به عنوان بخشی از همایش تراکنش (ITE) و به همت مرکز فابا در هفته اول آبان‌ماه برگزار شد؛ ۱۶ تیم استارت‌آپی در آن شرکت و ایده‌های خود را مطرح کردند و در نهایت سه تیم از سوی هیات داوران به عنوان برنده اعلام شدند.

مجله پیوست تیم دونیت را به عنوان یکی از تیم هایی که به طور مشترک با تیم میراث رتبه اول را به دست آورند اینگونه معرفی کرده است: «تیم دونیت برنده دیگر این مسابقه، که سابقه همکاری شش‌ماهه‌ای با آواتک نیز داشته، با ایده کراود فاندینگ و تمرکز بر پروژه‌های عام‌المنفعه و دارای تاثیرات اجتماعی، آمده بود.»

 

این مجله معتقد است حال که برنامه ششم توسعه نیز بر موضوع نوآوری و توسعه ابزارهای مالی تاکید دارد، بر تمام فعالان عرصه بانکی است تا با فراهم کردن شرایط لازم برای رشد و توسعه استارت‌آپ‌های بانکی، هر چه بیشتر به تحقق خواست‌های مشتریان خود در راستای خدمات متنوع، به‌روز، امن، شفاف و سریع با هزینه کمتر روی ‌آورند. تاکنون فقط مرکز فابا، شرکت توسن و مرکز خدمات انفورماتیک در زمینه حمایت از این استارت‌آپ‌ها پیشگام بوده‌اند. استارت‌آپ‌های فین‌تک نیز می‌توانند با ارائه محصولات و خدمات خلق‌شده توسط تکنولوژی‌های جدید یا با اجرای استراتژی‌هایی نظیر تمرکز بر بازارهای دست‌نخورده، ابعاد مختلف صنعت مالی همچون سرمایه‌گذاری، نقل و انتقال وجه و اعطای تسهیلات را متحول سازند.

این مطلب را می توانید به صورت کامل در این لینک بخوانید.

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها