بازاریابی کمپین با استفاده از تلگرام

تلگرام-دونیت

۱۵ میلیون کاربر در طول روز از تلگرام استفاده میکنند و روزانه ۲ میلیارد پیام در تلگرام بین افراد ردوبدل می‌شود. تلگرام به ابزار بسیار خوبی برای پیام‌رسانی بین دوستان و آشنایان تبدیل شده اما می‌توان از این اپلیکیشن برای جذب مشتری و مخاطبان بیشتر نیز استفاده کرد. با چند راهکار ساده استفاده از تلگرام برای بازاریابی کمپین crowdfunding خود آشنا شوید:

درست کردن بات:

بات‌های زیادی در تلگرام برای مصارف مختلف به وجود آمده‌اند، از بات‌های آموزشی گرفته تا سرگرمی و همچنین بات‌های مربوط به وبسایت‌ها که آخرین اخبار یا مطالب را برای کاربران ارسال میکند.  ما دونیتی‌ها هم یک بات ساخته‌ایم تا شما سریع‌تر از اتفاقات مهم باخبر شوید.

اما بات‌ها می‌توانند برای صاحبان کمپین نیز کارساز باشند چگونه؟ شما با ساختن یک بات به نام کمپین خود می‌توانید سریع‌تر به مخاطبان مناسب خود دست پیدا کنید و با بازاریابی محتوایی مناسب، باعث شوید که آن‌ها خبر کمپین شما را به گوش دوستان خود برسانند. یکی از راه‌های ساده ساختن بات استفاده از سایت‌های آماده‌ایست که این امکان را به شما می‌دهند مانند سایت کلک‌آموز. کار با این وبسایت آسان است و بدون برنامه‌نویسی شما می‌توانید بات خود را داشته باشید. همچنین یکی از ویژگی‌های جذاب تلگرام این است که می‌توانید بات‌ها را به گروه‌های خود دعوت کنید تا مطالب به گوش اعضای گروه نیز برسد. در مطلب بعدی به این خواهیم پرداخت که انتشار چه نوع محتوا برای بازاریابی کمپین‌ها مناسب است.

درضمن بات‌هایی که توسط دیگران ساخته شده‌اند هم می‌توانند به شما کمک بسیاری کنند. به طور مثال، با فعال کردن توییت‌بات می‌توانید بدون دردسر توییت کنید، در صورتی که کمپین شما صفحه اختصاصی در توییتر داشته باشد این بات می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند.

ایجاد یک گروه برای کمپین:

گروه‌های تلگرام تا ۲۰۰ نفر ظرفیت کاربر دارند. اگر حوصله و وقت درست کردن یک بات را ندارید این راه نیز می‌تواند برایتان کارساز باشد. اما باید به چند نکته توجه کنید:

  • مطالب کوتاه و مفید درباره موضوع کمپین خود ارسال کنید، سعی کنید مطالب به همراه عکس باشند.
  • مطالبی که ارسال می‌کنید لزوما نباید مربوط به اخبار کمپین باشند، می‌توانید اطلاعات مفید مربوط به موضوع کمپین منتشر کنید و یا اینکه به آنها از انگیزه خود برای راه‌اندازی کمپین توضیح دهید.
  • در کنار هر مطلب لینک کمپین خود را نیز قرار دهید.
  • گروه را مدیریت کنید، به افراد هشدار دهید که مطالب غیر مرتبط ارسال نکنند.

به قلم شیدا میرجهانی

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها