دونیت، حادثه پلاسکو، چهارشنبه‌سوری

کمپین مرهم سوختگی ها در دونیت

کمپین مرهم سوختگی ها در دونیت

درد و همراهی پس از آن

بعد از فاجعه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو که همه را به غم‌و‌اندوه فرو برد، افراد زیادی تلاش کردند به سهم خود باری از این مصبیت کم کنند. از افرادی که در اولین دقایق انتشار خبر صف‌های طولانی در کنار مراکز انتقال خون تشکیل دادند تا کسانی که سعی کردند برای افرادی که در جریان این حادثه بی‌کار شده بودند شغل ایجاد کنند.

 

دونیت و انجمن ققنوس

دونیت هم به سهم خود سعی کرد با جمع آوری کمک مالی برای انجمن ققنوس(جمعیت حمایت از بیماران سوخته)، مرهم کوچکی باشد بر سوختگی‌هایی که به جان همه‌ی ما افتاد. این کمپین که با حمایت مالی ۱۵ پشتبان از میان سایت‌های معبتر ایرانی برپا شد توانست مبلغ ۴,۱۶۰,۵۰۰ تومان با مشارکت ۸۰ نفر برای کمک به این انجمن جمع آوری نماید.

تشکر میکنیم از تیم خوب زیرک که مدیریت و تولید محتوای کمپین را در مدت یک ماه به خوبی انجام دادند. همچنین از ایوند و همفکری های عزیز که حمایتی همه جانبه از کمپین داشتند. فونت ایران، تکراسا، ای نتورک، شنبه مگ، آواتک، ادرو، دیموند، رونگار، فین‌ان‌فاین و دنیای تبلیغات از دیگر همراهان خوب این کمپین بودند.

 

 

 

راهکارهای جدید

اما مهم‌تر از مبلغ جمع‌آوری شده، جلب توجه اعضای تیم دونیت به تمامی ایده هایی بود که قصد داشتند از بروز حوادث مشابه جلوگیری کنند. پروژه ای در دونیت راه‌اندازی شد که هدف از آن طراحی سامانه نرم افزاری اعلام هشدار به مراکز امدادرسانی(شامل طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن و سامانه هشدار خطر) است. این پروژه که توسط دانش‌آموزان مرکز آموزش متوسطه علامه حلی ۳ تهران(استعدادهای درخشان) در سال تحصیلی جاری در دست اجراست، نیازمند زیرساخت‌‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پیشرفته و به‌روز از جمله زیرساخت اینترنت اشیا (IoT) و نیز تامین بودجه‌، برای تکمبل و نهایی شدن است. بانیان این پروژه برای تامین بودجه ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی خود، از شما دونیتی‌ها کمک گرفته‌اند. اطلاعات بیشتر را می‌توانید در صفحه پروژه در وبسایت دونیت ببینید.

 

چهارشنبه سوری بی خطر

علاوه بر این، توجه به آمار قابل تأمل و دلخراش مصدومان انفجارهای مربوط به چهارشنبه‌سوری در سال گذشته(بیش از ۲۵۰ مصدوم، بیش از ۱۵ مورد قطع عضو و ۳ نفر کشته) تیم دونیت را بر آن داشت که به حامیان جنبش چهارشنبه‌سوری بی‌خطر بپیوند. ما دونیتی ها معتقدیم که تنها خود ماییم که می‌توانیم در وقایعی از این دست، تغییر ایجاد کنیم. از شما همراهان همیشگی نیز خواهشمندیم در این راستا به ما بپیوندید و از این حرکت مثبت اجتماعی- فرهنگی حمایت کنید.

 

 

 

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها