هفته مهربانی بی دلیل یا RAK

مدت زیادی هست که کمپینی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها به وجود اومده تحت عنوان (random acts of kindness  (RAK که ترجمه فارسی اون مهربانی تصادفی هست. این کمپین در واقع یک حرکت بسیار بزرگ جهانیه و در اون قرار هستکه برای کسایی که نمیشناسید یا آشنایان و دوستان و یا حتی خودتون کار خوبی انجام بدید. این کار میتونه کمک کردن به هر روشی باشه یا صرفا اینکه حال کسی رو خوب کنید و روزش رو بسازید. مثلا میتونید برای کسی در اطرافتون که ناراحت و غمگین هست یک یادداشت بگذارید و یا برای کسی که در صف خریدن قهوه پشت سر شماست قهوه بخرید. هدف نهایی این کمپین اینه که با اهمیت دادن به دیگران و انجام کار کوچکی برای آنها، یه حس خیلی خوب رو به جا بگذارید.

IMG_20150212_122406

 

اما حالا اصل مطلب این هستکه از ۹ ام تا ۱۵ ماه فوریه (۲۰ تا ۲۶ بهمن)، هفته ی مهربانی تصادفی و بی دلیل نامگذاری شده که فقط ۳ روز از اون باقی مونده است. میتونید از مهربانی های بی دلیلی که برای غریبه یا دوست و آشنایی انجام میدید عکس یا ویدیو بگیرید و با هشتگ #RAKweek2015 اون رو تو شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. و یا اینکه داستان های خودتون رو بنویسید و به ایمیل [email protected] ایمیل کنید، ما هم قول میدیم که از داستان های جذابی که برامون میفرستین تو شبکه های اجتماعی یا وبلاگ پست بگذاریم. در این ۳ روز باقی مونده حس خوب رو به افراد دوروبرتون هدیه بدهید.

و در آخر سایت رسمی RAK رو اینجا میتونید ببینید.این هشتگ رو هم یادتون نره:

#RAKweek2015

به قلم شیدا میرجهانی

دیدگاه‌ها

 • سلام.
  هفته مهربانی، کار خوبی باید باشه…
  آیا در دونیت امکان کمک مالی برای تحصیل دانشجویان یا دانش آموزان نیازمند هم وجود داره؟
  یا مثلا کمک به صورت وامی که بازپرداختش مهم نباشه، ولی فرد وام گیرنده در صورتی که امکانش رو داشت هرچه قدر که تونست اون وام رو برگردونه، که بشه از همون طریق به دیگران هم کمک بشه؟! فکر میکنم با منابعی که در سایت شما جذب میشه بتونید همچین چیزی رو راه بیاندازید.(مثلا کمپین عاشقلو یه نمونه خوب بود).
  خلاصه اگر امکانش باشه، هستن کسایی که برای ادامه تحصیل(حتی در مقطع فوق لیسانس) به کمک نیاز داشته باشن…
  موفق باشید.