موفقیت پروژه کوله کتاب سه روز زودتر از موعد

پروژه کوله کتاب: رساندن کتاب به کودکان و زنان روستاهای شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان

پروژه کوله کتاب: رساندن کتاب به کودکان و زنان روستاهای شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان

یه خبر فوق العاده…

photo_2015-12-26_11-20-57 copy

هنوز سه روز تا پایان موعد پروژه کوله کتاب در دونیت باقی مونده اما پروژه با کمک های شما تونسته به هدفش که جمع کردن ۶ میلیون تومان بود برسه. از شما بی نهایت ممنونیم که با حمایت های بی دریغتون ما رو در ادامه مسیرمون دلگرم کردین.

شاید براتون جالب باشه که بدونین با بودجه اولیه ای که انجمن حامی برای این پروژه در نظر گرفته بود تونست کوله های اول رو بین بچه های چهار روستای ضیائی، گروکی، زمینان و گنوش در شهرستان سراوان توزیع کنه. کوله کتاب در هر روستا در یه برنامه ای که توش بچه های روستا به همراه معلمشون حضور داشتن معرفی شده و به معلم تحویل داده شده. نماینده انجمن حامی برای بچه ها شعر و قصه خونده و سعی کرده که اونها رو هم به خوندن ترغیب کنه.

از اونجایی که بچه های اون منطقه دو زبانه هستن خیلی سخت می تونن به فارسی کتاب بخونن. یعنی حتی خوندن کتاب های گروه سنی الف برای بچه های کلاس پنجم دبستان هم سخته. میزان محرومیت در اون منطقه به حدیه که یا روستاها اصلا مدرسه ندارن و یا اینکه معلمشون از شهرهای دیگه هر هفته چهارشنبه به روستا میاد و شنبه برمی گرده. همه اینها نشون می ده که چقدر نیاز به چنین طرحی در این مناطق وجود داشته و چقدر این پروژه می تونه در درازمدت تاثیرگذار باشه. گزارش کامل این برنامه رو در این لینک بخونین.

هر ۵۰۰ هزار تومان به انجمن حامی کمک می کنه که این طرح رو به یک روستای دیگه گسترش بده… یک روستای دیگه و تعداد زیادی کودک که تشنه کتاب خوندن هستن؛ یک دنیا شوق و یک دنیا امید. انجمن حامی این برنامه رو داره که این طرح رو در مرحله بعد به ۱۰۰ کوله افزایش بده… اما چرا حالا که فرصت هست بیشتر کمک نکنیم؟

photo_2015-12-26_11-27-39

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها