موفقیت پروژه لحظه ها

پروژه لحظه ها: طراحی منظر و زیباسازی محوطه آسایشگاه سالمندان

پروژه لحظه ها: طراحی منظر و زیباسازی محوطه آسایشگاه سالمندان

پروژه لحظه ها در وبسایت دونیت با موفقیت به پایان رسید و تونست با حمایت ۱۰۵ نفر (که البته تعدادیشون به صورت گروهی مشارکت کرده بودن) بودجه ای معادل ۸ میلیون و ۱۶۸ هزار تومان جمع آوری کنه که دو درصد هم بیشتر از مبلغ پیش بینی شده برای پروژه بود.

از طرف دونیت و بانیان پروژه از تمامی کسانی که بهمون اعتماد کردن بی نهایت تشکر می کنیم و امیدواریم پاسخ این اعتمادشون رو خیلی زود با لبخندهایی که بر لبان بانوان ساکنان آسایشگاه سالمندان خواهیم نشوند بدیم.

8.10.94a

در جریان این پروژه اتفاق های خیلی خوبی افتاد که به بعضی هاش در گزارش قبلی اشاره کردیم. اما علاوه بر اون، اطلاعات و ویدئوی مربوط به این پروژه ده ها بار بازنشر و حدود ۱۰ هزار بار دیده شد که علاوه بر اینکه تلنگری بود برای یه نگاه دوباره به مقوله سالمندی، بازخوردهای خیلی خوبی رو هم به همراه داشت؛ طراحان و معماران زیادی اظهار تمایل کردن که در این پروژه مشارکت کنن؛ آدمهای زیادی بهمون گفتن که امیدوار هستن این اقدام برای سایر آسایشگاه ها هم انجام بشه و محیط آسایشگاه های سالمندان به محیط دلپذیرتری تبدیل بشه. بعضی ها هم البته از وضعیت نامناسب آسایشگاه ها شکایت کرده بودن و خواستار رسیدگی بیشتر به وضعیت سالمندان شده بودن.

خیلی ها هم، مثل خود ما، با دقت بیشتری نگاه کردند به صورت پدرها و مادرهاشون و به چین و چروک هایی که گذر زمان بر چهره اشون نشونده و توی ذهنشون خاطرات زیبایی که والدینشون براشون ساخته بودند رو مرور کردن و به خودشون قول دادن همونطور که پدر و مادرشون کودکی رو براشون پر از لحظات شاد کردند اونها هم میانسالی رو برای اونها پر از لحظات شاد کنند و برای روزهای سالمندی اشون در حد توانشون محیط بهتری بسازند؛ محیطی زیباتر و سبزتر که سالمندی رو براشون به زمانی برای فراغت و آرامش تبدیل کنه.

گزارش کاملتر از این پروژه به صورت اینفوگرافیک به زودی منتشر خواهد شد.

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها