مهم: تغییرات جدید در مدل فعالیت دونیت

مهم: تغییرات جدید در مدل فعالیت دونیت

مهم: تغییرات جدید در مدل فعالیت دونیت

با توجه به افزایش هزینه‌های نگهداری وب سایت دونیت و تلاش برای پایداری همیشگی سرویس دونیت، تغییراتی با هدف افزایش درآمد و کاهش هزینه‌‌ها از روز شنبه ۱۲ آبانماه ۹۷ اعمال میگردد.

دریافت ۱ درصد کارمزد بر روی مبالغ دریافت شده از طریق پروفایل کاربری و سازمانی

اعضای دونیت می‌توانند علاوه بر جذب حمایت از طریق ایجاد پروژه در وب سایت دونیت، از طریق پروفایل کاربری (شخصی و یا سازمانی) نیز به جذب حمایت بپردازند. این روش جذب حمایت تاکنون بدون کارمزد فعالیت میکرده است. از تاریخ اعمال این تغییرات، به میزان ۱ درصد از مبلغ تامین شده، به عنوان کارمزد پلتفرم دریافت میگردد.

عدم بازگشت وجه پرداخت‌های مهمان در پروژه‌های شکست خورده

فرآیند فعلی دونیت در پروژه‌های شکست خورده (پروژه هایی که نتوانند در مدت زمان تعیین شده، مبلغ مورد نیاز را تامین کنند) بدین‌گونه است که کلیه مبالغ پرداختی حامیان (چه عضو و چه مهمان) عیناً به ایشان بازگشت داده می شد. حامیان عضو دونیت مبلغ پرداختی را در حساب کاربری خود دریافت می کنند و در هر زمان امکان درخواست تسویه حساب به حساب بانکی را خواهند داشت. حامیان غیر عضو (مهمان) نیز در بازه‌های یکماهه (۲۴ ام هر ماه شمسی) مبلغ را در حساب بانکی خود دریافت میکنند.

اما با اعمال این تغییرات جدید:

حامیان عضو دونیت: در صورت شکست پروژه، همانند رویکرد فعلی، کل مبلغ پرداختی به پروژه را در حساب کاربری خود دریافت خواهند کرد و می توانند در هر زمان، نسبت به درخواست تسویه حساب اقدام نمایند. (بدون تغییر)

حامیان مهمان: در صورت شکست پروژه، مبلغ پرداختی این دسته از حامیان، به صندوقی انتقال داده می‌شود تا برای تکمیل پروژه‌های مشابه و مرتبط صرف شود. برای مثال اگر یک حامی مبلغی را به پروژه ای در دسته “فرهنگ و هنر” اختصاص دهد اما پروژه شکست بخورد، مبلغ پرداختی حامی به حساب بانکی ایشان مسترد نمی گردد، بلکه در صندوق “فرهنگ و هنر” دونیت تجمیع شده و در صورت نیاز پروژه ای در همین دسته، به آن پروژه اختصاص داده می شود.

نکات قابل توجه:

 • دلیل اتخاذ این تصمیم، تعداد بسیار بالای تراکنش‌های نیازمند بازگشت و هزینه بر بودن بازگشت وجوه می باشد.
 • این موضوع در صفحه پرداخت حمایت پروژه، برای اطلاع حامیان مهمان درج خواهد شد.
 • حمایت‌هایی که از طریق همکاران تجاری دونیت تامین می‌شوند مشمول این تغییرات نخواهند بود.
 • پس از اعمال تغییرات، همواره می توانید موجودی صندوق‌های مختلف دونیت و نحوه هزینه کرد آنرا را در اسناد شفافیت دونیت مشاهده نمایید.

Twitter LinkedIn  

به قلم

عاشق تکنولوژی های جدید، علاقمند به موضوعات موفقیت و رشد شخصیتی، اهل رانندگی و سفر. و البته در دونیت نقش هماهنگ کننده رو به عهده دارم.

دیدگاه‌ها

 • سلام.
  اینکه بخواهید تغییراتی توی سایت خودتون بدید تا درآمد بهتری داشته باشید منطقیه و به خودتون مربوطه.
  ولی اگر قراره این روی پروژه‌هایی که قبل از این قوانین با قوانین قبلی شروع به کار کردن، اعمال بشه درست نیست.
  من خیلی از پرداخت‌های مهمان پروژه خودم رو می‌شناسم و بهشون اطمینان دادم که اگر پروژه موفق نشه مبلغ برمی‌گرده.
  و اگر اینطوری بشه به مشکل می‌خورم.
  لطفا این سیاست رو برای پروژه هایی که از این به بعد قراره تعریف بشن لحاظ کنید.