مصاحبه روزنامه قانون با خانم غریب‌زاده در باره کمپین کتاب بوشهر

خانم غریب زاده - نماینده موسسه نیک گامان جمشید (بانی پروژه کتابخانه های بوشهر)

خانم غریب زاده - نماینده موسسه نیک گامان جمشید (بانی پروژه کتابخانه های بوشهر)

کمپین تجهیز کتابخانه ۸ مدرسه محروم در استان بوشهر با ایده خانم نی نا غریب زاده و به همت خیریه نیک گامان جمشید در تیرماه امسال در وبسایت دونیت راه اندازی شد. هدف از این کمپین جمع آوری مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای خرید ۲۰۰۰ جلد کتاب برای ۲۵۰۰ دانش آموز این مدارس بود که از دسترسی به کتاب و کتابخانه بی بهره بودند. اما تا قبل از مهرماه امسال، حدود ۲۰ میلیون تومان کمک نقدی به علاوه تعداد قابل توجهی کتاب جمع آوری شد که توانست حوزه نفوذ طرح را به ۱۸ مدرسه و خوابگاه دانش آموزی گسترش دهد.

خانم مریم بابایی از روزنامه قانون در جریان برگزاری کمپین در بوشهر مصاحبه ای با خانم نی نا غریب زاده انجام داده که در شماره روز چهارشنبه ۱۳ آبان این روزنامه منتشر شده است. خانم غریب زاده در این مصاحبه درباره برنامه هایش برای آینده چنین گفته است: « من اهداف یک سال، پنج سال و ده سال آینده خود را در نظر دارم؛ یعنی می دانم که از کجا شروع کرده ام و باید به کجا برسم. در حال حاضر کودک برای من مبحث مهمی است. تحصیل، مطالعه، کارگاه و هر برنامه و طرحی که داشته باشم، کودکی جزئی از آن است و با توجه به تکنولوژی حاضر و تغییر فرهنگ کودکی در این دهه، ترویج فرهنگ شفاهی و بومی و ملی در زمینه کودک و نوجوان سرلوحه اهداف من است.»

photo_2015-11-07_11-23-56 (2)

ترویج فرهنگ کتابخوانی در دوران مدرسه بر زندگی حال و آینده کودکان اثرات مثبتى می گذارد و سرنوشت بهتری را برای شخص آنها و برای جامعه ای که آنها سرمایه اش هستند رقم می زند. موفقیت پروژه تجهیز کتابخانه های مدارس محروم استان بوشهر علاوه بر حمایت کسانی که با کمک مالی و اهدای کتاب در این حرکت تاثیرگذار مشارکت کردند، مدیون کسانی است که در انتشار اخبار مربوط به کمپین بدون هیچ چشمداشتی همراه دونیت و موسسه نیک گامان جمشید بودند. در اثر این اطلاع رسانی ها رویدادهای موثری به وقوع پیوست که گزارش آنها  را می توانید در بلاگ دونیت بخوانید.

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها