فراخوان ایده فروردین ماه ۹۴ به پایان رسید.

فراخوان ایده دونیت به اتمام رسید.سلام…

همونطور که قبلاً در پست های مختلفی از جمله پستی که در مورد روند فراخوان ایده، منتشر شده بود، اعلام کردیم، فراخوان ایده دونیت، راس ساعت ۱۲ شب روز دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴ به اتمام رسید. علیرغم اینکه درخواست های زیادی برای تمدید مدت فراخوان از شب گذشته تاحالا به دست ما رسیده، ما برای اینکه نشون بدیم نظم و سرعت عمل و جدیت برای ما در اولویت هست، فراخوان رو تمدید نکردیم. البته همینجا باید از طرف تیم دونیت، از اون دسته از دوستانی که به هر دلیلی موفق به ثبت ایدشون در مدت فراخوان نشدن، عذرخواهی کنیم.

البته اتمام زمان فراخوان به این معنی نیست که شما نمی تونید هیچگونه فعالیتی روی دونیت داشته باشید و یا اینکه ایده خودتون رو برای تامین سرمایه ارسال کنید، بلکه تنها تفاوتی وجود داره در ارائه خدمات ویژه دونیت (مثل تخفیف در کمیسیون دریافتی، طراحی صفحه فرود و …) هست و شما همچنان می تونید پس از عضویت در سایت، کمپین خودتون رو ایجاد کنید و با استفاده از روابطی که در دنیای آنلاین و حتی آقلاین دارید، سرمایه مورد نیاز رو تامین کنید.

و همچنین اگر مایلید کمپین شما بصورت ویژه منتشر بشه (نمایش در صفحه اصلی، معرفی در شبکه های اجتماعی دونیت و …) می تونید با ما تماس بگیرید و درخواست خودتون رو اعلام کنید. ما با رعایت حق اولویت افرادی که در فراخوان شرکت کردن و پذیرفته شدن، کمپین شما رو هم طراحی و پیاده سازی خواهیم کرد، این کارِ ماست و ازش لذت می بریم 🙂

اما اجازه بدید برگردم سراغ فراخوان و آدم های خلاقی که باعث شدن بازهم جدی تر از همیشه فعالیت کنیم:

۱۱۰ ایده و پروژه، در مدت کمتر از یکماه در فراخوان ایده دونیت ثبت شد.

اتفاقی که علاوه بر خوشحالی ما باعث شد کمی کار ما سخت تر بشه، چرا که ما باید تک تک این ایده ها رو با داورها در میان بذاریم و بازخورد ها رو بگیریم و برای صاحبین ایده ها ارسال کنیم. به همین دلیل ممکنه تا مشخص شدن نهایی نتایج، به حدود یک هفته زمان نیاز باشه که البته ما با تلاش بیشتر سعی می کنیم این زمان رو کمتر کنیم.

ایده های ثبت شده در ۳ گروه دسته بندی می شوند:

 1. گروه اول: ایده ها و پروژه هایی هستن که تقریباً از هر لحاظ بی مشکل بودن؛ توضیحات خوبی توسط ایده پرداز ها ارائه شده بود و بعضاً حتی محتواهایی بیشتر از انتظار ما رو ارسال کرده بودن. این ایده ها مستقیماً به فیلتر دوم (که در این پست توضیح داده شده) می رسن.
 2. گروه دوم: ایده هایی که نیاز خوبی رو شناخته بودن، اما مشکلاتی “قابل حل” درشون دیده می شد. مشکلاتی مثل عدم شناخت کافی از بازار، عدم شناخت کافی رقبا و محاسبات غیر صحیح در مبلغ مورد نیاز. ما با صاحبین این ایده ها مرتبط خواهیم شد و بازخورد داورهای فراخوان رو بهشون انتقال می دیم. اونها این شانس رو دارن که حسابی روی ایدشون کار کنن و بعد از پایان کمپین های گروه اول، با همین شرایط فراخوان (مثل تخفیف و …) کمپین تامین سرمایه پروژه خودشون رو ایجاد و راه اندازی کنن.
 3. گروه سوم: ایده هایی هستن که دارای مشکلات کلی هستند. منظور از مشکلات کلی، مشکلاتی مثل در نظر نگرفتن حقایق بازار و … می باشد. (مثلاً راه اندازی سایت فروش عکس در ایران، در صورتی که عدم وجود کپی رایت در ایران امکان موفقیت این ایده را به حدود ۰% می رساند)

ما در تلاشیم تا کلیه ایده های دریافت شده رو تا روز شنبه در یکی از این ۳ دسته جا بدیم تا بتونیم وارد مرحله بعد فراخوان بشیم. نتایج از طریق وبلاگ دونیت، شبکه های اجتماعی دونیت و ایمیل به دست شما خواهد رسید.

ضمن اینکه توجه کنید که ممکنه در این مدت، بعضی از شما ایمیل هایی از طرف ما در خصوص ایده و یا پروژه خودتون دریافت کنید که ازتون اطلاعات و یا توضیح بیشتری خواسته باشیم. بنابرین منتظر ایمیل ما باشید.

نهایتاً دوباره از توجه شما و مشارکت برای ساخت تاریخ Crowdfunding در ایران ممنونیم 🙂

Twitter LinkedIn  

به قلم

عاشق تکنولوژی های جدید، علاقمند به موضوعات موفقیت و رشد شخصیتی، اهل رانندگی و سفر. و البته در دونیت نقش هماهنگ کننده رو به عهده دارم.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها

 • سلام
  مرسی از علاقه ای که دارید و وقتی که میزارید

  من هم مثل همه کسانی که ایدشون رو فرستادن خیلی مایل هستم ایدم جز دسته یک باشه :دی

  ولی دوست دارم حتی اگر دسته سومی باشم یا حتی اگه جز هیچکدوم نباشم بهم خبر بدید اشکالات ایدم رو بگید و دلایل رد ایده که بتونم نواقص کارم رو از بین ببرم

  تشکر از تیم دونیت

 • سرمایه گذاری یا مشارکت در پروزه

  قاسم ابراهیمی هستم فعال در حوزه بازاریابی و اینترنت

  حدود سه سالی هست ایده یک پروژه “خدماتی – تبلیغاتی” در حوزه it و اینترنت رو در سر دارم و تقریبا یکسالی هست بصورت جدی پیگیر این پروژه به شدت سود آور بوده ام .

  این پروژه در ایران برای اولین بار اجرایی خواهد شد و قطعا بازدهی فوق العاده ای خواهد داشت اما شرح ابعاد پروژه در این مقال نمی گنجد و برای شرح آن نیاز به چندین ساعت جلسه می باشد .

  در حال حاضر پلن پروژه ریخته شده است و تیم های مورد نیاز پروژه بسته شده اند ولی با توجه به بازار موجود نیازمند یک سرمایه گذار در حوزه تبلیغات هستیم تا پروژه هر چه زودتر در سطح ملی فراگیر شود .

  میزان سرمایه ، نوع شراکت و … در نتیجه مذاکرات مشخص می گردد ، برای هماهنگی ملاقات می توانید از راه های ارتباطی زیر با بنده تماس بگیرد :

  ۰۹۳۱۲۶۳۳۵۲۲۷

  ۰۹۳۸۴۰۵۴۵۴۹

  ۰۲۱-۲۶۴۲۳۴۰۵

  ادرس دفتر : خیابان ظفر – خیابان دلیری – نبش کوچه احسانی – پلاک ۵۳

 • با سلام . منو ببخشید ولی از کجا بدونم که ایده من رو نمیدزدید ..

2 Trackbacks