داستان «دونیت» از زبان جواد یزدانی

مصاحبه وبسایت آی تی سلام با مدیر ارشد اجرایی دونیت

مصاحبه وبسایت آی تی سلام با مدیر ارشد اجرایی دونیت

هر چیزی که در این دنیا هست یه داستانی پشتشه. وقتی داستانِ پشت یه موضوعی رو بدونیم راحت تر با اون ارتباط برقرار می کنیم و برامون ارزش بیشتری پیدا می‌کنه. در واقع این داستان‌ها هستن که به آدمها، اشیا و اتفاقات ارزش می‌دن.

دونیت هم مثل همه اتفاقاتی که در این دنیا می‌افته یه داستانی داره که هر کدوم از اعضای تیم دونیت اون رو از  زاویه دید خودشون تعریف می‌کنن و هر کدوم از این زوایا هم جذابیت خاص خودش رو داره.

.

جواد یزدانی، از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی دونیت، در مصاحبه‌ای که با وبسایت  آی تی سلام  انجام داده داستان خودش و دونیت رو تعریف کرده. اینکه چی شد که از دنیای طراحی صنعتی و برند وارد تجارت مدرن و کراودفاندینگ شد، چطور تیم دونیت راه افتاد و چه مسیری از روز اول تا امروز طی شد:

من به عنوان یه طراح محصول همیشه دغدغه تولید داشتم و توی روزهای دانشجویی، روزهایی بود که نمونه خارجی وبسایت های تامین سرمایه جمعی (Crowdfunding) سر و صداهایی به پا کرده بودن و به دلیل وجود تحریم ها و عدم وجود ارتباطات بانکی بین المللی، تنها حسرتش برام باقی می موند.
چند سالی با این دغدغه، حسرت و فکر به پیا کردن راه حل گذشت. به کارهای مرتبط با دیزاین در شرکت های مختلف به عنوان مدیر و طراح مشغول به کار شدم که البته فوق العاده علاقه مند بودم و هستم.
وقتی از کار به عنوان کارمند خسته و دلزده بودم و یک شبه قید کار رو زدم و استعفا دادم، شروع کردم  به گشتن به دنبال علاقه واقعیم به عنوان یک کارآفرین، چون می‌خواستم کار مال خودم باشه تا دیدگاه‌هام رو به صورت کامل به اجرا بذارم و مجبور نباشم برای یک مدیر سنتی، راه های مدرن تجارت رو توضیح بدم و سر آخر هم بی نتیجه بمونه.
… به این نتیجه رسیدیم که بهترینِ این جستجوها، راه اندازی یک نمونه ایرانی بستر تامین سرمایه جمعی یا همون کرادفاندینگه. از اون لحظه به بعد جستجوی متمرکزتری داشتم تا اینکه یک روز به یک …

اگه دوست دارین بقیه داستان دونیت از زبان جواد رو بخونین به این آدرس مراجعه کنین.

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها