حمایت کن تا کامروا شوی!

help-eachotherاگه یکی از ما بخواد که بهش کمک کنیم معمولا از خودمون می‌پرسیم چرا؟! راستش دلایل زیادی برای کمک کردن و حمایت کردن وجود داره که خیلی از ماها ممکنه بهش فکر نکرده باشیم. پس بهتره یه فرصت دیگه ای به خودمون بدیم که لذت کمک کردن و عضوی از یک کار خوب بودن رو تجربه کنیم.

I)تغییری باش که می‌خواهی تو دنیا ببینی

این جمله از گاندیه که خیلی خوب ما رو به اصل مطلب نزدیک می‌کنه. واقعیت اینه که خیلی از ما به تغییراتی فکر می‌کنیم که اگه اتفاق بیفتن کیفیت زندگی و دنیای ما چقدر عوض می‌شه. اما همه ما وقت این رو نداریم که شروع کننده‌ی این تغییر خودمون باشیم. اما خب یه خبر خوب! روزانه صدها نفر ایده‌هایی که دوس داریم انجام بشن رو دارن انجام می‌دن کافیه ما حمایتشون کنیم تا ایده‌شون به نحو احسن انجام بشه و به قولی تغییر دلخواه ما اتفاق بیفته.

II)ما همه با هم هستیم

کی بدش می‌یاد که جزو شبکه‌ای از آدم‌ها باشه که دغدغه‌ای مثل خودش رو دارن و دارن براش تلاش می‌کنن؟ حمایت از ایده دیگران این مزیت رو داره که ما هم جزو افرادی باشیم که به دنیا و آدمای اطرافشون اهمیت می‌دن! وقتی با افرادی که دغدغه ما رو دارن تو یه حرکت خوب مشارکت داشته باشیم بهترین حس دنیاس.

III)زودتر از همه تماشاگر تغییر باش

خب یکی از ویژگی‌های کراودفاندینگ اینه که به ازای هر کمک برای قدردانی از کار خوب اون فرد، هدیه‌ای کوچیک بهش داده می‌شه. معمولا این هدیه‌ها محصول/خدماتی هستند که اون پروژه قصد ساختن/ارائه کردنش رو داره. خب کمترین ویژگی مثبت حمایت از ایده بقیه اینه که حمایت کننده‌ها زودتر به اون محصول/خدمت دسترسی پیدا می‌کنن. درواقع تغییری که دوس داری، زودتر از همه تو دستای تو سبز می‌شه.

IV) این شتریه که دم خونه همه آدمای خلاق می‌خوابه

هرکدوم از ما ممکنه یه روز ایده‌ای داشته باشیم که نیاز به حمایت مالی و معنوی بقیه داشته باشیم. وقتی که ما این جنبش خوب رو شروع می‌کنیم که از ایده‌های همدیگه حمایت کنیم، یه روزی از ایده خودمون هم استقبال زیادی می‌شه. این طبیعیه چون این فرهنگ وجود داره که از هر دست که بدی از همون دست هم می‌گیری.

البته دلایل زیاد دیگه‌ای هم وجود داره اما هیچ چیزی مهم‌تر از این نیست که قبول کنیم با کمک ما همه‌چی ممکن می‌شه پس باید از خودمون شروع کنیم.

به قلم شیدا میرجهانی

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها