چهارمین گزارش کمپین کتاب بوشهر

افتتاح اولین کتابخانه از مجموع 18 کتابخانه تجهیز شده در مدارس شهرستان های استان بوشهر

افتتاح اولین کتابخانه از مجموع 18 کتابخانه تجهیز شده در مدارس شهرستان های استان بوشهر

زمانی که شخص یا گروهی یه حرکت اجتماعی رو شروع می کنه هیچوقت نمی تونه دقیقا تصور کنه که نتیجه چی میشه. بعضی وقتها اثر پروژه خیلی فراتر از چیزیه که انتظارش رو داری؛ مثل اتفاقی که در جریان پروژه تجهیز کتابخانه های مدارس محروم استان بوشهر افتاد. تقریبا هر هفته حداقل یک خبر خوب از طرف بانیان این پروژه به دست ما می رسه که ما امیدواریم بتونیم با به اشتراک گذاشتن اونها، شما رو در حس فوق العاده خودمون از شنیدن این اخبار خوب سهیم کنیم.

همزمان با هفته کتاب و در جریان برگزاری دومین جشنواره ترویج کتابخوانی، این پروژه در بین ۴۵۰ پروژه ای که از سراسر ایران به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود در بین برگزیدگان نهایی قرار گرفت.

پروژه برای تجهیز ۸ کتابخانه شروع شد که در نهایت میزان مشارکت مادی و معنوی اونقدر زیاد بود که تونست حوزه نفوذ اون رو به ۱۸ مدرسه و خوابگاه دانش آموزی گسترش بده. حالا دانش آموزان بوشهری زیادی هستند که با کمک و حمایت شما مدرسه اشون صاحب کتابخانه شده؛ چیزی که شاید پیش از این براشون یه رویای دور از دسترس به حساب می اومد.

photo_2015-11-28_16-00-14

با تلاش اعضای موسسه نیک گامان جمشید اولین کتابخانه هفته گذشته افتتاح شد. کتابخانه دبستان دخترانه و پسرانه وحدت در ۳۰ کیلومتری شهرستان بوشهر؛ شهر چغادک. در حال حاضر کتابخانه به ۵۰۰ جلد کتاب مجهزه.

در مراسم افتتاحیه خانم نی نا غریب زاده از سه کلاس مدرسه دعوت کرد که به کتابخانه بیان و بعد از آشنایی با کتابخانه و کتاب، برای بچه ها یه برنامه قصه گویی  اجرا کرد. بعد از اون دانش آموزان یک کتاب انتخاب کردن و به نوبت بخشی از اون رو خوندن.

photo_2015-11-28_16-00-04

ترویج فرهنگ کتابخوانی در دوران مدرسه بر زندگی حال و آینده کودکان اثرات مثبتى می گذاره و سرنوشت بهتری رو برای شخص اونها و برای جامعه ای که اونها سرمایه اش هستند رقم می زنه. موفقیت پروژه تجهیز کتابخانه های مدارس محروم استان بوشهر علاوه بر حمایت کسانی که با کمک مالی و اهدای کتاب در این حرکت تاثیرگذار مشارکت کردن، مدیون کسانیه که در انتشار اخبار مربوط به کمپین بدون هیچ چشمداشتی همراه دونیت و موسسه نیک گامان جمشید بودن. از همه همراهانمان در این پروژه بی نهایت سپاسگذاریم و امیدواریم همیشه شاهد چنین اتفاقات مثبت و تاثیرگذاری در جامعه باشیم.

ما دونیتی ها معتقدیم که این آخر داستان پروژه بوشهر نیست. منتظر خبرهای خوب در باره این پروژه و تاثیرش در پست های بعدی ما باشید.

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها