دونیت؛ مورد اعتماد فعالان عرصه ترویج کتاب و کتابخوانی

هفته کتاب مبارک

هفته کتاب مبارک

با شروع هفته کتاب و کتابخوانی، جریان گسترده ای برای ترویج این فرهنگ در میان رسانه ها و متولیان این موضوع شکل گرفته است. در این بین، دیروز از بین ۴۵۰ طرح ارسال شده برای جشنواره ترویج کتابخوانی، نامزدهای این جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه معرفی شدند. سه نامزد از میان نامزدهای این جشنواره، گروه هایی هستند که از دونیت برای تامین سرمایه فعالیت ارزشمند خود کمک گرفته اند.

۱- موسسه خیریه نیک گامان جمشید (‍‍تجهیز کتابخانه‌های مدارس استان بوشهر)

کمپین تجهیز کتابخانه های مدارس استان بوشهر با هدف تجهیز کتابخانه ۸ مدرسه شروع به کار کرد اما در نهایت توانست حوزه نفوذ خود را به ۱۸ مدرسه گسترش دهد. سه گزارش در باره این کمپین در بلاگ دونیت منتشر شده است.

۲- گروه گوزن زرد
کمپین گوزن زرد نیز درنظر دارد با پشتیبانی افراد نیکوکار و علاقه ‌مند به کتابخوانی، کتاب‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان را به دست خانواده های کم‌ درآمد برساند.

۳- انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی (حامی)

کمپین کوله کتاب حامی که به مناسبت هفته کتاب در وبسایت دونیت شروع به کار کرده است. هدف این پروژه رساندن کتاب به روستائیان بالاخص کودکان و زنان روستاهای محروم و دور افتاده استان سیستان و بلوچستان در مرز پاکستان است که به دلیل دوری از مراکز فرهنگی و پراکندگی روستاها امکان دسترسی به کتاب را ندارند. کوله کتاب یک کوله ساده و جادار و قابل حمل با هر نوع وسیله نقلیه است که در آن، بسته به قطر کتاب ها، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ جلد کتاب برای مطالعه کودکان و زنان روستایی قرار گرفته است.

پروژه کوله کتاب

پروژه کوله کتاب

دونیت از اینکه مورد اعتماد ترویج دهندگان فرهنگ کتاب و کتابخوانی است به خود می بالد و امیدوار است بتواند در این مسیر گام های بلندتری بردارد و در رشد دانش و آگاهی در جامعه سهیم باشد. از همین طریق از شما دعوت میکنیم تا به این حرکت های اجتماعی و تاثیرگذار بپیوندید.

ترویج کتاب و کتابخوانیهیچ چیز به اندازه کتاب و مطالعه افق دید انسان را وسعت نمی بخشد.

به قلم عطیه غفوری

راوی داستان ها و تجربیات دونیت و علاقمند به تمامی موضوعاتی که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

پیشنهاد می کنم این مطالب رو هم مطالعه کنید:

دیدگاه‌ها