تامین پوشاک 16 دانش آموز دبستانی در روستای کوه لهرو بالا

تامین پوشاک 16 دانش آموز  دبستانی در روستای کوه لهرو بالا

تعداد 16 نفر دانش آموز دبستان روستای کوه لهرو بالا که در منطقه ای کوهستانی با شرایطی بسیار سخت در حال تحصیل هستند با نزدیک شدن فصل سرما نیاز فوری به پوشاک گرم دارند.

هنوز هیچی

از 1,500,000 تومان

10 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

تامین پوشاک 16 دانش آموز دبستانی در روستای کوه لهرو بالا

به نام خداوند جان آفرین  حکیم سخن در زبان آفرین

تیم جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان جهت شناسایی مناطق محروم استان هرمزگان سفری یک روزه به روستای کوه لهرو بالا از تئابع دهستان شمیل داشت و از نزدیک آن مردم آن منطقه دیدار و مشکلات آنها را شناسایی نمود.

هدف اصلی تیم اعزامی اجرای طرح اقتصاد مقاومتی جهت کاشت 100 اصله نهال انجیر کوهی برای منبع درآمد روستاییان بود که خوشبختانه با حمایت های صورت گرفته بودجه ی این طرح تامین و انشاالله با اعزام تیم جهادی دانشگاه هرمزگان در 1 بهمن ماه 1396 به این روستا فاز عملیاتی این طرح اقتصادی به اجرا در خواهد آمد.اما در این بین اقامت کوتاه ما در تنها ترین مدرسه روستا ما را متوجه  پار ه ای از مشکلات دانش آموزان کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

تنها جاده ای که این روستا را با دهستان شمیل مرتبط می کند جاده ای صعب العبور کوهستانی است که هر از چندگاهی به دلیل ریزش کوه مسدود و راه ارتباطی روستاییان را با ده قطع می نماید.فاصله زمانی این روستا تا دهستان پایین با خودرویی مناسب(دو دیفرانسیل) تقریبا در حذود 3 ساعت و نیم است.

 

تعداد 16 نفر از دانش آموز دبستانی این روستا که برای تحصیل در تنهاترین مدرسه روستا واقع در کوه لهرو بالا باید از اطراف(روستای پایین دست کوه لهرو پایین) به اینجا بیایند. با مشکلات عدیده ای در فصل سرما مواجه هستند این در حالی است که شرایط  آب و هوایی سرد و کوهسنانی منطقه این مشکلات را دو چندان می نماید.(کد ثبتی وزارت آموزش و پرورش دبستان کوه لهرو :68150803)

دانش آموزان دبستان کوه لهرو بالا

 

وقتی پای حرفهای تنها معلم این روستا آقای نقی بی نیا  که امسال به روستا منتقل شده نشستیم تازه متوجه مشکلات بچه های مدرسه در فصل زمستان شدیم. از زبان آقای نقی بی نیا :((هر ساله در فصل سرما تعدادی از بچه ها به علت بیماری آنفولانزا تا چند هفته قادر به اومدن مدرسه نیستند. مثلا چند روز پیش دو نفر از بچه ها یی رو که آنفولانرا داشتند را خودم با موتور سیکلت از روستا اوردم ده و بعذش هم بردمشون بیمارستان میناب بستری شدن.))

صف نماز جماعت بچه ها در کلاس درس

بر خلاف تمام تلاش های بچه های گروه جهادی و همپچنین مسعول تیم جناب آقای امیر نظرپور برای تامین مبلغ سه میلیون و پانصد هزار تومان جهت تهیه لباس گرم و هچنین کفش مناسب نتیجه ای عاید ما نشد.

امید است تا با یاری خدا و دستان پر محبت شما زمستان امسال این بچه ها را زیباتر کنیم.