مشارکت در تولید اختراع خانه هوشمند اکوتک

برای اولین بار محصول خانه هوشمند بشکل All in one در ایران (بدست جوانان تحصیل کرده)اختراع شده و جهت بازاریابی و تولید انبوه و برسمیت شناخته شدن نیاز به حمایت هموطنان عزیز داریم تا بتونیم هم اشتغال زایی باشد و هم ایران را از محصولات هایتک از کشورهای خارجی بی نیاز کنیم.

هنوز هیچی

از 15,000,000 تومان

60 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

مشارکت در تولید اختراع خانه هوشمند اکوتک

طرح تولید دستگاه خانه هوشمند (BMS) اکوتک

مقدمه :

با بررسی و پژوهش بر روی نمونه های خارجی و ضعف های موجود در آن ها و مطابق با نیاز و سلیقه ی هموطنانمان سعی بر آن داشتیم تا دستگاهی در زمینه هوشمند سازی طراحی و تولید کنیم تا بتوانیم در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ، تا نهایت حد توان خویش در زمینه طراحی و تولید محصولات هایتک کشور را گامی رو به جلو پیش اندازیم.

برند اکوتک را ما خودمان انتخاب کردیم که از دو کلمه Eco و  Techتشکل شده که Eco مخفف economic به معنی اقتصادی و بصرفه و Tech مخفف Technology به معنی تکنولوژی می باشد.

توضیحات فنی :

دستگاه خانه هوشمند اکوتک

 • نیازی به زیر ساخت ندارد (یعنی مشتری بعد از اتمام کار نیز میتواند نسبت به هوشمند سازی خانه یا محل کار خود ادام کند)
 • نیازی به اینترنت پر سرعت ADSL در خانه ندارد (ارتباط با اینترنت از طریق سیم کارت (GPRS) بر قرار می شود که خواص دیگری پشت این کار نهفته می باشد).هم در خانه های نو ساخت که هنوز خط تلفن برای استفاده از سرویس ADSL ندارند مناسب است ، هم در صورت اتمام شارژ و ترافیک مشکلی در انتقال دیتا بوجود نمی آید ، هم در هنگام بروز خطا و اعلان خطر از سوی سنسورها علاوه بر اعلان پوش نوتیفیکیشن در اپ اندروید این قابلیت ایجاد می شود که برای 10 خط تماس گرفته و برای 10 خط مجزای دیگر پیامک ارسال کند
 • ارتباط با ماژول ها از طریق بی سیم (wifi) در فرکانس 2400 مگاهرتز تا 2525 مگاهرتز (15 کانال قابل انتخاب) بر قرار است و کابل کشی و زیر سازی را از بین خواهد برد.
 • یک سروری در نظر گرفته شده است که اطلاعات دستگاه کنترلر مرکزی هر 15 ثانیه یک بار بار آن SYNC می شود و اطلاعات جدید را ارسال و دریافت می کند.این سرور میتواند بر روی پروتکل HTTPS بارگزاری شود و غیر قابل نفوذ شود.
 • امنیت نرم افزار بگونه است که تمامی پسووردها به شکل کد وارد پایگاه داده می شود و حتی در صورت نفوذ اشخاص بیگانه بی سرور دسترسی به پسووردها غیر ممکن است.چون یه هیچ وجه این کد ها حتی برای ما بعنوان پشتیبان دستگاه ها deCode نمی شود.
 • در صورت مفقود شدن ، به سرقت رفتن و یا خاموش بودن گوشی تلفن همراه ، پورتالی در اختیار کاربران قرار دارد و دقیقا همان نرم افزار تحت اندروید را در تحت وب دارند و همه ی گزینه ها درآن نیز وجود دارد و پسوورد ورود به نرم افار را میتوانند درآنجا تغییر دهند.
 • دارای سیستم مانیتورینگ است . (اگر یک مشتری تعداد n دستگاه خریداری کند میتواند همزمان همه را کنترل کند)

 

ماژول های قابل اتصال و نحوه عملکرد آنها :

 1. کنترلر مرکزی و ماژول باغبان هوشمند اکوتک

کنترلر مرکزی ماژول باغبان هوشمند اکوتک وظیفه ی آبیاری  فضای سبز را بر عهده دارد.الکوریتم کارماژول باغبان هوشمند اکوتک به سه شکل است.

۱- حالت اتوماتیک

در این حالت رطوبت خاک سنجیده می شود ، اگر رطوبت خاک از حد مجاز کمتر شد ، به دستور ماژول باغبان هوشمند پمپ آب روشن می شود و آبیاری شروع بع فعالیت میکند تا زمانی که رطوبت خاک به حد مورد نظر برسد و گل و گیاهان موجود در فضای سبز دیگر نیازی به آبیاری نداشته باشند.

۲-حالت دستی

در این حالت هیچ چیزی از طرف ماژول باغبان هوشمند اکوتک مورد بررسی قرار نمی گیرد.این کاربر و مالک خانه است که تشخیص میدهد که گیاهان نیاز به آبیاری دارند.دستگاه با دستور کاربر شروع به کار میکند و با دستور کاربر از کار متوقف می شود.

۳-حالت برنامه ریزی شده

در این حالت کاربر میتواند بر اساس سناریویی که برای سایر قسمت های خانه هوشمند تعریف میکند ، ماژول باغبان هوشمند را نیز فعال کند ، بدین شل که برنامه ریزی کند در زمان های خاصی که از قبل مشخص شده آبیاری شروع شود و بعد از سپری شدن مدتی ، آبیاری متوقف شود.

 1. ماژول باکس امنیتی خانه هوشمند اکوتک

 ماژول باکس امنیتی هوشمند اکوتک از سنسور های امنیتی و حفاظتی تشکیل شده که بسیار کاربردی هستند

·         سنسور تشخیص و اعلام حرکت (دزدگیر)

·         سنسور تشخیص و اعلام دود (جهت آتش سوزی)

·         سنسور تشخیص و اعلام نور (جهت آتش سوزی)

·         سنسور تشخیص و اعلام گاز (نشت گاز اشتعال زا)

·         سنسور تشخیص و اعلام مقدار دمای هوا

·          سنسور تشخیص و اعلام میزان رطوبت هوا

ماژول باکس امنیتی خانه هوشمند اکوتک در صورت بروز خطر و تشخیص یکی از این موارد در اولین همگام سازی اطلاعات مورد نظر را از طریق بی سیم به کنترلر مرکزی ارسال میکند و در همان لحظه اطلاعات مورد نظر هم از طریق پیامک  به کاربر ارسال می شود ، هم با شماره های از قبل معرفی شده تماس میگیرم و هم از طریق پوش نوتیفیکیشن (پیام درون برنامه ای) به کاربر اعلام می شود و هم از آلارم موجود در خانه را فعال میکند و همسایه ها را از وجود خطرات موجود با خبر می سازد.

 1. ماژول باکس ریموت کنترل از راه دور هوشمند اکوتک

ماژول باکس ریموت کنترل از ره دور هوشمند اکوتک هر وسیله ای که با ریموت کنترل ، کنترل می شود را در خود در بر میگیرد.بعنوان مثال تلویزیون ، اسپلیت ، ماهواره ، دستگاه گیرنده دیجیتال ، درب پارکینگ ، پرده های برقی و … را میتوان از طریق این وسیله به نرم افزار گوشی تلفن هوشمند متصل کرد و هم از راه ور و هم در خانه همه با گوشی کنترل کرد و تغییر داد.ارتباط این مازول با کنترلر مرکزی خانه هوشمند از طریق بی سیم می باشد  و عملکرد آن از طریق سیستم IR می باشد.

 1. باکس آلارم (هشدار دهنده) هوشمند اکوتک

این ماژول فقط و فقط بعنوان یک وسیله ی هشدار دهنده مورد استفاده قرار میگیرد.ارتباط آن با کنترلر مرکزی خانه هوشمند از طرق بی سیم می باشد و صدای بسیار بلندی دارد.(از اسپیکر و آمپلی فایر در آن استفاده شده است)البته ناگفته نماند که صدای آن قابل تنظیم می باشد.هشدار دهنده هوشمند اکوتک با تنظیم کاربر در مواردی که کاربر مشخص میکند ، در صورت بروز خطر شروع به سروصدا میکند.ملودی آژیر از طرف کاربر قابل تغییر می باشد.جهت سرگرمی کاربر میتواند در ساعاتی که در خانه حضور دارد از طریق باکس هشدار دهنده موسیقی هم پخش کند.

 

نرم افزار خانه هوشمند اکوتک چه ویژگی هایی دارد :

علاوه بر آن خواصی که در بالا در بخش ماژول ها توضیح داده شد ، این دستگاه قابلیت تعریف سناریو را دارد ، بدین شکل که زمانی که کسی در منزل حضور ندارد میتواند یک شبیه سازی در خانه تعریف کند و یک سری امور بصورت اتواتیک در خانه صورت گیرد ، بعنوان مثال در ساعت مقرری چراغ ا روشن شود پردا کنار برود و در ساعتی دیگر چراغ ها خاموش شود و ...

هزینه تمام شده و قیمت مشخص شده برای مشتری :

اگر مشتری تمامی این امکانات را بخواهد و اصرار بر این داشته باشد که از محصولات و برندهای خارجی استفاده کند ، در کمترین حالت مجموعا 10000000 تومان باید هزینه کند ، در صورتیکه میتواند تمامی این خدمات را فقط با 3500000 تومان در خانه خود نصب کند.

تمامی مشارکت کنندگان و حمایت کنندگان در این پروژه بصورت رسمی سهام دار و شریک این پروژه می شوند و بعد از جذب منابع مالی به مقدار مکفی با آنها تماس گرفته خواهد شد و روال اداری طی خواهد شد.

با تشکر از شما عزیزان