همه با هم برای هم مهربانانه بباریم(طرح پخش مواد غذایی در محله‌های فقیر نشین)

همه با هم برای هم مهربانانه بباریم(طرح پخش مواد غذایی در محله‌های فقیر نشین)

قصد داریم همانند مولایمان علی(ع) بسته‌های آذوقه را شهر به شهر در میان نیازمندان توزیع کنیم، در نظر داریم که بسته‌های مواد غذایی شامل(برنج، روغن،لوبیا،ماکارونی و پنیر) را تهیه نماییم ودر محله‌های فقیر نشین استان اراک توزیع نمائیم.

775,045 تومان

از 4,000,000 تومان

30 روز

زمان باقی مانده

38 نفر

حامی پروژه

19%
19% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

تیم پروژه

سامان پوریحیائی

سامان پوریحیائی

سرپرست گروه حمایت از بیماران

همه با هم برای هم مهربانانه بباریم(طرح پخش مواد غذایی در محله‌های فقیر نشین)

ما کی هستیم؟

اینجانب سارا یزدانی و آقای سامان پوریحیائی به همراه عده‌ای از دوستان مدت یکسال است که گروه حمایت از بیماران را تشکیل داده‌ایم و هر ماه مبالغی را مطابق با موجودی صندوق - که با مشارکت های مردمی پر می شود - به بیماران نیازمند هدیه می‌کنیم. حال به عنوان طرح جدیدی که دو ماه آن را اجرا نمودیم، قصد داریم که همانند مولایمان علی علیه‌السلام، کوله‌های آذوقه را کوچه به کوچه و شهر به شهر در میان مستضعفان تقسیم کنیم. برای انجام این کار و کمک به خانواده‌های نیازمند به محبت‌های شما حامیان عزیز نیاز داریم تا انشاالله بتوانیم همه با هم قدمی برداریم وکوله بار آخرت را از عشق و دوستی مستضعفان پر کنیم.

 

روش کار چیست؟

 گروه حمایت از بیماران مناطق محروم را شناسایی کرده و با کسب  اطلاعات خانواده‌های نیازمند، درصدد کمک به آنها بر‌می‌آید، بدین ترتیب که این بسته‌های غذایی را در پشت درب خانه‌ها قرار داده و با زدن زنگ آنها را مطلع می‌نماید (به عبارتی دیگر شخص توزیع کننده گروه در مکانی دورتر می‌ایستد تا بسته مواد غذایی از پشت درب خانه توسط اون خانواده برداشته شده و به خانه بعدی برای تحویل بسته دوم می‌رود). با این روش، خانواده ها از منبع این هدایا آگاه نمی شوند و طبیعتاً کمتر خجل می شوند.

 

قبلاً چه کار کردیم؟

در زیر تصاویری از پخش بسته‌های مواد غذایی که شامل (روغن،پنیر، برنج ،عدس و تن ماهی) هستند و در دو ماه گذشته به کمک بچه‌های گروه حمایت از بیماران به 50 خانواده در محله‌های فقیر نشین استان اراک (چشم موشک) توزیع شد، را مشاهده می‌نمائید.

                                                              

هدف ما چیست؟

حال ما در نظر داریم که به کمک شما عزیزان بسته‌های مواد غذایی شامل(برنج، روغن ،ماکارونی ،لوبیا و پنیر) را تهیه نماییم ودر محله‌های فقیرنشین استان اراک(چشم موشک ،باخلج و فوتبال) در بین حدود 100 خانوار توزیع نمائیم تا انشاالله به گرسنگی کودکان و خانواده‌های نیازمندان کمک کوچکی کرده باشیم. با یک برآورد اولیه و همچنین فیش‌های دو ماه قبل هزینه‌ای بالغ بر 4 میلیون تومان نیاز داریم.

فیش‌های خریداری شده جهت بسته‌های مواد غذایی و همچنین مستندات و عکس‌های توزیع بسته‌های غذایی را بعد از انجام پروژه در سایت دونیت قرار می‌دهیم تا همه‌ی حامیان عزیز مطمئن باشند که کمک‌های بزرگشان در این راه صرف شده است و گروه هیچگونه منفعتی نخواهد برد.حمایت از این طرح به منزله حمایت از مردم کشور می‌باشد و با این کار باعث می‌شویم که خیلی از هموطنان عزیزمان شب را گرسنه سر بر بالش نگذارند.

 

تحلیل دقیق از هزینه‌های پروژه برای 100 خانواده

#

اقلام

قیمت واحد

قیمت با تقریب 5٪ (تومان)

1

برنج

50 بسته
(هر بسته 45000 تومان)

2300000 تومان

2

روغن

4500 تومان

450000 تومان

3

ماکارونی (بسته 1000 گرمی)

4000 تومان

400000 تومان

4

لوبیا

5000 تومان

500000 تومان

5

پنیر

3700 تومان

370000 تومان

جمع کل 

4020000 تومان

 لازم به ذکر است که برای هر خانوار 5 کیلو برنج و حدود یک کیلولوبیا در نظر گرفتیم.

 توضیح اینکه قصد داشتیم که مرغ هم به اقلام بالا اضافه نمائیم، منتهی هزینه کل برابر با 5 میلیون تومان خواهد شد (مرغ حدود یک کیلو برای هر خانواده). در صورتی که مبلغ تامین شده بیش از 4 میلیون تومان مورد نیاز بود، مرغ را هم به این بسته ها اضافه خواهیم کرد.