ایجادکسب و کار پایدار زنان روستایی

ایجادکسب و کار پایدار زنان روستایی

پروژه کسب و کارزنان روستایی با هدف ایجاد اشتغال برای زنان روستاها و نیز رساندن محصولات تازه از مزرعه به دست مصرف کننده است. این پروژه نزدیک به یکسال از راه اندازی آن می گذرد .به دلیل پراکندگی خانه های روستایی به یک سه چرخه نیاز دارم.

افزودن به علاقه مندی ها

185,000 تومان

از 4,000,000 تومان

1 ماه و 18 روز

زمان باقی مانده

8 نفر

حامی پروژه

5%
5% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، مبلغ پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

ایجادکسب و کار پایدار زنان روستایی

زنان در روستاها محور اصلی تامین کننده درآمد و اقتصاد خانواده هستند و نقش مهمی در حفظ و گسترش  چرخه کشاورزی و دامداری در روستا دارند. اما امکان دسترسی به بازار و کسب درآمد را ندارند، بیشتر محصولات آنها از طریق دلالان و با قیمت کم به فروش می رسد یا به دلیل نرسیدن به موقع به دست مصرف کننده بخش زیادی از آن قابلیت مصرف خود را ازدست داده و در نتیجه دور ریخته می شود. از سوی دیگر محصولات سالم و تازه روستا به دلیل دست به دست شدن بین چند دلال امکان اینکه سالم و تازه به دست مصرف کننده برسد کمتر است.

 

هدف کافه مزرعه ایجاد اشتغال پایدار برای زنان روستایی، معرفی و تسهیل عرضه محصولات روستایی سالم از مزرعه به مصرف کننده از طریق وب سایت، تلگرام و اینستاگرام و نیز با استفاده از بسته بندی متفاوت و سازگار با محیط زیست و بهداشتی است. کافه مزرعه فرصتی برای خرید محصولات تازه روستایی بدون نیاز به بررسی زیاد و تحقیق و تجربه آسان یک خرید سالم را فراهم می کند.

 

متولی  و ایده پرداز پروژه خودم هستم. من ساکن روستا و یکی از تولیدکنندگان هستم. سالهاست که عضو هیات مدیره یک تشکل محیط زیستی می باشم و در حوزه اشتغال زنان فعالیت داشته ام. در حال حاضر یک گروه تلگرامی و اینستاگرام راه اندازی نموده ام و در تلاش برای راه اندازی یک وب سایت نیز می باشم. حدود 10 زن روستایی در پروژه فعالیت می کنند و مشغول عرضه محصولات هستم.

 

طرح کسب و کار و  هزینه و در آمد پروژه نیز مشخص شده است. از مشکلات من در پروژه نداشتن وسیله حمل و نقل برای دریافت محصولات از زنان روستایی روستاهای هدف پروژه و رساندن آن به دست مصرف کننده است. از این رو برای رفع این چالش نیاز به یک سه چرخه به ارزش حدود 3000000 تومان دارم.

 

این پروژه یک مدل کسب و کار می باشد و هدفم کسب درآمد برای زنان روستا و نیز  برای خودم در آینده می باشد.

 

پیام کافه مزرعه به مصرف کنندگان خود، با خرید از کافه مزرعه هم مسولیت اجتماعی خود را در اشتغال زنان انجام داده و هم متمایز باشید و سالمتر بمانید. در صورت مشارکت حامیان لگوی آنها زیر محصولات درج خواهد شد و نیز بخشی از مسولیت اجتماعی آنها محسوب خواهد شد.

2 گزارش برای این پروژه درج شده است.

شرح فعالیت

2018-09-16 17:36:25

برای گسترش همکاری زنان روستا و افزودن حلقه مشارکت زنان3روز قبل با کمک یکی از دوستانم به روستاها رفتم و باخانمها برای مشارکت در کار صحبت کردم

اضافه شدن 2 خانم به پروژه و فروش عمده محصولات محلی

2018-08-21 17:22:39
در ماه مرداد سفارش خوبی داشتیم و تونستیم باکمک خامهمای روستا تا جایی که امکان داشت محصولات رو تهیه و برای مشتری ارسال کنیم. مهمترین چیزی که کار را برایم دشوار میکرد حمل و نقل بود چون خود نیزساکن روستا هستم و باید میرفتم به روستاهای مختلف و محصولات را دریافت میکردم و این برایم سخت بود.
 • (حمایت میهمان)

  (حمایت میهمان)

  تا الان 114 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • محی سَنیسِل

  محی سَنیسِل

  تا الان 62 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • (حمایت میهمان)

  (حمایت میهمان)

  تا الان 115 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • صفورا یوسف زاده (حمایت میهمان)

  صفورا یوسف زاده (حمایت میهمان)

  تا الان 2 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • مهناز محمدی (حمایت میهمان)

  مهناز محمدی (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • هلدا (حمایت میهمان)

  هلدا (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده