مشارکت در طرح نوسازی مسجد امام حسین (ع) میشان علیاء

مشارکت در طرح نوسازی مسجد امام حسین (ع) میشان علیاء

مسجدامام حسین (ع) واقع در روستای میشان در حال تجدید بنا میباشد که تاکنون مقداری از عملیات ساختمان آن با کمکهای اهالی پیش رفته ولی بخاطر نبود امکانات و بودجه ساخت آن مشکل و تاخیر روبرو است ...

هنوز هیچی

از 12,000,000 تومان

20 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

مشارکت در طرح نوسازی مسجد امام حسین (ع) میشان علیاء

انما یعمر مساجد الله من امن بالله و الیوم الاخر و اقام الصلوه و اتی الزکوه و لم یخش الا الله    ( توبه 18 )

تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس                                ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

مسجد جایگاه انسان های پاک نهاد و نیکوسرشت است، مسجد پایگاه عابدان، عارفان، پرهیزگاران و رستگاران است. مسجد محل عبادت و مناجات و راز و نیاز با وجود ذی جود است. مسجد مرکز تهذیب نفس و تنویر قلب و تزکیه ی روح است. مسجد بهترین مکان جهت تعلیم و تربیت معنوی هر انسان است و به گونه ای است که ذات اقدس برای این مکان مقدس، تقدس خاصی قایل شده است.

روستای میشان علیاء از توابع بخش ماهور میلاتی - شهرستان نورآباد ممسنی دارای 150 نفر خانوار و جمعیتی بالغ بر 750 نفر در 240کیلو متری استان فارس شهرستان ممسنی - بخش ماهور میلاتی واقع شده است . (برای مشاهده روی نقشه کلیک فرمایید)

در سال 1332 ه.ش مرحوم مغفور حضرت آیت الله العظمی سید فخرالدین موسوی گمارونی مسجدی به نام امام حسین (ع) در این روستا بنا نهاد که بعد از گذشت 63 سال از عمر مسجد و با توجه به فرسودگی نما داخلی و بیرونی آن نیاز به تعمیر و مرمت این بنای یاد بود بیش از پیش احساس شد .

لازم به ذکر است طی سالیان گذشته سقف این بنا مرمت و تعمیر گردید و هم اکنون با مساعدت نقدی و غیر نقدی خیرین نیکوکار و مردم روستا دیوارهای داخلی و نمای جلوی این مکان فرهنگی و مذهبی درحال تعمیر و مرمت است که تقذیبا تا اینجا پروژه پیشرفت داشته است لازم به ذکر است دیوارهای داخلی این بنا برای جلوگیری از تخریب سرامیک و سیمان کاری شده است و همچنین دیوار های داخلی باید با لایه ای از (کنتکس) پوشانده شود.

مبالغ جمع آوری شده صرف تعمیر و مرمت مسجد شده و سعی برآن است از لحاظ فرهنگی دو واحد کتابخانه ویژه آقایان و بانوان در نظر گرفته شود تا همه افراد با گروه های سنی مختلف از کتاب هایی با زمینه دینی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی بهره مند گردند ، با توجه به هزینه بر بودن پروژه مبنی بر توسعه فضای این مسجد دست نیاز و کمک خیرین در این امر مهم راهگشای ما جوانان مذهبی و عاشقان امامان و ولایتمداران خواهد بود. علاوه بر توسعه فضای داخلی مسجد فضای بیرونی آن نیز توسعه و مرمت گردد و یک فضایی تحت عنوان حسینیه و محوطه ای جدای از مسجد برای آقایان و بانوانی که عذر شرعی دارند لحاظ شود تا از ماههای رمضان و محرم و صفر و مراسم های مذهبی و ختم و سایر فعالیتهای سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی بهره مند گردد.

ان شاء الله

 

سجاد خوش بخت 09178221715

حمیدرضا کاویانی 09214549708

 

تصاویری از پروژه ...

ما هم متعهد می شویم که پس از تامین مبلغ پروژه، از تمامی مراحل پروژه، گزارش های کاملی برای شما ارسال کنیم