زیر پوست لینوکس چه می‌گذرد

زیر پوست لینوکس چه می‌گذرد

ما در این پروژه قصد داریم، لینوکس، این سیستم قدرتمند که تمامی ما به نحوی، آگاهانه یا غیرآگاهانه از آن بهره می‌بریم را به زبانی ساده برای‌تان تشریح کنیم.

هنوز هیچی

از 4,000,000 تومان

90 روز

زمان باقی مانده

0 نفر

حامی پروژه

0%
0% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

تیم پروژه

shahin Azad

shahin Azad

مدیر

زیر پوست لینوکس چه می‌گذرد

مقاله کمی طولانیه و به همین خاطر بخش‌بندیش کردیم. اگه فرصت یا حوصله‌ش رو ندارید، یه راست برید سراغ بخش معرفی پروژه.

 

معرفی عوامل پروژه

من ایمان امینی هستم و با دوستم شاهین آزاد مدیران پروژه‌ای هستیم که در ادامه براتون خواهم گفت.

معرفی

از اونجایی که شاهین، آزاد هست، فامیلش رو می‌گم، علاقه‌ی شدیدی هم به دنیای نرم‌افزارهای آزاد داره. شاهین برنامه‌نویسی رو به چند زبون مختلف بلده و با سیستم‌عامل‌های لینوکسی آشنایی خوبی داره. در ضمن زمانی از بهترین نویسنده‌های مقاله توی لینوکس‌ریویو هم بود.

و من، ایمان امینی، نویسنده‌ی کتاب آرچ‌بوک هستم. چند نسخه از کتاب لینوکس مینت رو هم ترجمه کردم و می‌تونید از روی خود سایت لینوکس مینت دانلودشون کنید. البته اشتباه نشه، دوستان زیادی توی به ثمر رسیدن کارهای قبلی به من کمک کردند. خودِ خودمم تنهای تنها نبودم که.

من و شاهین بیشتر از یک دهه‌ست که کاربرهای... هوووم، حالا نه حرفه‌ای، که تقریبا میشه گفت پاور یوزر لینوکس هستیم.

چند سال پیش ما دو تا، مقاله‌های فنی و بررسی‌های مختلفی از نرم‌افزارهای آزاد روی لینوکس‌ریویو منتشر می‌کردیم. امیدوارم اگه کاربر قدیمی لینوکس هستید، لینوکس‌ریویو هم جایی توی خاطراتتون داشته باشه. نقطه عطف ما، توی لینوکس‌ریویو، مصاحبه با ریچارد استالمن بزرگ بود.

شاهین چند وقت پیش به من پیشنهاد داد که سایت لینوکس جرنی (LinuxJourney.com) را ترجمه کنیم. منم استقبال کردم. با اینکه داشتم برنامه‌نویسی یاد می‌گرفتم، اون موضوع رو فعلا یه لنگه پا توی هوا نگه داشتم و با هم چسبیدیم به لینوکس جرنی.

 

معرفی پروژه

لینوکس جرنی

لینوکس جرنی شما رو به یه سفر به دنیای لینوکس دعوت می‌کنه. اگه تازه‌کارید، بهتر با لینوکس آشنا می‌شید و مطمئن‌تر شروع می‌کنید و اگه قبلا از لینوکس استفاده کردید یا حتی الان دارید استفاده می‌کنید، بهتر می‌فهمید که زیر کاپوت این ماشین عظیم دقیقا چه خبره. یه سایت پر از اطلاعات مفید و به درد بخور که راه لینوکسی شدن را به خوبی بهتون نشون میده.

خود لینوکس جرنی واقعا کامل و خوبه ولی کار ما، فقط ترجمه مقاله نیست و قراره که بعد از کامل شدن فاز اول، که ترجمه‌ی تخصصی به علاوه یکم اضافه‌جات(!) هست، اطلاعات رو خیلی کامل‌تر کنیم. یه مجموعه سند کامل که سال‌های سال به کار جامعه‌ی آزاد بیاد. البته شروع فاز دوم رو تضمین نمی‌کنیم چون به هر حال ما دو تا هم کار و زندگی داریم و این کار سبُکی نیست ولی تلاشمون رو می‌کنیم. شاید در اون خصوص و در صورت موفقیت این پروژه کراودفاندینگ، یه پروژه کراودفاندینگ دیگه برای اون در راه باشه.

 

شفافیت در انجام پروژه

می‌دونیم که شما حق دارید که بدونید پروژه‌ای که ازش حمایت می‌کنید چطور پیش میره و ما توی این زمینه کاملا باز و شفاف عمل می‌کنیم. به سایت LinuxJourney.ir برید و مخزن ما روی گیت‌هاب رو دنبال کنید. اونجا می‌تونید هر قدمی که ما برمی‌داریم رو ببینید. مثلا تا حالا بیشتر از هفت هزار خط کد به پروژه اضافه کردیم که در بیشتر این موارد هر خطی مساوی‌ست با یک پاراگراف کامل از ترجمه. واقعا اولین بار که درخواست را فرستادم فکرش رو نمی‌کردم این همه پیش رفتیم.

 

چرا حمایت از ما

ما تا یه جاهایی پیش رفتیم و تصمیم گرفتیم که ببینیم آیا اون بیرون کسایی هستند که به ما کمک کنند. حقیقتش اگه شما به ما کمک کنید و به پروژه چه به صورت مادی چه معنوی هدیه بدید، ما این کار رو تا پایان فاز اول ادامه می‌دیم. کما اینکه تا همین الان کلی از مقاله‌ها رو ترجمه کردیم و پول ریکوئست هم برای سایت لینوکس جرنی دادیم تا زبان فارسی رو اضافه کنه. ولی اگه حمایت نکنید چی؟ خب بازم ادامه می‌دیم چون ما به دنیای آزاد بدهکاریم. ولی با این حال به یاد داشته باشید که حمایت شما حکم بنزینی رو داره که این ماشین رو تا انتهای راهش همراهی می‌کنه، پس برای ما و پروژه خیلی مهم و سرنوشت‌سازه.

حمایت از پروژه

حالا اومدیم و شما حمایت کردید و پول جور شد. این چهار میلیون کجا می‌ره. البته امیدوارم که بیشتر از این حرف‌ها پروژه دریافت کنه. به هر حال جواب سوال ساده‌ست؛ من و شاهین کلی از وقتمون رو روی این کار گذاشتیم و خواهیم گذاشت و طبیعتاً توی این مدت خیلی از پروژه هایی که می تونست برامون در آمد داشته باشه رو رد کردیم، اصلاً همه این ها به کنار؛ فک کنم کل این پول بشه نوشابه انرژی‌زا که خستگی و کار این مدت رو جبران کنه. البته کمیسیون سایت دونیت هم هست. ای بابا، جواب اونقدرها هم ساده نبود.

ولی تهش من و شاهین قراره که این پول رو صرف یه پروژه‌ی بزرگتر کنیم که البته ربطی به دنیای آزاد نداره و شخصی هست ولی کلی به محتوای سطح وب کمک می‌کنه. اگه پروژه شکست بخوره که خب به قول سید توی عصر یخبندان، بدبخت شدیم رفت. اگه هم نخوره و به سوددهی برسه، من و شاهین به عنوان عشاق دنیای آزاد، مطمئنا خبرهای بیشتری رو براتون خواهیم داشت. حداقل امیدوارم.

 

چطور حمایت کنم؟

حمایت مادی: چون اینجا توی 2nate.com هستید احتمالاً می‌دونید چطور حمایت کنید، یه بسته‌ی هدیه، بسته به مقداری که می‌خواین کمک کنین رو از ستون سمت چپ همین متن انتخاب کنید و تمام.

حمایت معنوی: این نوع حمایت هم خیلی خیلی مهمه. می‌تونید برید و پروژه‌ی ما رو به دوستاتون معرفی کنید. نمی‌دونم توی فیس‌بوک یا هر شبکه‌های اجتماعی. اینجوری خیلی ممنونتونم میشیم.

کمک برای طراحی لوگو هم می‌تواند جزو حمایت‌های فراموش‌نشدنی شما به حساب بیاید. اگر طراح هستید و قصد کمک به ما را دارید برای LinuxJourney.ir یک لوگو طراحی و به آدرس ایمیل مدیر پروژه ارسال کنید.

سعی می‌کنیم در صورت امکان، نامی از دوستانی که به پروژه کمک می‌کنند، در یک صفحه روی سایت LinuxJourney.ir قرار بدیم. برای تماس با ما از سایت LinuxJourney.ir  استفاده کنید.

 

امیدوارم با حمایت‌های شما، درود دیگه‌ای هم در کار باشه، ولی علی‌الحساب، بدرود.

بسته حمایت ده هزار تومانی

مبلغ 10,000 تومان

0

حامی

هرچند نمی‌توانیم هدیه‌ای درخور را برای‌تان ارسال کنیم، ولی صمیمانه از بذل توجه‌تان سپاسگزاریم. مطمئنا هدیه شما، کمک بزرگی به جامعه آزاد خواهد بود.

بسته حمایت صد هزار تومانی

مبلغ 100,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 20 از 20 مانده

هدیه‌ی شما برای ما کمک بزرگی در پیشبرد پروژه است و به رسم یادبود، برای‌تان یک پیکسل با طرح پروژه ارسال خواهیم کرد.


ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

بسته حمایت دویست هزار تومانی

مبلغ 200,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 20 از 20 مانده

به پاس قدردانی از هدیه‌ی ارزشمند شما، برای‌تان یک ماگ زیبا با طرح وب‌سایت مورد اشاره ارسال خواهیم کرد. بی‌نهایت قدردان حمایتتان هستیم.


ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی

بسته حمایت یک میلیون تومانی

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 4 از 4 مانده

اینکه تا این مقدار به پروژه لطف دارید، برای ما، مایه‌ی افتخار است. ما شما را به عنوان اسپانسر پروژه در وب‌سایت فارسی LinuxJourney.ir معرفی، و یک تی‌شرت به رسم یادبود از ما دریافت خواهید کرد.


ارسال میشود هزینه ارسال: مجانی