افتتاح سامانه کتاب خوانی آنلاین با مکانیزم ترغیب به مطالعه

افتتاح سامانه کتاب خوانی آنلاین با مکانیزم ترغیب به مطالعه

این سامانه به هدف ارتقای فرهنگ و دانش مردم از طریق کتاب خوانی با شیوه ای جدید و مدرن جهت افزایش میل و رغبت کاربران جهت مطالعه کتاب راه اندازی خواهد شد. (برای کسب اطلاع بیشتر لطفا توضیحات را مطالعه فرمایید)

326,000 تومان

از 6,000,000 تومان

45 روز

زمان باقی مانده

5 نفر

حامی پروژه

5%
5% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

افتتاح سامانه کتاب خوانی آنلاین با مکانیزم ترغیب به مطالعه

(سخن دوستانه : برای این که سرتون رو درد نیاریم خیلی خلاصه و مفیدمطالب رو خدمتتون عرض کردیم)

 

طبق آمار های دریافت شده از منابع خبری معتبر، سرانه مطالعه (میانگین مدت زمان مطالعه یک نفر در یک شبانه‌روز) در ایران فقط حدود 13 دقیقه در روز می باشد(مشاهده منبع خبر). بهبود و افزایش این آمار غم انگیز نسبت به کشور های پیشرفته و صنعتی دنیا اولین جرقه برای طراحی سامانه ای جهت افزایش سرانه کتب خوانی در ایران بود.

 

 

این سامانه برای اولین بار در ایران (با ویژگی های منحصر به فرد خود) تحت دو پلتفرم وب و اندروید راه اندازی خواهد شد. طرح ریزی اولیه این سامانه از اواخر سال 1394 استارت خورده است که هم اکنون فاز طراحی، تبیین اهداف، برنامه ریزی کارکرد و مبانی کنترل پروژه با موفقیت به پایان رسیده و پروژه وارد فاز عملی و اجرا شده است.

 

نحوه کار این سامانه :

 

کاربران با مراجعه به این سامانه می توانند لیستی از مسابقات را مشاهده نمایند. منیع هر مسابقه یک یا چند کتاب می باشد که کاربران می بایست ابتدا آن کتاب را به دقت مطالعه نمایند سپس در مسابقه مربوط به آن کتاب شرکت کنند و به سوالات پاسخ دهند. به برندگان هر مسابقه نیز جوایز نفیس اعطا می شود. شرکت در مسابقاتی که چند هزار نفر در آن حضور دارند ضمن تقویت روحیه جمع گرایانه، انگیزه و رقبت کاربران برای مطالعه کتاب و ارتقای دانش نیز چندین و چند برابر خواهد شد!

 

پس از ساعت ها فکر و بحث درباره نام این سامانه، بالاخره به نام «گنج آزمون» رسیدیم. مفهوم کلمه گنج دو معنی دارد یکی همان گنج مادی (که همان جایزه ای است به برندگان اختصاص خواهد یافت) و دیگری گنج معنوی (که همان کتاب و ارتقای دانش است). کلمه آزمون هم اشاره به مسابقه دارد.

 

 

ویژگی های منحصر به فرد سامانه گنج آزمون :

 

علاوه بر ارتقای فرهنگ و دانش از طریق مطالعه کتاب، سامانه گنج آزمون دارای ویژگی های منحصر به فردی است که از همه نظر آن را متمیاز می کند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از :

 

1- مجهز به سیستم ترغیب کاربران به مطالعه : با اندکی جستجو چندین سایت و نرم افزار پیدا خواهید کرد که گنجینه ای غنی از کتب و مقالات ایرانی و خارجی برای کاربران فراهم نموده اند. تمامی این سامانه ها در قالب یک فروشگاه اینترنتی کتاب فعالیت میکنند اما هدف ما در گنج آزمون ترغیب هرچه بیشتر کاربران به مطالعه می باشد. لذا با برگزاری مسابقات (که منابع آن ها کتب ارزشمند هستند) به نفرات برتر جوایز نفیس نقدی هدیه داده می شود. بنابراین اعطای این گونه جوایز انگیزه و رقبت کاربران برای مطالعه کتاب را صد چندان خواهد کرد.

 

2- اعطای جوایر به شایسته ترین افراد : جوایز به کاربرانی اعطا می شود که بیشترین تعداد پاسخ صحیح به سوالات هر مسابقه را داده باشند. لذا جوایز به کسانی تعلق میگیرد که کتاب ها را تا آخر و به دقت مطالعه کرده باشند. همچنین به پاس تقدیر از کسانی که در مسابقات شرکت و کتاب ها را مطالعه می کنند، جوایزی نفیس به قید قرعه اعطا می شود.

 

3- حمایت مادی و معنوی  از ناشران و نویسندگان برای چاپ کتاب خود : سامانه گنج آزمون برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی، بخشی از درآمد خود را برای حمایت از نویسندکانی که به دلیل مشکل مالی نمی توانند کتاب های خود را چاپ کنند اختصاص خواهد داد. بدین ترتیب که نویسندگان با مذاکره با تیم گنج آزمون می توانند از وام های بدون بهره و بعضا بلاعوض برای چاپ کتاب خود بهره مند شوند.

 

4- اختصاص بخشی دیگر از درآمد جهت خیریه ها : بخشی دیگر از درآمد سامانه گنج آزمون صرف انجام امور خیر و حمایت از خیریه های سراسر کشور خواهد شد. همچنین بعد از راه اندازی این سامانه، از پروژه های خیریه وب سایت دونیت نیز حمایت به عمل خواهد آمد.

 

 

 

اما درآمد گنج آزمون از چه راهی می باشد؟

 

اکثر درآمد گنج آزمون از طریق عقد قرارداد با ناشرین می باشد که میخواهند کتب آن ها به عنوان منابع مسابقات ثبت شود. البته گنج آزمون پس از بررسی و آنالیز محتوا، در صورتی که کتاب مورد نظر نمره قبولی را کسب کند در گنج آزمون قرار خواهد گرفت.

 

هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی سامانه گنج آزمون :

 

بخشی از هزینه های این سامانه از طریق هزینه های شخصی تیم گنج آزمون تامین شده است. اما برای تکمیل بودجه راه اندازی کامل گنج آزمون نیازمند حمایت شما در زمینه های زیر هستیم:

 

  • هزینه طراحی سایت : 2 میلیون تومان
  • هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید : 1 میلیون تومان
  • هزینه تبلیغات و جذب مخاطب : 2 میلیون تومان
  • هزینه سرور (هاست) : 1 میلیون تومان

 

 

این هزینه ها حداقل هزینه برای راه اندازی اولیه سامانه گنج آزمون می باشد که امیدواریم با کمک شما بتوانیم گامی بزرگ در ارتقای هرچه بیشتر فرهنگ و دانش کشور عزیزمان برداریم.

حمایت پایه

مبلغ 50,000 تومان

1

حامی

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی پروژه

حمایت برنزی

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 3 از 3 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + واریز ماهانه 5 درصد از سود خالص سامانه به حساب شما به مدت 6 ماه

حمایت نقره ای

مبلغ 2,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + واریز ماهانه 10 درصد از سود خالص سامانه به حساب شما به مدت 6 ماه

حمایت طلایی

مبلغ 5,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + واریز ماهانه 15 درصد از سود خالص سامانه به حساب شما به مدت 6 ماه

حمایت برنزی ناشرین

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 3 از 3 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + قرار دادن یک کتاب شما به عنوان منبع مسابقه

حمایت نقره ای ناشرین

مبلغ 2,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + قرار دادن سه کتاب شما به عنوان منبع مسابقات

حمایت طلایی ناشرین

مبلغ 5,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + قرار دادن ده کتاب شما به عنوان منبع مسابقات