افتتاح سامانه کتاب خوانی آنلاین با مکانیزم ترغیب به مطالعه

افتتاح سامانه کتاب خوانی آنلاین با مکانیزم ترغیب به مطالعه

این سامانه به هدف ارتقای فرهنگ و دانش مردم از طریق کتاب خوانی با شیوه ای جدید و مدرن جهت افزایش میل و رغبت کاربران جهت مطالعه کتاب راه اندازی خواهد شد. (برای کسب اطلاع بیشتر لطفا توضیحات را مطالعه فرمایید)

افزودن به علاقه مندی ها

326,000 تومان

از 6,000,000 تومان

موفق نشد! :(

5 نفر

حامی پروژه

5%
5% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، مبلغ پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

افتتاح سامانه کتاب خوانی آنلاین با مکانیزم ترغیب به مطالعه

(سخن دوستانه : برای این که سرتون رو درد نیاریم خیلی خلاصه و مفیدمطالب رو خدمتتون عرض کردیم)

 

طبق آمار های دریافت شده از منابع خبری معتبر، سرانه مطالعه (میانگین مدت زمان مطالعه یک نفر در یک شبانه‌روز) در ایران فقط حدود 13 دقیقه در روز می باشد(مشاهده منبع خبر). بهبود و افزایش این آمار غم انگیز نسبت به کشور های پیشرفته و صنعتی دنیا اولین جرقه برای طراحی سامانه ای جهت افزایش سرانه کتب خوانی در ایران بود.

 

 

این سامانه برای اولین بار در ایران (با ویژگی های منحصر به فرد خود) تحت دو پلتفرم وب و اندروید راه اندازی خواهد شد. طرح ریزی اولیه این سامانه از اواخر سال 1394 استارت خورده است که هم اکنون فاز طراحی، تبیین اهداف، برنامه ریزی کارکرد و مبانی کنترل پروژه با موفقیت به پایان رسیده و پروژه وارد فاز عملی و اجرا شده است.

 

نحوه کار این سامانه :

 

کاربران با مراجعه به این سامانه می توانند لیستی از مسابقات را مشاهده نمایند. منیع هر مسابقه یک یا چند کتاب می باشد که کاربران می بایست ابتدا آن کتاب را به دقت مطالعه نمایند سپس در مسابقه مربوط به آن کتاب شرکت کنند و به سوالات پاسخ دهند. به برندگان هر مسابقه نیز جوایز نفیس اعطا می شود. شرکت در مسابقاتی که چند هزار نفر در آن حضور دارند ضمن تقویت روحیه جمع گرایانه، انگیزه و رقبت کاربران برای مطالعه کتاب و ارتقای دانش نیز چندین و چند برابر خواهد شد!

 

پس از ساعت ها فکر و بحث درباره نام این سامانه، بالاخره به نام «گنج آزمون» رسیدیم. مفهوم کلمه گنج دو معنی دارد یکی همان گنج مادی (که همان جایزه ای است به برندگان اختصاص خواهد یافت) و دیگری گنج معنوی (که همان کتاب و ارتقای دانش است). کلمه آزمون هم اشاره به مسابقه دارد.

 

 

ویژگی های منحصر به فرد سامانه گنج آزمون :

 

علاوه بر ارتقای فرهنگ و دانش از طریق مطالعه کتاب، سامانه گنج آزمون دارای ویژگی های منحصر به فردی است که از همه نظر آن را متمیاز می کند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از :

 

1- مجهز به سیستم ترغیب کاربران به مطالعه : با اندکی جستجو چندین سایت و نرم افزار پیدا خواهید کرد که گنجینه ای غنی از کتب و مقالات ایرانی و خارجی برای کاربران فراهم نموده اند. تمامی این سامانه ها در قالب یک فروشگاه اینترنتی کتاب فعالیت میکنند اما هدف ما در گنج آزمون ترغیب هرچه بیشتر کاربران به مطالعه می باشد. لذا با برگزاری مسابقات (که منابع آن ها کتب ارزشمند هستند) به نفرات برتر جوایز نفیس نقدی هدیه داده می شود. بنابراین اعطای این گونه جوایز انگیزه و رقبت کاربران برای مطالعه کتاب را صد چندان خواهد کرد.

 

2- اعطای جوایر به شایسته ترین افراد : جوایز به کاربرانی اعطا می شود که بیشترین تعداد پاسخ صحیح به سوالات هر مسابقه را داده باشند. لذا جوایز به کسانی تعلق میگیرد که کتاب ها را تا آخر و به دقت مطالعه کرده باشند. همچنین به پاس تقدیر از کسانی که در مسابقات شرکت و کتاب ها را مطالعه می کنند، جوایزی نفیس به قید قرعه اعطا می شود.

 

3- حمایت مادی و معنوی  از ناشران و نویسندگان برای چاپ کتاب خود : سامانه گنج آزمون برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی، بخشی از درآمد خود را برای حمایت از نویسندکانی که به دلیل مشکل مالی نمی توانند کتاب های خود را چاپ کنند اختصاص خواهد داد. بدین ترتیب که نویسندگان با مذاکره با تیم گنج آزمون می توانند از وام های بدون بهره و بعضا بلاعوض برای چاپ کتاب خود بهره مند شوند.

 

4- اختصاص بخشی دیگر از درآمد جهت خیریه ها : بخشی دیگر از درآمد سامانه گنج آزمون صرف انجام امور خیر و حمایت از خیریه های سراسر کشور خواهد شد. همچنین بعد از راه اندازی این سامانه، از پروژه های خیریه وب سایت دونیت نیز حمایت به عمل خواهد آمد.

 

 

 

اما درآمد گنج آزمون از چه راهی می باشد؟

 

اکثر درآمد گنج آزمون از طریق عقد قرارداد با ناشرین می باشد که میخواهند کتب آن ها به عنوان منابع مسابقات ثبت شود. البته گنج آزمون پس از بررسی و آنالیز محتوا، در صورتی که کتاب مورد نظر نمره قبولی را کسب کند در گنج آزمون قرار خواهد گرفت.

 

هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی سامانه گنج آزمون :

 

بخشی از هزینه های این سامانه از طریق هزینه های شخصی تیم گنج آزمون تامین شده است. اما برای تکمیل بودجه راه اندازی کامل گنج آزمون نیازمند حمایت شما در زمینه های زیر هستیم:

 

 • هزینه طراحی سایت : 2 میلیون تومان
 • هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید : 1 میلیون تومان
 • هزینه تبلیغات و جذب مخاطب : 2 میلیون تومان
 • هزینه سرور (هاست) : 1 میلیون تومان

 

 

این هزینه ها حداقل هزینه برای راه اندازی اولیه سامانه گنج آزمون می باشد که امیدواریم با کمک شما بتوانیم گامی بزرگ در ارتقای هرچه بیشتر فرهنگ و دانش کشور عزیزمان برداریم.

2 گزارش برای این پروژه درج شده است.

حمایت پایه

2016-11-25 11:25:31

جهت قدردانی از عزیزان حمایت کننده از پروژه گنج آزمون، کسانی که از طریق بسته حمایت پایه از گنج آزمون حمایت می کنند، می توانند بعد از راه اندازی سامانه گنج آزمون در 20 مسابقه به صورت رایگان شرکت کنند!

تکمیل تیم پروژه گنج آزمون

2016-11-24 13:57:11

به اطلاع دوستان عزیز می رسانیم که افراد زیر به تیم اصلی گنج آزمون با وظایف زیر ملحق شدند  :

 

1- سرکار خانم خانم زکیه ضمیری تیکانلو : مشاور و مدیر کنترل پروژه

2- جناب آقای جواد شیری دوست آبادی : مسئول بخش بازاریابی و معرفی پروژه گنج آزمون

3 - جناب آقای سجاد آزاد : مسئول بخش گرافیک سامانه گنج آزمون

 • سید امیرحسین نیکوکار

  سید امیرحسین نیکوکار

  الان نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچین سایتی رو داره که فایل پی دی اف کتابها رو میذاره و مسابقه برگزار میکنه. اطلاع رسانی وسیعی هم در سطح سازمانها انجام میشه. اگه امکان داره در مورد تفاوتهای کار شما با کارهای مشابه توضیح بدید. همینطور در مورد مدل درآمدزایی پروژه هم توضیحاتی رو بذارید. تشکر.

  احسان سهرابی مقدم

  احسان سهرابی مقدم

  با سلام خدمت شما اصلی ترین تفاوت سامانه گنج آزمون با سامانه ها و یا چالش های دیگر، استفاده از مفهمو بازیکاری (gamification) می باشد. بدین صورت که در سامانه گنج آزمون علاوه بر مسابقات کتابخوانی، مسابقاتی نظیر اطلاعات عمومی، هوش، فوتبال و ... برگذار می گردد که می تواند زنگ تفریحی بین مطالعه کتاب قبلی با کتاب بعدی باشد. بدین صورت که کاربر برای شرکت در این مسابقات نیازی نیست تا کتاب یا منبعی را مطالعه کند. صرفا با به چالش کشیدن اطلاعات خود می تواند هم در مسابقه شرکت کند و هم برنده جوایز نفیس شود در رابطه با مدل درآمد زایی سامانه گنج آزمون قبلا در قسمت معرفی پروژه خدمتتون عرض کردم اما بیشتر توضیح میدهم. اصلی ترین راه درآمد زایی گنج آزمون از طریق عقد قرارداد با ناشر هایی است که می خواهند کتاب (های) خود را به عنوان منبع مسابقات در گنج آزمون قرار دهند. این عقد قرارداد خود به یکی از دو صورت زیر انجام می گردد : 1- فروش کتاب آن ها (به صورت نسخه فیزیکی ویا دیجیتالی) در گنج آزمون و دریافت کارمزد گنج ازمون از هر فروش. در این مورد مبلغی از ناشران دریافت نمی گردد و درآمد زایی از طریق دریافت کارمزد می باشد. این مدل قرارداد بسیار مناسب ناشر هایی می باشد که به دلیل مشکلات مالی نمی توانند اقدام به نشر گسترده کتاب خود کنند! 2- دریافت مبلغی از ناشرین برای قرار دادن کتاب آن ها به عنوان منبع مسابقات. در این نوع قرار داد کاربران برای تهیه کتاب می بایست به کتاب فروشی های سطح شهر خود یا کتاب فروشی های دیجیتالی آنلاین معتبر در سطح اینترنت مراجعه کنند. همانطور که در بالا عرض کردم برای افزایش رغبت کاربران هر از چندگاهی مابین مسابقات کتاب خوانی مسابقات متنوعی مثل اطلاعات عمومی، هوش، اطلاعات ورزشی و فوتبالی و.... برگذار می شود که کاربران می توانند با پرداخت ورودی آن ها و شرکت در مسابقه از جوایز نفیس بهره مند شوند. این هم مدل فرعی درآمد زایی گنج آزمون خواهد بود. امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشند. اگر باز هم هر امری داشتید در خدمتتون هستم

 • سید امیرحسین نیکوکار

  سید امیرحسین نیکوکار

  الان نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچین سایتی رو داره که فایل پی دی اف کتابها رو میذاره و مسابقه برگزار میکنه. اطلاع رسانی وسیعی هم در سطح سازمانها انجام میشه. اگه امکان داره در مورد تفاوتهای کار شما با کارهای مشابه توضیح بدید. همینطور در مورد مدل درآمدزایی پروژه هم توضیحاتی رو بذارید. تشکر.

 • جواد ثبوتی

  جواد ثبوتی

  شما 5میلیون میگیرید و به مدت 6 ماه 15درصد سود رو به سرمایه گذار می دید این یعنی من اگه نخوام سود کنم و فقط پولم برگرده؛ شما باید تضمین کنید که ماهی 833هزار تومان به من برمیگرده یعنی تضمین کنید که شما ماهی 5میلیون و 500هزار تومان سود میکنید...!!! آیا همچین براوردی دارید؟

  جواد ثبوتی

  جواد ثبوتی

  و اگه بخوام که دوبرابر پولم برگرده یعنی شما باید تضمین کنید که ماهی 11میلیون سود میکنید :|

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 10 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 10 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • احسان سهرابی مقدم

  احسان سهرابی مقدم

  تا الان 10 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • رضا شیرین نژاد

  رضا شیرین نژاد

  تا الان 10 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • AMir Zamaniha

  AMir Zamaniha

  تا الان 10 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • حامد ستاریان

  حامد ستاریان

  تا الان 57 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

حمایت پایه

مبلغ 50,000 تومان

1

حامی

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی پروژه

حمایت برنزی

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 3 از 3 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + واریز ماهانه 5 درصد از سود خالص سامانه به حساب شما به مدت 6 ماه

حمایت نقره ای

مبلغ 2,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + واریز ماهانه 10 درصد از سود خالص سامانه به حساب شما به مدت 6 ماه

حمایت طلایی

مبلغ 5,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + واریز ماهانه 15 درصد از سود خالص سامانه به حساب شما به مدت 6 ماه

حمایت برنزی ناشرین

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 3 از 3 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + قرار دادن یک کتاب شما به عنوان منبع مسابقه

حمایت نقره ای ناشرین

مبلغ 2,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + قرار دادن سه کتاب شما به عنوان منبع مسابقات

حمایت طلایی ناشرین

مبلغ 5,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 1 از 1 مانده

قرار دادن نام شما در سایت به عنوان حامی ویژه پروژه + قرار دادن ده کتاب شما به عنوان منبع مسابقات