کمپین #کانال_‎بی

پادکست کانال بی برای شنونده هاش مثل اون دوستیه که هروقت می بیننش یه چیز خیلی جالب خونده که دوست داره براشون تعریف کنه. کانال بی برای ادامه کارش در سال دوم فعالیتش نیاز به کمک شما داره.

4,413,599 تومان

از 3,300,000 تومان

45 روز

زمان باقی مانده

110 نفر

حامی پروژه

134%
134% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عدم موفقیت پروژه در تامین مبلغ هدف، حمایت پرداختی به حساب شما در دونیت بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

کمپین #کانال_‎بی

درباره کانال بی

کانال بی یک پادکست (می دونی پادکست چیه؟) مستقل فارسی است که در حال حاضر ۱۵ ماه از شروع فعالیتش می‌گذرد. علی بندری تولیدکننده این پادکست، در هر قسمت ماجرای جذابی را که در یکی از رسانه های معتبر خارجی منتشر شده برای مخاطب فارسی زبان تعریف میکند. پرونده های کانال بی موضوعات مختلفی دارند: جنایی، سیاسی و حتی ماجراهای دراماتیک اجتماعی. اما نقطه اشتراک همه آنها، تازه بودن موضوع و جذابیت بالای پرونده است.

تا امروز، سیزده ماجرا در این پادکست تعریف شده که تقریباً در مورد همه آنها، تا پیش از کانال بی مطلبی به فارسی موجود نبود. خیلی از این ماجراها هنوز داغ هستند و اخبارشان در رسانه ها پیگیری می شود.

کانال بی از طریق ناملیک، ساوندکلاد و همه اپلیکیشن‌های معتبر پادکست، بطور رایگان برای همه قابل پیگیری و دریافت است.

ساده ترین راه برای اینکه دستتون بیاد کانال بی چه جور چیزیه اینه که آخرین اپیزود (چهاردهم) رو گوش کنین که توش ماجرای یکی از بزرگترین رسوایی های مالی در تاریخ بازارهای بورس رو تعریف کردیم:

"برگ برنده"، رو از ناملیک یا SoundCloud بشنوین.

 

 

مشکل چیه و شما چطور می تونید به علی کمک کنید؟

مثل اکثر پادکسترهای ایرانی، تا امروز علی به تنهایی و فقط با کمک بعضی علاقه مندان پادکست، مرتب و طبق برنامه کانال بی را تولید کرده. اما ارائه منظم و با کیفیت چنین پادکستی، از کار مطالعاتی هر قسمت گرفته تا کار ضبط و تدوین صدا، وقت، انرژی و هزینه ای می‌طلبد که تامین آن به تنهایی از عهده علی خارج است.

 پادکستهای انگلیسی که به اندازه کانال بی مخاطب دارند یا با پشتیبانی اسپانسرها تولید می شوند یا با حمایتهای منظم و مقطعی شنودگانشون و یا با ترکیبی از هردو. این کمپین اولین تلاش ماست در این راه.

مبلغ ۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده برای این کمپین قرار است در همین راه هزینه شود:

 • دستمزد ادیتور:
  یک ادیتور نیمه حرفه ای که بار ادیت صدا را از دوش علی بردارد تا تولید هر قسمت زمان کمتری بگیرد.
 • هزینه های تجهیزات جانبی تولید:
  خریدن بعضی تجهیزات که سرعت و کیفیت تولید را بالاتر ببرد.
 • هزینه های میزبانی:
  هزینه میزبانی پلتفرمهای پادکست مثل ساندکلاد که دسترسی پادکست را برای همه مخاطبان راحت می کند.
 • هزینه تولیدات گرافیکی:
  هزینه طرح‌های گرافیکی‌ای که برای هر قسمت از پادکست تولید می‌شود.

با شرکت در این کمپین، به تیم تولیدکننده کانال بی بپیوندید، در تولید محتوای خوبی که خود شما و هزاران نفر دیگر از شنیدنش لذت می‌برند سهیم شوید و به علی و همه پادکسترهای مستقل این پیام را برسانید که قدر کار خوب و با کیفیت، هر کجا که باشد، دانسته می شود.

 

 

اصلاً پادکست چی هست؟

پادکستها رسانه های معمولاً غیروابسته و مستقلی هستند که به شکل صوتی در موضوعات مختلف تولید برنامه می کنند و از طریق اینترنت به گوش مخاطبان می رسند. با رشد نفوذ اینترنت و دسترسی آسان به تلفن های هوشمند، استقبال از پادکستها گسترده تر شده؛ تا جایی که برای مثال در آمریکا، ۱۷ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال، یعنی ۴۵ میلیون نفر، مخاطب پادکستها هستند. این مخاطب میلیونی باعث شده اقتصاد بزرگی پیرامون پادکستها شکل بگیرد و در حال حاضر اکثر پادکستهای فعال انگلیسی زبان، با جذب اسپانسر در کنار کمک حمایتهای شنونده ها درآمدزایی می‌کنند. شرایط خاص کشور ما در موضوع رسانه باعث شده پادکستها به خصوص در بین قشر جوان و تحصیلکرده محبوبیت پیدا کنند. با این حال مفهوم پادکست در ایران مفهوم تازه ایست و پادکستهای فارسی معمولاً برای تامین هزینه های تولید با مشکل مواجهند. در سالهای گذشته چند پادکست خوب فارسی به همین علت متوقف شده اند.

 

 

پادکست های قبلی

اگر با پادکست کانال بی آشنا نیستید می توانید اپیزودهای قبلی را در ناملیک یا SoundCloud پیدا کنید. محبوب ترین قسمتهای پادکست اینها هستند:

همه اپیزودهای قبلی پادکست کانال بی از این دو لینک در دسترس شما هستند:

 • پادکست کانال بی در ناملیک
 • پادکست کانال بی در SoundCloud
 • با کلیک کردن روی این لینک هم می توانید کانال بی را به اپلیکیشن پادکستتان استفاده کنید.

اجرای زنده کانال بی

مبلغ 200,000 تومان

3

حامی

همه کسانی که بیشتر از دویست هزار تومن کمک کنن به اجرای زنده و نیمه خصوصی یک اپیزود پادکست کانال بی در تهران دعوت خواهند شد.

به جز این، یک اجرای خصوصی پادکست کانال بی جایزه کسیه که بیشترین کمک رو بکنه. یعنی من می رم خونه اش و براش یه اپیزود اجرا می کنم. این جایزه البته فقط برای کسانیه که ایران زندگی می کنند.

سوال: آیا می تونیم چند نفری پولهامون رو بذاریم رو هم و دنگی حساب کنیم؟
جواب: بله برای پاداش دوم، اجرای خصوصی برای اهدا کننده بیشترین کمک میتونین این کار رو بکنین.