برگردان داستان‌های مجله نیویورکر و مقالات علمی مجله ساینتیفیک آمریکن

برگردان داستان‌های مجله نیویورکر و مقالات علمی مجله ساینتیفیک آمریکن

ما در سایت برنوسا قصد داریم تا داستان‌های مجله نیویورکر و مقاله‌های علمی مجله ساینتیفیک آمریکن را به فارسی ترجمه کنیم. این دو مجله از باسابقه‌ترین و معتبرترین مجلات دنیا هستند و همیشه جای خالی آن‌ها در میان مطالب فارسی به چشم می‌خورد.

افزودن به علاقه مندی ها

131,000 تومان

از 5,000,000 تومان

موفق نشد! :(

4 نفر

حامی پروژه

3%
3% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عضویت در دونیت، اگر پروژه‌ای که از آن حمایت کرده‌اید، نتوانست مبلغ مورد نظر را تامین کند، مبلغ پرداختی شما به «کیف پول شما در دونیت» بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

برگردان داستان‌های مجله نیویورکر و مقالات علمی مجله ساینتیفیک آمریکن

برنوسا: برگردان نیویورکر و ساینتیفیک آمریکن

هدف از ایجاد برنوسا چیست؟

برنوسا (barnosa.net) با این هدف به وجود آمده است که بهترین مطالب روز دنیا را به زبان فارسی ارائه کند. برای این منظور هم به سراغ ادبیات رفته‌ایم و هم به سراغ علم. برای ادبیات قرار است داستان‌های هفته‌نامه‌ی نیویورکر را ارائه کنیم و برای علم قرار است مقالات علمی مجله‌ی معتبر ساینتیفیک آمریکن را به فارسی برگردانیم. قصدمان این است که به روزترین داستان‌ها و مقالات را ترجمه کنیم و اگر شد سری هم به شماره‌های قبلی بزنیم.

علاوه بر ترجمه‌ی متنی هم قصد داریم تا مطالب را به صورت صوتی هم ارائه دهیم تا روشندلان عزیز نیز بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

چه مراحلی برای ترجمه وجود دارد؟

در ابتدا جدیدترین داستان‌ها یا مقالات برای ترجمه انتخاب می‌شوند. سپس آن‌ها به مترجمینی که کارشان قبلاً ارزیابی شده است ارائه می‌شود. بعد از انجام ترجمه، دستمزد ترجمه پرداخت می‌شود و مطلب در سایت قرار داده می‌شود.

این پروژه متعلق به چه کسی است؟

اجازه دهید خودم را به صورت مختصر معرفی کنم. من محسن رجبی هستم که هم در زمینه‌ی فیزیک و هم ادبیات تحصیل کرده‌ام. علاقه‌مندی اصلی من در زندگی کتاب‌ها و به خصوص داستان‌ها هستند و در عین حال فیزیک و به خصوص اخترشناسی را هم هیچ وقت رها نکرده‌ام. در کل علاقه دارم از هر چیزی مقداری بیاموزم، از پزشکی، زیست‌شناسی، ریاضی، زمین‌شناسی و... . حرفه‌ی من در این سال‌ها ترجمه و تدریس بوده است و هم‌اکنون یکی از دو هماهنگ‌کننده‌ی ترجمه‌ی کورس‌های سایت کورسرا به زبان فارسی هستم. در کنار من، دوستانی دیگر هم مرا یاری می‌کنند که از جمله می‌توانم از امیرحسین مجیری، با تحصیلات نرم‌افزار و زبان‌شناسی، و همسرم محدثه ضیغمیان با تحصیلات پرستاری و فعال در نویسندگی نام ببرم.

تا به حال چه کارهایی انجام داده‌ایم؟

در حال حاضر وبسایت برنوسا راه‌اندازی شده است. قالبی برای وبسایت خریداری شده که تاحدودی هم برای وبسایت برنوسا شخصی‌سازی شده است. دو داستان ترجمه شده که یکی از هاروکی موراکی و دیگری از جومپا لاهیری است. تمامی هزینه‌های وبسایت تا اینجا از هزینه‌‌های شخصی پرداخت شده است.

مبلغ مورد نظر و مسائل مالی

ما در برنوسا سیاست شفافیت کامل مالی را در پیش می‌گیریم. تخمین اولیه‌ی ما این است که برای شروع کار به حدود ۵ میلیون تومان نیاز داریم تا وبسایت بتواند چند ماه قدرتمندانه عمل کند و نام و جایگاهی در میان وبسایت‌های فارسی برای خودش باز کند. بعد از آن امید داریم که با جذب حمایت‌هایی که از داستان‌ها و مطالب علمی می‌شود می‌توانیم به پیشرفت خود ادامه دهیم.

مبلغی که از حمایت شما عزیزان به دست می‌آید در درجه‌ی اول صرف پرداخت هزینه‌های ترجمه و در درجه‌ی دوم صرف تبلیغات در محیط‌های پربازده خواهد شد.

حمایت شما با استفاده از وبسایت دونیت

ما در برنوسا اطمینان داریم که ظرف چند ماه به یکی از معتبرترین وبسایت‌های فارسی‌زبان تبدیل می‌شویم و افراد زیادی به وبسایت برنوسا مراجعه می‌کنند و در آن صورت تبلیغات درون سایت به یکی از روش‌های اصلی ادامه حیات سایت تبدیل می‌شود. اما به حامیان دونیتی‌مان مژده می‌دهیم که می‌توانند بسته‌های بسیار ویژه‌ای را از همین ابتدا با حمایتشان از ما دریافت کنند. این بسته‌های تبلیغاتی با قیمتی بسیار مناسب به شما ارائه می‌شوند که درست از زمان حمایت می‌توانید تبلیغاتتان را در وبسایت قرار دهید و در زمان شهرت وبسایت دیگر نیازی نیست هزینه‌های بالایی را که معمولا در وبسایت‌های پربازدید معمول است بپردازید.

همچنین به سایر هموطنان کمک کرده‌اید تا به جدیدترین و باکیفیت‌ترین مطالب ادبی و علمی دنیا دسترسی پیدا کنند و بدین‌گونه در گسترش علم و فرهنگ در کشورتان سهیم شده‌اید.

 • احسان دوست‌محمدی (حمایت میهمان)

  احسان دوست‌محمدی (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • نازیلا دلیرنیا (حمایت میهمان)

  نازیلا دلیرنیا (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • آذر مرادي (حمایت میهمان)

  آذر مرادي (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • mohammadreza asareh

  mohammadreza asareh

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

تبلیغ دائمی در تمامی محیط‌های مربوط به برنوسا

مبلغ 3,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 2 از 2 مانده

در صورت حمایت بالاتر از ۳ ملیون از این پروژه، تبلیغ شما به صورت مادام‌العمر در وبسایت برنوسا و سایر محیط‌های مربوط به برنوسا (مانند پی‌دی‌اف‌ها و فایل‌های صوتی) منتشر می‌شود.
ضمنا نام شما (به همراه لینکی مادام‌العمر به وبسایتتان) در صفحه‌ی حامیان وبسایت درج می‌شود.

تبلیغ ۵ ساله در وبسایت برنوسا و سایر محیط‌های مرتبط

مبلغ 1,500,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 4 از 4 مانده

در صورت حمایت بالاتر از 1.5 ملیون از این پروژه، تبلیغ شما به مدت پنج سال در وبسایت برنوسا و سایر محیط‌های مربوط به برنوسا (مانند پی‌دی‌اف‌ها و فایل‌های صوتی) منتشر می‌شود.
ضمنا نام شما (به همراه لینکی به وبسایتتان به مدت پنج سال) در صفحه‌ی حامیان وبسایت درج می‌شود.

تبلیغ ۳۰ ماهه در برنوسا و محیط‌های مرتبط

مبلغ 1,000,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 5 از 5 مانده

در صورت حمایت بالاتر از 1 ملیون از این پروژه، تبلیغ شما به مدت ۳۰ ماه در وبسایت برنوسا و سایر محیط‌های مربوط به برنوسا (مانند پی‌دی‌اف‌ها و فایل‌های صوتی) منتشر می‌شود.
ضمنا نام شما (به همراه لینکی به وبسایتتان به مدت ۳۰ ماه) در صفحه‌ی حامیان وبسایت درج می‌شود.

تبلیغ 12 ماهه در وبسایت برنوسا و محیط‌های مرتبط

مبلغ 500,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 10 از 10 مانده

در صورت حمایت بالاتر از 500 هزار تومان از این پروژه، تبلیغ شما به مدت 12 ماه در وبسایت برنوسا و سایر محیط‌های مربوط به برنوسا (مانند پی‌دی‌اف‌ها و فایل‌های صوتی) منتشر می‌شود.
ضمنا نام شما (به همراه لینکی به وبسایتتان به مدت ۱۲ ماه) در صفحه‌ی حامیان وبسایت درج می‌شود.

تبلیغ ۳ ماهه در وبسایت برنوسا و محیط‌های مرتبط

مبلغ 250,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 40 از 40 مانده

در صورت حمایت بالاتر از 250 هزار تومان از این پروژه، تبلیغ شما به مدت ۳ ماه در وبسایت برنوسا و سایر محیط‌های مربوط به برنوسا (مانند پی‌دی‌اف‌ها و فایل‌های صوتی) منتشر می‌شود.
ضمنا نام شما (به همراه لینکی به وبسایتتان به مدت ۳ ماه) در صفحه‌ی حامیان وبسایت درج می‌شود.

قدردانی و تشکر در وبسایت برنوسا

مبلغ 100,000 تومان

0

حامی

تعداد محدود 50 از 50 مانده

در صورت حمایت بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان از این پروژه، نام شما (بدون لینک) به عنوان یکی از حامیان سایت در سایت درج می‌شود.